varijator faze

varijator faze

Član
ovako imam stila 2001 1.8 16v benzinac,kad se upali u niskim obrtajima se cuje ko dizel pri visim obrtajima radi normalno ko benzinac i cuje se tako,e sad citao sam po forumima u hrvatskoj za taj varijator faze da je to uzrok da se cuje tako,jel imao iko slican problem,ili mjenjao ovaj varijator faze koliko kosta zamjena?
 
Član
pa varijator faze je otiso poprilicno sam siguran, na pocetku ce se cuti samo kad upalis pa kasnije normala, a nakon nekog vremena ce stalno tako da radi ... samim tim auto ti i ne ide kako treba a i trosi vise
 
Član
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=8719.0 evo teme na hrvatskom forumu

normala je napisao(la):
pa varijator faze je otiso poprilicno sam siguran, na pocetku ce se cuti samo kad upalis pa kasnije normala, a nakon nekog vremena ce stalno tako da radi ... samim tim auto ti i ne ide kako treba a i trosi vise

a i ja sam sve vise siguran u to,auto zasad ide dobro i vuce,a trosi pa mozda i jest al opet i idem i ja brzo,koliko kosta nov ?
 
Član
vidit cemo sutra koliko to kosta i kod majstora sta kako,ali cekat ce se placa pa cemo ovo sredivati
 
Član
normala je napisao(la):
pa varijator faze je otiso poprilicno sam siguran, na pocetku ce se cuti samo kad upalis pa kasnije normala, a nakon nekog vremena ce stalno tako da radi ... samim tim auto ti i ne ide kako treba a i trosi vise

Ide 0,04% lošije i troši 0,003% više goriva. Veći dobitak na performansama i uštedi goriva ćeš dobiti ako isprazniš pepeljaru:D

Slobodno vozi i ne diraj ništa;)
 
Član
meni se samo cuje u leru i malo iznad a poslije normalan zvuk benzinca,pitam da nema nekakvi dodatni pojava uz ovo,a trosi ionako da sam gledao potrosnju uzeo bi nes ne znam ni ja

ZELA GTI je napisao(la):
normala je napisao(la):
pa varijator faze je otiso poprilicno sam siguran, na pocetku ce se cuti samo kad upalis pa kasnije normala, a nakon nekog vremena ce stalno tako da radi ... samim tim auto ti i ne ide kako treba a i trosi vise

Ide 0,04% lošije i troši 0,003% više goriva. Veći dobitak na performansama i uštedi goriva ćeš dobiti ako isprazniš pepeljaru:D

Slobodno vozi i ne diraj ništa;)

uglavnom mogu vozit,mada cu ja to promjenit nekad necu da se cuje ko dizel hehe al dobra fora je kad na semaforu stane tdi neki pa ga operem:lol:
 
Top