Vijesti iz F1

Vijesti iz F1

Početnik
Sauber šef nove momčadi?

Peter Sauber najvjerojatnije će postati šef nove-stare F1 momčadi zasad još uvijek poznate kao BMW Sauber, a od naredne sezone najizglednije pod imenom "Sauber-Ferrari". Peter Sauber osobno je bio involviran u pregovore o kupoprodaji BMW-ove momčadi konzorciju koji zastupa interese neimenovanih obitelji iz Europe i Bliskog Istoka. Sauber je momčad osnovao još 1993. godine, a najvjerojatnije će se pod patronatom novih gazda vratiti na poziciju šefa momčadi koju je držao do 2005. kad je prodao svoj F1 tim njemačkom proizvođaču automobila.



"Najvjerojatnije ćemo se sastati ponovno slijedećeg tjedna i tada ću znati na čemu sam. Ukoliko investitori žele da budem na čelu momčadi ja ću to i učiniti. To ne znači da ja to želim, no činjenica je da sam uvjerio te ljude prije kupoprodaje da ukoliko me budu trebali da ću im biti na dispoziciji, bez obzira na ulogu u momčadi", izjavio je Sauber za švicarski list Blick.

Ujedno, otkrio je da će se nova momčad najvjerojatnije zvati "Sauber-Ferrari" te da će vrlo skoro započeti vozačka križaljka, no o misterioznim vlasnicima i dalje šuti kao zaliven.

Ferrarijevi motori za Sauber/Qadbak

Ukoliko dobiju zeleno svjetlo za nastup u Formuli 1 slijedeće sezone, momčad trenutno poznata pod nazivom BMW Sauber koristit će Ferrarijeve motore i mjenjače. Prema još uvijek nepotvrđenim informacijama BMW je prodao svoj udio za 80 milijuna eura misterioznom švicarskom investicijskom fondu. Zasad je tek poznato da Qadbak Investments Ltd predstavlja interese "određenih" obitelji s Bliskog Istoka i Europe, a da tim obiteljima teče sportska krv potvrđuje i podatak da je fond ranije ove godine kupio engleski nogometni klub Notts County.



U Sauber/Qadbak F1 timu ili kako god će se već zvati nova momčad očekuju da FIA odobri proširenje Formule 1 i da dobiju pravo nastupa slijedeće godine, a da su uvjereni u takav ishod sugerira postignut dogovor s Ferrarijem.

Zbogom Flavio

Dosadašnji šef Renaultovog F1 tima Flavio Briatore i glavni inženjer Pat Symonds podnijeli su ostavke na svoje dužnosti i odlaze iz svijeta Formule 1. Najnovija afera koja je uzburkala duhove u Formuli 1 koštala je pozicije šarmantnog Talijana britkog jezika, Flavia Briatorea, te šefa inženjera Pata Symondsa. Zasad nisu poznati detalji priče, a iz Renaulta su tek kratko poručili da dosadašnji čelni dvojac više nije dio njihove momčadi te da do saslušanja zakazanog za 21. rujan neće davati nikakve komentare.



Iako je mladi Nelson Piquet dobio otkaz nakon Velike nagrade Mađarske, čini se da se ipak uspio osvetiti Briatoreu i Symondsu, no poznavajući Flavia i njegovu "jezičinu" ovo je samo jedna izgubljena bitka, a pravi rat tek slijedi.
 
Član
Povratak u staro jato ?

Kimi Raikkonen prema nepotvrđenim informacijama navodno je već potpisao predugovor sa svojom bivšom momčadi McLaren-Mercedesom. Svjetski prvak iz 2007. godine vozio je za svoju "bivšu-novu" momčad od 2002. do 2006. godine, a za definitivan povratak u staro jato prvo treba dobiti raskid ugovora s Ferrarijem s kojim ga veže još godinu dana suradnje.

Prema pisanju britanskog Mirrora Kimi je spreman isprazniti mjesto u Ferrarijevom bolidu pod uvjetom da mu talijanska momčad isplati kompletan ugovor, a nagađa se da je Finac u slijedećoj sezoni "težak" za 49 milijuna dolara. Iako se donedavno smatralo da je prelazak Nice Rosberga u McLaren gotova stvar jer je u interesu Mercedesa da ima svog domaćeg vozača, Nijemci sada guraju Nicu prema BrawnGP-u s kojim planiraju produbiti suradnju, a možda čak i kupiti kompletnu momčad.
 
Početnik
Lewis Hamilton: Zasluženo sam svjetski prvak



SVJETSKI prvak u Formuli 1 Lewis Hamilton odbacio je tvrdnje kako nije zaslužio lanjski naslov nakon što je na vidjelo izašlo kako je utrka u Singapuru bila namještena

Podsjetimo, lanjski vozač Renaulta Nelson Piquet se namjerno zabio u ogradu kako bi izazvao izlazak sigurnosnog automobila i na taj način omogućio momčadskom kolegi Fernandu Alonsu da zasjedne na prvo mjesto gdje je ostao i do kraja utrke.

Španjolac je neposredno prije “nesreće” bio u boksu na nadolijevanju goriva, a nakon Piquetova manevra i izlaska “safety cara” su i svi ostali požurili u boks, tako da je Alonso došao na prvo mjesto. Do izlaska sigurnosnog vozila na vodećoj je poziciji bio Felipe Massa koji je na kraju sezone zaostao u ukupnom poretku samo jedan bod za Lewisom Hamiltonom, a utrku u Singapuru je završio na 13. mjestu. Sada se brojni mediji diljem svijeta pitaju bi li Britanac osvojio naslov da nije bilo Renaultove prijevare, a to se Hamiltonu nimalo ne sviđa.

"Ja sam zasluženi svjetski prvak. Imam broj 1 na svojem bolidu i zaslužujem ga. Iznimno sam ponosan na svoje dosege od ulaska u Formulu 1. Sjećam se utrke u Singapuru, vozio sam je s jednim okom na svjetskom naslovu i nisam želio ništa riskirati. Bio sam sretan što sam završio na postolju", izjavio je Hamilton za News of the World.

Morao je svjetski prvak odgovoriti i na pitanje zašto je posljednje utrke prošle sezone vozio toliko "ziheraški".

"Kada vodite u prvenstvu, drugačije razmišljate nego kad lovite nečiju prednost. Razmišljao sam samo o osvajanju naslova i skupljanju bodova koji su mi bili potrebni. Da sam trebao pobjede, išao bih po njih".

Dodajmo i da ne postoji šansa da će se rezultati lanjske utrke u Singapuru mijenjati jer su sve žalbe morale biti predane do studenoga prošle godine.

eto koliko je velika titula svijeskog prvaka...:icon_rolleyes:

Hamiltonova titula toliko je glimava da se nema za sta drzat,najmanje zasluzena titula prvaka u povjesti F1,obistinilo se ono moje kad se govorio da je njemu titula odredjena na prvoj utrci prosle sezone a koliko je zasluzna sad se sve vidi....i jedno po jedno izlazi na sunce..:icon_rolleyes:
 
Početnik
2 god uslovne...:icon_question:

to neka sala...:icon_question:

pa to nije kazna..:icon_evil:
 
Član
imaju srece sto je Briatore napustio


Renaultu uvjetna suspenzija na dvije godine[/b]

Momčad Renaulta kažnjena je uvjetnom dvogodišnjom suspenzijom iz Formule 1, a Flavio Briatore i Pat Symonds mogu se oprostiti s automobilizmom. Nakon saslušanja pred FIA-inim Svjetskim motorsport vijećem koje je trajalo svega sat i pol, francuska momčad dobila je uvjetnu dvogodišnju suspenziju koja se neće aktivirati ukoliko ne učine neki dodatni prekršaj do kraja 2011. godine.

Izvršni direktor Flavio Briatore dobio je zabranu obavljanja bilo kakvih dužnosti na neodređeno vrijeme, a šef inženjera Pat Symonds će prisilno mirovati slijedećih pet godina. S druge pak strane, prema FIA-inom mišljenju Fernando Alonso nije bio involviran u Renaultovo kršenje pravila, dok je Nelson Piquet Jr pošteđen sankcija jer mu je dodijeljen imunitet u zamjenu za svjedočenje.

"U potpunosti prihvaćamo odluku Vijeća i bezrezervno se ispričavamo F1 obitelji zbog neprihvatljivog ponašanja. Iskreno se nadamo da ovu stvar možemo ostaviti iza nas i fokusirat se na budućnost", prva je izjava predsjednika Renaultovog F1 tima Bernarda Reya nakon objave kazne.
 
Član
Nisam puno vecu kaznu ni ocekivao za Renault kao momcad, mozda novcanu, ali i to ne preveliku, buduci da su glavni krivci napustili Renault prije izricanja kazne, a oni su svoje kazne dobili...

Jedino mi malo krivo sto se Alonso opet izvukao nekaznjen, ali i to se moglo naslutiti, posto je on jaaaako vazan Bernieu i ovaj ne bi dopustio da se njega dirne...

Sad mi ne bi ni bilo drago da dodje u Ferrari, ovo mu je vec druga sezona u kojoj su veliki skandali vezani za ekipe za koje on vozi, a on kao ni o cemu nema pojma ... :icon_rolleyes:
 
Član
Kimi i Alonso na vagi

U Ferrariju više nema nikakvih tajni, a čelnici talijanske marke otvoreno poručuju da će vrlo skoro riješiti dilemu – starosjedioc Kimi Raikkonen ili pridošlica Fernando Alonso. Ferrarijev predsjednik Luca di Montezemolo bez ikakvih sustezanja jasno je dao do znanja da moraju odlučiti hoće li i nadalje zadržati Kimija ili ga pak zamijeniti Alonsom. S druge pak strane Massino mjesto nije upitno i cijela momčad nestrpljivo iščekuje njegov povratak u Formulu 1.

Alonsa se već duže vrijeme povezuje s Ferrarijem, dok za Kimija, koji ima važeći ugovor za još jednu sezonu, kruže priče da će se vratiti u McLaren ili pak zasjesti u Brawnov bolid. Di Montezemolo je jučer novinarima rekao da je u ovom trenutku jedina nepoznanica u njegovoj momčadi koji će od ove dvojice naredne godine biti kolega Massi. "Španjolski ili finski vozač? Definitivno ćemo odlučiti unutar slijedećih par tjedana. Ono što je sigurno je da ćemo imati brazilskog vozača koji je zaslužio drugu šansu i hvala Bogu što je dobro sada. Što se tiče ostaloga razmatramo najbolji izbor."

Iako se donedavno nagađalo da je Alonso siguran izbor, Kimijeva uzlazna forma proteklih tjedana i najveći bodovni učinak od svih vozača u posljednje četiri utrke pokazuju zašto ga i dan danas mnogi smatraju najboljim vozačem u Formuli 1, a na čelnicima Ferrarija je teška odluka.
 
Član
Vise bi volio da Kimi ostane ... Alonso jeste extra vozac, ali kao osoba je preodvratan i ne bi se on dobro uklopio u Ferrariu, jer on mora biti broj jedan u timu i zahtijeva da se sve oko njega vrti i tada daje dobre rezultate, a nece u Ferrariu samo tako Massi dati ulogu vodonose novopridoslom Alonsu ...Bar ja tako mislim...

Kimi mi je puno drazi kao lik, ledara je maksimalna, ne nervira se ni oko cega. Oko njega sve gori i panika, a on setka po boksevima sa pivom u ruci :lol:
 
Ma Alnosu se malo previse gleda kroz prste a to me pocinje malo nervirati , u svakoj aferi je bio u centru , a uvijek je prosao nekaznjeno , kao nista ne zna :icon_rolleyes:

Al bi volio Kimija u McM a Alonsa u Ferrari , onda bi to bila ubojita cetvorka , uh , vec se nafuram cim na to pomislim :cool:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Ma Alnosu se malo previse gleda kroz prste a to me pocinje malo nervirati , u svakoj aferi je bio u centru , a uvijek je prosao nekaznjeno , kao nista ne zna :icon_rolleyes:

Al bi volio Kimija u McM a Alonsa u Ferrari , onda bi to bila ubojita cetvorka , uh , vec se nafuram cim na to pomislim :cool:

Eto tebi Alonso, ostavi ti nama Kimija :icon_smile:
 
ma Alonsa ne volim zbog karaktera njegovog , kad god je neko sranje on je tu al nista ne zna :icon_rolleyes:

Kimi je dobar cojk :D
 
Top