Vijesti iz F1

Vijesti iz F1

Početnik
ja jesam pakleni navijac Schumija,i treba mu dopustit testiranje isto sto smatram da su trebali dopustit i Alguersuariju,i sto se nisu bunili tad kad im nisu dopustili da testira nego se sad nasli zalit kad je Schumacher u pitanju...:icon_mad:
 
Član
bravof je napisao(la):
ja jesam pakleni navijac Schumija,i treba mu dopustit testiranje isto sto smatram da su trebali dopustit i Alguersuariju,i sto se nisu bunili tad kad im nisu dopustili da testira nego se sad nasli zalit kad je Schumacher u pitanju...:icon_mad:


FIA nije fer , kazu ima 90 i koju pobjedu njemu ne treba , a bolidi uopšte nisu ni približni od prije , još nije ni vozio dugo vrijeme , trebaju pustiti i radi sigurnosti da covjek vidi ,
a sta je ono i Red Bull isto protiv i Williams:icon_evil:

to je isto sad njih poslati u GT seriju bez i jednog testa , to je opasnost za ostale na stazi
 
Početnik
da....zato i smatram da svima treba dopustit testiranje....mislim nije isto izbacit iz tima vozaca zato sto nije zadovoljio i ubacit rezervnog bez testiranja i kad se jednom od vozaca nesto desi i primorani su ga zamjenit rezervnim,,,to su po meni dvije potpuno razlicite situacije...


ali opet smatram da bi trebalo dopustit testiranje rezervnim vozacim ne bitno od situacije...:icon_rolleyes:
 
Početnik
Ross Brawnu ostaje bez vozačke dozvole?



ŠEF BRAWNA GP-a, trenutačno vodeće momčadi poretka konstruktora u Formuli 1, Ross Brawn (54), suočen je s gubitkom vozačke dozvole.

Prekršaj koji je napravio, a zbog čega mu “prijeti” pješačenje, datira iz 30. svibnja, kada je Brawn snimljen kako svojim Mercedesom u blizini Okehamptona vozi 160 kilometara na sat na cesti gdje je brzina ograničena na 110 km/h.

Nije se Britanac pojavio na žalbenom ročištu, pa je njegov odvjetnik zatražio novu raspravu budući da mu je klijent izvan zemlje u jeku priprema za Veliku nagradu Europe, koja će se u Valenciji održati 23. kolovoza. Ono će biti zakazano za početak sljedećega mjeseca, kada nema utrka.

Prema zakonu u Engleskoj vozači koji su uhvaćeni u prekršaju pri kojem su vozili brže od 160 km/h osobno se moraju pojaviti na sudu i običava im se, osim u rijetkim iznimkama, izreći automatska zabrana vožnje automobila

Omršavjeli Schumacher vozi za milijun eura po utrci, dva u slučaju pobjede



MICHAEL SCHUMACHER(40), sedmerostruki svjetski F1 prvak i povratnik u Ferrarijev bolid, i dalje je prva priča elitnog auto-moto sporta.

Dogovorena su primanja koji će Nijemac primati za svoj vozački angažman. Neovisno o tomu hoće li proći ciljnom ravninom ili ne Schumacherov će budžet biti uvećan za milijun eura po utrci, osim u slučaju pobjede kada bi se jednakom svotom nagrađivao njegov uspjeh.

Inače, Schumacher je produljio suradnju s Ferrarijem u kojem obnašao posao savjetnika momčadi, a za koji prihoduje oko pet milijuna eura godišnje. Do kada nije poznato, ali ono što se saznalo o Schumacheru jest da je sedmerostruki svjetski prvak treninzima u bolidu već izgubio tri kilograma tjelesne mase, te da mu sada predstoji, tvrdi on sam, nadomjestiti ih mišićnom masom.

U “moru” dobrih vijesti za Schumachera lošu su mu pripremili iz Toro Rossa i Red Bullove momčadi, koji su se priklonili mišljenju Williamsovog tima, a koji se poziva na pravilnik prema kojemu vozači nemaju pravo testirati bolide ili voziti na simulatoru za vrijeme sezone.

Naime, španjolskom tinejdžeru Jamieu Alguersuariju (19) u Toro Rossu nedavno je zabranjeno da testira bolid u Mađarskoj, unatoč tomu što do sada nije imao prilike kružiti stazom u Formuli 1. Schumacher je to činio u Mugellu zbog čega su se Williams pobunio. Sada je našao i istomišljenike

F1 vraća se u Montreal



NAKON godine pauze kanadski će Montreal sljedeće godine ponovno biti domaćin utrke Svjetskog prvenstva Formule 1 za Veliku nagradu Kanade.

Potvrdio je to šef natjecanja Bernie Ecclestone:

"Da, 2010. godine vraćamo se u Montreal. Znam da svi u F1-cirkusu obožavaju VN Kanade", izjavio je Britanac (79) za Motorsport.

Posljednje izdanje utrke u Montrealu pobjedom je proslavio Poljak Robert Kubica čija je budućnost u Formuli 1 pod znakom pitanja. Naime, momčad BMW-a sljedeće će sezone biti prodana, a upitno je tko će i hoće li uopće angažirati Kubicu na mjestu vozača.

Inače, kalendar Svjetskog prvenstva sljedeće godine izgleda podjednako kao i za 2009. Kao novi bi se domaćin natjecanja, međutim, mogla pojaviti Južna Koreja.

Ralf Schumacher: Kimi je i prije bio sporiji od mog brata, bit će i sada






RALF Schumacher, brat 40-godišnjeg povratnika u Formulu 1, Michaela, tvrdi da će Schumi u Ferrariju već u prvoj utrci zasjeniti Finca Kimija Räikkönena, svjetskog prvaka iz 2007. godine.

"Michael će 'eksplodirati' poput granate. Siguran sam da je Kimi definitivno sporiji od mog brata. Bio je sporiji prije no što se Michael povukao 2006. godine, a u međuvremenu se nije ništa popravio", izjavio je umirovljeni prosječni F1-pilot, šest godina mlađi Michaelov brat, koji je u 180 nastupa skupio šest pobjeda i 27 podija nastupajući za momčadi Jordana, Williamsa i Toyote.

"Michael će Ferrarija istog trenutka unaprijediti, tu uopće nema dvojbe. Razlog tome leži u činjenici da bolje komunicira s ljudima u momčadi od bilo kojega drugog pilota današnjice."

O Nijemcu je progovorio i Bernie Ecclestone. Rekao je da je Schumijev povratak - vijest godine.

"To je, barem što se Formule 1 tiče, najbolja vijest godine. Toliko smo ove godine proizveli loših vijesti, te se jednako takvih naslušali, da je napokon došlo vrijeme za supervijest koja će stvari donijeti u ravnotežu", izjavio je šef natjecanja dodavši:

"Oduševljen sam njegovim povratkom. Siguran sam da točno zna što radi, jer sam siguran da je okolnosti procijenio maksimalno precizno."

Massa se vratio kući: Želim što prije sjesti za volan Ferrarija!



OZLIJEĐENI pilot Ferrarijeve F1 momčadi Felipe Massa doputovao je u rodni Brazil nakon devet dana provedenih u budimpeštanskoj Vojnoj bolnici.

Ondje je morao ostati nakon nesreće tijekom kvalifikacija za Veliku nagradu Mađarske, na kojoj je poslije udarca opruge, koja se odvojila s bolida Rubensa Barrichella, u kacigu izgubio svijest i pri brzini većoj od 200 kilometara na sat udario o gumeni zid. Zaradio je tom prilikom prijelom lubanje i ozljedu lijevog oka.

Oporavak će 28-godišnji vozač nastaviti pretragama u bolnici Albert Einstein u Sao Paulu u koju je ušao u jutarnjim satima utorka, te bi iz nje u srijedu trebao biti pušten na kućnu njegu.

"Osjećam se mnogo bolje i želja mi je što se skorije oporaviti kako bih se mogao vratiti za volan Ferrarija", izjavio je Massa za službene stranice talijanske F1 momčadi, gdje je također kazao kako ne pamti nesreću:

"Pomalo je to čudan osjećaj. Točno znam što se dogodilo, znam da me opruga s Rubensovog bolida pogodila u kacigu, ali tom prilikom nisam osjetio što se događa. Rekli su mi da sam na trenutak izgubio svijest i da sam se zabio u zaštitnu ogradu, te da sam se nakon dva dana probudio u bolnici. Ničega se ne sjećam, pa su mi liječnici sve morali objasniti. "

"Ono što posljednje pamtim jest da sam bio iza Barrichella na kraju brzoga kruga u drugom sektoru, nakon toga mi je nastala praznina", objasnio je.

Prošlogodišnji doprvak proveo je nekoliko dana u iniciranoj komi i na respiratoru prije no što je pušten s intenzivne njege.

Ferrari je umjesto Masse za sljedeću utrku sezone, VN Europe u Valenciji (23. kolovoza), angažirao bivšeg sedmerostrukog svjetskog prvaka Michaela Schumachera (40).
 
e necemo se vrijedjati , nemojte ....


btw. ovaj F1 zasigurno s pravom nosi titulu najskupljeg sporta , Ronaldo lafo 90mil. tranfser , cijela planeta se digne , a vozaci F1 uzimaju te pare zacas :icon_biggrin:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
e necemo se vrijedjati , nemojte ....


btw. ovaj F1 zasigurno s pravom nosi titulu najskupljeg sporta , Ronaldo lafo 90mil. tranfser , cijela planeta se digne , a vozaci F1 uzimaju te pare zacas :icon_biggrin:

Bravof nema fakat potrebe za takvim komentarima;)

A dobro varnes rece...cojk vozi za milioncic eura po utrci bez obzira na ishod utrke a pobjeda dva...pa jbt sunce nema smisla...ovo je fakat preraslo u biznis..nidje veze sa sportom vise...
 
Početnik
Ecclestone: Nemojte očekivati previše od Schumachera, nema dobar bolid



VLASNIK Formule 1 Bernie Ecclestone upozorio je navijače da ne očekuju previše od povratnika na staze Michaela Schumachera. Sedmerostruki prvak vratit će se za Ferrarijev bolid kako bi zamijenio teško ozlijeđenog Brazilca Felipea Massu, no Ecclestone ga ne vidi među najboljima.

Prema njegovim riječima 40-godišnjem Nijemcu problem bi mogla predstavljati duža pauza, ali i Ferrarijev bolid koji je ove sezone samo prosječan.

"Smatram da Michael ne bi pristajao na dogovor da ne smatra kako se može mjeriti s najboljima. No, njegov automobil nije na razini najboljih, stoga smatram da će to biti problem", rekao je Ecclestone za Sky News zaključivši:

"Vozit će sve dok Felipe ne bude spreman. Tada će mu prepustiti volan."

A to vrlo vjerojatno neće biti ove sezone. Massa se vratio u rodni Sao Paolo gdje se oporavlja od operacije i ozlijede glave zadobivene tijekom Velike nagrade Mađarske.

Ferrari je htio vratiti Schumija i prije Massine nesreće

ŠEF F1 momčadi Ferrarija Luca di Montezemolo potvrdio je u četvrtak kako je i prije nesreće Felipea Masse planirao vratiti Michaela Schumachera u najelitnije automobilističko natjecanje.

"Već duže sam vrijeme razmišljao o trećem bolidu za Michaela". rekao je Di Montezemolo talijanskom časopisu Oggi.

Sadašnji propisi dopuštaju samo dva bolida po momčadi u utrci, ali u Ferrariju već neko vrijeme spominju mogućnost trećeg automobila. No, i bez promjene pravila, sedmerostruki svjetski prvak je dočekao povratak u Formulu 1.

Di Montezemolo je stoga potvrdio da je, čim se Massa ozlijedio u kvalifikacijama za Veliku nagradu Mađarske, odmah pomislio na Nijemca. Schumacher je, isto tako, odmah dao svoj pristanak, iznenadivši time i mnoge bliske ljude.

"Mislim da sam bio jednako iznenađen kao i Schumacherov menadžer Willi Weber", rekao je i šef natjecanja u Formuli 1 Bernie Ecclestone.

Sam Weber je, pak, odbio potvrditi da će njegov štićenik zarađivati milijun eura po utrci, uz još milijun eura bonusa za svaku eventualnu pobjedu.

"Sve su to nagađanja. S Ferrarijem još uopće nismo razgovarali o novcu", izjavio je Weber.
 
Član
Sauber razotkrio pojedinosti propasti

Nekadašnji vlasnik ekipe na kojoj je izrasla, a potom se urušila BMW-ova tvornićka F1 momčad otkrio je nekoliko pojedinosti o razlozima zbog kojih nije pronađen kupac za momčad. Sauber je, naime, namjeravao ponovo preuzeti vođenje momčadi te od BMW-a otkupiti sjedište ekipe. Međutim, BMW-ovi su novčani zahtjevi bili previsoki. Podsjetimo, Sauber je nakon BMW-ovog preuzimanja 2005. zadržao 20% udjela u momčadi.

Sauber je također otkrio da je pregovore s BMW-om o "vraćanju na staro" vodio duže vrijeme, ali bezuspješno. Da su pregovori uspjeli momčad bi bila spašena, tačnije Sauber bi mogao potpisati novi Concorde sporazum. Da mu je to pošlo za rukom tim bi bio kvalificiran za isplate novca zarađenog na prodaji medijskog prostora u Formuli 1, što bi osiguralo kontinuitet ekipe.

"Moramo potražiti druga rješenja. Odgovornost je u BMW-ovim rukama, a ne treba posebno naglašavati da sam ponovo spreman pomoči", zaključio je Sauber.
 
Početnik
Schumacher gubi kilograme i nabija mišiće



POVRATNIK u Formulu 1 Michael Schumacher završio je pripreme na stazi u talijanskom Lonatu gdje je posljednja dva dana vozio karting u društvu Ferrarijeva test-vozača Luce Badoera.

Sedmerostruki svjetski prvak, koji prema pravilima ne smije testirati ovogodišnji model Ferrarijeva bolida, zadovoljan je odrađenim treninzima iako nije sjedio u F1 bolidu.

"Bio je to odličan trening za ruke, gornji dio tijela, ramena i vrat. Bila su to dva vrlo dobra dana u Lonatu. Sljedećih ću dana nastaviti vježbati kod kuće", napisao je Nijemac na svojoj web-stranici.

Želio je Schumi naglasiti još jednu za njega vrlo bitnu stvar.

"Posebno mi je drago da mi se ovih dana pridružila supruga Corrina. U srijedu nam je bila godišnjica braka i proslavili smo je lijepom večerom. "

Bild, pak, piše kako Schumacher fizički sve bolje izgleda, a to potvrđuje i sam Ferrarijev vozač.

"Izgubio sam već tri kilograma, sada je na redu izgradnja mišića. "

Ako dobije zeleno svjetlo od liječnika zbog ozljede vrata, Schumacher će se vratiti na sljedećoj utrci Svjetskog prvenstva, onoj za Veliku nagradu Europe u Valenciji
 
Početnik
Lauda: "Schumacher je prerano napustio F1"

Niki Lauda jedan je od onih koji su uvjereni da će Michael Schumacher zablistati prilikom povratničkog nastupa u Valenciji, ali Lauda smatra i da je Schumi prerano otišao u mirovinu. Štoviše, Lauda je siguran da Schumacher svojim motociklističkim nastupima pokušava zadovoljiti strast za utrkama te da zapravo žali što je tako rano odlučio objesiti kacigu o klin.



Za razliku od nekih mišljenja, koja Schumacherov odlazak iz Formule 1 krajem 2006. tumače kao strah pred najezdom brzih, mladih vozača, Lauda misli da je Michael otišao jer su mu nedostajali izazovi. Austrijanac je siguran da će Schumacher priliku koja mu se ukazala nakon Massine nesreće iskoristiti u potpunosti.

"Michael će, u to ne sumnjam, nastupe koji mu predstoje iskoristiti da usporedi svoje znanje, vještinu i talent s mlađim vozačima. Kod nas vozača taj natjecateljski duh nikada ne umire, čak i mene bi zanimalo vidjeti što znam i kako bi to moje znanje prošlo u današnjoj Formuli 1", kaže Lauda koji se također vratio u Formulu 1 i upisao pobjedu na drugoj povratničkoj utrci.

Bivši Svjetski prvak kaže da je svoj povratak temeljio na želji za pobjedama, a za Schumachera misli da će cijelu priču shvatiti kao zanimljiv eksperiment.

Hoće li Schumi doista tek odraditi par utrka i povući se natrag u mirovinu ili će, kao što mu sugerira Bernie Ecclestone, ozbiljnije razmisliti o pravom povratku na staze zasad je teško naslutiti. "Schumacher nikada nije bio dosadan, a u današnjoj konkurenciji i s bolidima koji pružaju mogućnost za borbe mislim da bi mogao pronaći izazove kakvi mu nedostaju", kazao je Bernie.
 
Član
Bourdais pobrao novce i povukao prijetnje

Menadžer otkantanog Toro Rossovog vozaèa Sebastiena Bourdaisa otkrio je da se francuski automobilist uspio nagoditi s juniorskom Red Bullovom ekipom. Izvansudskom nagodbom Bourdais je, prema rijeèima menadžera Nicolasa Todta, uspio izboriti svoja prava, ili u prijevodu pobrati nepoznatu kolièinu love od Toro Rossa.

Obzirom na izvansudsku nagodbu Bourdais je povukao prijetnju podizanja parnice protiv Toro Rossa radi preranog i jednostranog raskida ugovora. "U Toro Rossu su znali da na sudu nemaju šanse, pa smo izbjegli pravna natezanja i riješili sve izvan sudnice", kazao je Todt mlaði francuskom L'Equipu.

Mosley podržao zabranu testiranja

Podrška Williamsu i Red Bullovim ekipama stigla je iz samog vrha FIA-e od predsjednika Maxa Mosleyja, koji unatoè tome misli da je zabrana testiranja "loša ideja". Ferrari je svim ekipama uputio zamolbu da Michaelu Schumacheru omoguæe testiranje ovogodišnjeg bolida prije njegovog nastupa na narednoj utrci sezone u Valenciji, no Ferrarijevu ideju sasjekli su Williams i obje Red Bullove ekipe pri èemu su potonji povukli argument da njihovom novaku Jaimeu Alguersuariju nije omoguæeno izuzeæe od pravila. Pa, iako je Ferrari nakon toga oprao obje ekipe, posebice Williams, to im nije pomoglo i Schumacher neæe moæi isprobati novi bolid.

"Osobno mislim da je zabrana testiranja loša, ali pravila su takva kakva su i mora ih se poštivati. Ako 19-godišnjem vozaèu poput Alguersuarija nije omoguæeno testiranje ne vidim zašto bi to bilo omoguæeno višestrukom Prvaku svijeta", sažeo je Mosley.
 
Početnik
Schumacher zaštićen kacigom od 12 tisuća eura



OD PROIZVOĐAČA kaciga Schuberta povratnik u Formulu 1 Michael Schumacher (40) naručio je tri identična modela (veličina 56, tip RF1.7). Svaka od njih stoji 12.000 eura.

Jednako je toliko koštala i Schubertova kaciga koja je spasila život Schumacherovu prethodniku u Ferrariju Felipeu Massi tijekom kvalifikacijskog treninga na Hungaroringu, pri kojem se komad opruge s bolida Rubensa Barrichella odbio u glavu nesretnom Brazilcu pri brzini od 280 kilometara na sat.

Ipak, prozirni štit ispred lica nije izdržao taj strašan udarac.

"Na prijelazu između metalnog dijela kacige i vizira prije je bio plastičan komad. Sada smo prijelaz pojačali titanskim. To je naša reakcija na nesreću koja se dogodila Felipeu Massi. Vozači će sada biti još sigurniji", izjavio je direktor proizvođača Oliver Schimf.

Nakon što ih je dobio, Schumacher je svoje crvene kacige odnio na oslikavanje svom starom suradniku Jensu Munseru (39), poznatijem kao “Picassu za kacige”.

S lijeve je strane na kineskom pismu Schumi dao ugravirati imena kćerkice Gina-Marije i supruge Corinne, a s desne vlastito i sina Micka, također na kineskom. Na vrhu je sedam zvjezdica koje simboliziraju sedam njegovih naslova svjetskog prvaka u Formuli 1, a na pozadini - kineski zmaj.

"Kad sam prvi put došao u Kinu, u jednom su me lokalnom dnevniku predstavili kao zmaja, otisnuvši ga kao simbol Michaela Schumachera", objasio je Nijemac svoju fascinaciju dijelom kineske kulture.

Mosley povukao tužbu protiv njemačkog izdavača



PREDSJEDNIK Međunarodne federacije autosportova (FIA) Max Mosley odustao je od tužbe protiv tvrtke “Axel Springer AG”, najvećeg novinskog izdavača u Njemačkoj.

Mosley je tužio spomenutu izdavačku kuću zbog izvještaja u kojima je stajalo da je sudjelovao u seksualnim orgijama s nacističkom tematikom.

Britanac je tražio 1.4 milijuna dolara odštete od Bilda i ostalih Springerovih publikacija te još 700.000 dolara od njihovih internetskih izdanja zbog tekstova, fotografija i video-isječaka o spomenutim orgijama. U petak je, međutim, povukao tužbu nakon što je “Axel Springer AG” pristao uplatiti 290.000 dolara u humanitarne svrhe i objaviti intervju s njim u svom najtiražnijem listu Bildu.

Mosley je priznao druženje s prostitutkama, ali tvrdi da u cijelom događaju nije bilo nacističkih konotacija. Njegov je otac Oswald Mosley tijekom tridesetih godina prošlog stoljeća bio vođa britanskih fašista, a na svadbi mu je bio i sâm Adolf Hitler.
 
Top