Visok automatski saug? Ibiza 1995

Visok automatski saug? Ibiza 1995

Član
Auto smo kupili tokom ljeta, sad eto, kako zima nastupi, ocekivao sam probleme, i bio sam u pravu.
Sam on sebi dize i spusta obrtaje kad zeli (naravno da se zagrije), i ja ga inace pustim da odradi svoje oko 3-4 minute prije nego sto krenem, digne obrtaje na oko 1200 i drzi tako dok se ne zagrije i onda spusti na jedno 600-650.

Moj otac je danas njega preuzeo od mene nakon mozda sat vremena mirovanja, i cim ga je upalio, krenuo je, nakon mozda 30 sekundi voznje, zakuca on na 2000 obrtaja i ide do 2300 pa spadne opet na 2000, i tako gore-dole. Bez obzira na brzinu, da li je u leru ili u brzini on svoje pa svoje, bukvalno ne diramo gas a on u drugoj ide oko 40kmh haman.
Napolju je bilo oko 4-5 stepeni, i ja kazem ocu da stane i da ga pusti da odradi svoje, mozda jedno 30 sekundi je on tako zagrijavao se, ali nikako da prestane. Gasi, pali, i opet, 2000 ravno. Dali smo mu vise gasa, na jedno 5000 ali opet kad pustimo zadrzava na 2000, i nakon mozda minute, vratio se na 1200.
Znaci, prenocio motor, ujutru se dobro zagrijao, radio kako treba, hladio 1 sat, nakon toga odmah krenuli ne zagrijavajuci i on nakon 30 sekundi zakuca na 2000-2300.
Neobicno mi je bilo da TAKO visoko ode saug, pa me malo zabrinjava, ja mislim da je termostat, ali eto...:( sta ja znam, imam auto gotovo 4 mjeseca.
Motor je VW ABD 1.4, solidan i redovno održavan, inace radi super za svoje godište. *kucne u drvo* :)

Ako ko ima savjeta, bio bih mu zahvalan :D
 
Termodavač tempereture rashladne tečnosti-najprije će da bude, pa eto toliko od mene ali javit će se neko, garant, pametniji i iskusniji. Lp
 
Top