uvoz auta iz italije

uvoz auta iz italije

Administrator
Ja nisam rekao da je nešto lagano. Svi svakodnevno pratimo oglase, kako ovdje tako i u inostranstvu i svjedoci smo da ako želimo dobro auto, da nećemo proći jeftino kao što možda mnogi misle, jer BlackPrince eto sam si naveo da se prva stranica preskoči jer su to krševi. Tako je u svim oglasima nebitno koja marka se traži, na prvoj stranici su najjeftiniji i to svima njima nešto fali. Pa nije lako kupiti ni auto u Njemačkoj ako nemaš nekoga tamo da te uputi u neke stvari, jer svaki prodavac gore će htjeti da se riješi svog auta što prije, pa makar te i prevario, iako ću prije nabosti malo njemačkog i naći nekog poznanika u Njemačkoj nego u Italiji. Prošle godine smo nabavljali vozilo iz Njemačke i kada se stavi sve na olovku jesmo skupo prošli, dobili smo super vozilo, ali smo ga platili skuplje nego da smo ovdje tražili. To je jedno više iskustvo. Tako da jeftinih kola u inostranstvu ima, ali su krševi. Ako neko hoće super dobro auto izaće ga možda i skuplje nego da ga ovdje kupuje. To je činjenica. Druga stvar je ta što kod nas na piku i ostalim oglasima ima toliko "jeftinih" kola iz uvoza, ali to su auta sa prvih stranica, koja su malo usminkana, presvucena, izribana i izgledaju ko nova...
 
Sve si dobro reko,svete rijeci;)
Samo bih jos da dodam,moze se naci dobro auto al bas dobro,povoljno.Kako?Sigurno neces moci tiiz Bosne,bez uvrede i zabune.Ali ja koji se bavim tim,zivim ovdje,i poznajem mentalitet italijana,ja mogu.Jer imaj u obzir da ne znaju svi stavit oglas na internet,kako u Bosni tako i u Italiji.Tako se meni zna desit da kupim povoljno auto od covjeka koji je vec mjesecima htio da ga proda,a nije znao kako.90% italiana ne bi nikad kupio polovno auto,pa tako on ne zna kome da se obrati,nego ga neki zajednicki poznanik (obicno konobari,mehanicari,i tako ljudi sa kojima dolazim cesto u kontakt) posalju meni.Isto tako se zna desit da lik ode u autkucu i uzme novo auto,i kaze dileru "daj sta das" za staro.Tad mene hendler zove dal me zanima to i to auto.Il mi se zna desit da pregovaram sa covjekom koji nema predstavu kolko njegov auto uopste vrijedi.Tako da se moze kupit povoljno dobro auto vjerujte,i u tome se razlikuju trgovci sa obrazom od bezobraznih.Ja i otac (radimo po pola) znamo pogledat probat 10 auta i kupit jedno na kraju.Zato sto mislimo ovo radit na duzi period,a glasine brzo kruze.
Znaci,prodajne cijene u Bosni su manje vise najnize moguce,samo sto za iste pare mozes utjerat u bascu fino auto ili lose auto.
Ja sam primjerice radi neki dan prodo covjeku u Krajini bmwa peticu koja je stara 12 godina,koja je perverzija od auta koliko je ocuvana.A platio sam je po cijeni neke lose petice,a i on ju je dobio ispod cijene :)
U sustini ono sto hocu da kazem,auta kupujte i uvozite preko ljudi od povjerenja,to vam je najbolja garancija.Jeftinije i zadovoljnije cete proci nego da sami lutate po Evropi u potrazi za deal-om zivota :)
 
Član
kolega svaka tebi cast, vjeruj spasio si i mene i Bekima bespotrebnih troskova. Kako si sam rekao bitno je poznavati mentalitet ljudi. Eto znas i sam koliko dugo Bekim zivi u italiji, pa nije mogao izganjati euro1 obrazac, to je ono sto ti govoris, koliko god znao jezik, znao neke stvari presudne su opet te druge stvar, koje znaju ljudi koji rade s tim, u ovom slucaju konkretno ti. Ja ti zelim sav moguci uspjeh u tvom poslu, i siguran sam da cemo u skorije vrijeme poslovat opet:cool::cool:
 
Top