uvoz auta iz italije

uvoz auta iz italije

Član
ernadhusic je napisao(la):
da se nadovezem na kolko god ti para naveo racun mozes stavit 1000Eura a i 10 000 eura samo kad vide cijenu da si stavio 1000 onda ce oni otvorit katalog i po njemu ti sredit porez i carinu a ako napises 10 000 onda nece otvorat katalog nego ce ti povjerovat da si platio 10 000 pa ti na osnovu toga sracunat carinu i porez kako god okrenes to je bagra da je u daleku nema a carinik izadje iz kancelarije s komadom papira i olovkom nezna haube otvorit i špediter mu cita brojeve šasije a on upisuje na papiric i hoce za kafe 100KM da to bude sto prije :icon_mad:
nedaj na kafu nikako ili ako budu trazili snimaj pa posalji negdje u novine neka svi znaju s cime se radi kod nas ;)


druze ovu cijenu koju su meni dali su izracunali na osnovu racuna od 5100€, tesko da to moze proci al eto, vidjet cemo opet. sto kolega teretanas kaze za ovaj auto nije velika cijena od 1500€.vidjet cemo kako ce se to zavrsit, napisat cu ja na kraju koliko je sve kostalo. nisam nasao ovdje na forumu da je iko uvozio od italijana, pa eto nek se nadje i to iskustvo. istina je da su auta jeftinija, ali s konstatacijom da su manje odrzavana se ne bi slozio, opet tu igra ulogu od koga se kupuje auto. italijani istina slabo peru auta, ali sto se odrzavanja tice tu su negdje sa ostatkom europe vjerujte mi


salchin je napisao(la):
izvini druze, ali mozess li mi reci za koliko se moze jedan takav nabaviti u italiji?
cujem da su tamo jeftinija auta nego u ostatku evrope...

kolega ne znam ti tacno, ali jedno 6-7k se ovdje krecu, zavisi kakva je oprema u pitanju, ovaj moj ima full opremu, s line je model. ja ga nisam sad kupio, auto je od firme i ja sam ga preuzeo od firme, nisam ga kupovao da bih ti mogao reci tacno o kojim novcima se radi
 
Član
druze on ako ima ful opremu i ako je ocuvan necesh ti moci proci sa cijenom od 5100eur, daj boze al nevjerujem ;) jer cim vide malo bolje auto sa vise opreme nama je druga priča, al opet bih išo na soluciju da ih počastiš nego da te oderu ;)
 
Član
jbg meni je ovo rekao covjek koji ce odradit svu papirologiju, opet vidjet cemo sta i kako kad odem. ja se nadam da ce proci s ovom cifrom
 
Član
da ti kazem odma najbolje ti je dat na kafu onima koji procijenjuju auto, mene je opeklo sto mi je jedan poznanik govorio nemoj davat nemoj davat pa su mi spucali neku katalosku vrijednost hiljadu puta vecu nego da sam im fino dao na kafu i bio miran.. umjesto da me porez i carina izdadju 2500-3000KM mene je izaslo 4500KM s registracijom radi gluposti.. nije bilo fajde neke procedure trazit da se to smanji.. morao spediciji platit i cao misko
 
Član
situacija je slijedeca sto se ovoga tice

u italiji cemo uzet probne table i osiguranje od 5 dana, dovoljno da dovezemo auto ovdje bez da se vracamo ponovo tamo, s tim da moram sacekat da vidim da li se s ovim tablicama moze ic van EU. Jos uvijek se ceka i na euro 1 obrazac, ali valjda ce bit, strasno seru povodom toga, nadam se da ce nam kolega s foruma pomoci oko toga, javio se da pomogne pa cemo vidjet. Elem kad se sve to rijesi bez problema cemo moc regati auto ovdje, najniza cijena koju sam do sada dobio je 3000km + 50€ kafe, to stoji i nije puno. Danas sam zvao i za registraciju, traze mi 720km registracije i 1400km kasko osiguranja pa cemo vidjet sta cinit, moram pozvat i druga osiguranja
 
Član
Franki je napisao(la):
Kako 3000 kad bi na 5000 eura davanja trebala biti oko 2000 maraka?

u tome i jeste caka, svako iole normalan zna izracunati koliko je porez na racun od 5100€, zbog toga sam ja i otvorio temu da dodjem do ljudi koji ce mi sigurno pomoc, da ne dajemo pare bezveze. Zahvaljujuci kolegi s ovog foruma stvari ce siguran sam bit vrlo brzo rijesene, i to kako treba

prvo ovaj racun od 5100€ ne bi prosao nema sanse. bar ne za ovaj auto, za neki drugi mozda, ali za ovaj nema sanse
 
Član
ovdje mozete stavit veliki katanac, rijeseno je sve;)

hvala jednom covjeku zna on koji je:icon_biggrin:


LOCK;)
 
Član
pa sta sad bi ???? jesi li proso po skupljoj ili jeftinojoj semi ??? ovo je super zada raju i na kraju se pokupi pa ti razmisljaj svasta.
 
Član
jbg nisam znao da toliko razmisljas o tome, da jesam napisao bih ti privatnu poruku sa svim ciframa:icon_biggrin:
nisam se ja nista pokupio, trazio sam neke savjete, nesto sam ovdje saznao, konkretnije preko ljudi koji su mi se javili u privatne poruke

zbog prevelikih komplikacija oko papira, prvenstveno euro1 obrazca auto ce bit dovezeno na kamionu iz italije, i u tom slucaju ce sve izaci nesto manje od 3000km + 50€ kafe koje su meni trazili u BiH.

nama u bosni ostane samo da registrujemo auto, ostalo ce sve jedan kolega da rijesi. ako te jos sta zanima javi se na pp
 
Administrator
A jesi ga i opisao. Ako već znaš šta i kako, ne vidim u čemu je tajna da se ispriča forumašima, ali ako nećeš nije problem. Mislim da je to nešto što bi svima koristilo i da svi imamo neku korist od toga, tj. informacija više.
 
Član
nema nikakve tajne

u italiji nema coll tabli to vec svi znaju. sad da se auto doveze u BiH i ocarini nije to to, jer u italiji ne mozemo dobit euro1 papir dok se auto ne odjavi. Razmisljali smo da odjavimo auto, uzmemo probne table i osiguranje na 5 dana ali nemam garancije da cu proci iz slovenije u hrvatsku s tim tablama. Druga stvar u Bosni bi bio zakinut sa sviih strana. Ovako momak radi uvoz auta, ima svoj kamion i on ce odraditi sve
2500km ce kostati porez i ostale gluposti. poslije toga na registraciju i to je to, nema nikakve tajne

na kraju zakljucak je da nije bas jednostavno sam dovesti auto iz italije, rekao bih skoro nemoguce. morate naci nekoga ko ima kamion i da se auto na kamionu dovuce, jer druge solucije nema. Moze ali ce to kostat vise nego ovako
 
Kupiti auto bez lokalnog posrednika u Italiji je nemoguce.Prvo,sto moras znat italijanski,jer italijan drugog ne zna.Drugo,kako kontate nac auto,preko autoscouta? :D Kad otovorite a.scout,prvu stranu slobodno preskocite,jer su to pretezno leshevi i lazni oglasi.
Ima more birokratije,oko kupovine,odjave,carine,transporta.
Ja znam da bi vecina voljela ustedit tih 500 eura prilikom kupovine,al to ne ide tako.
Pioneer,i ja bih volio da mogu sam sebi opjeskarit auto,al ne znam :)
 
Član
eto potvrdio vam je covjek sve ono sto sam vam ja vec rekao, znaci privatno otici i kupiti auto bez posrednika skoro je pa nemoguce. opet na kraju ce ispast skuplja pita nego tepsija. Ja se ovom prilikom javno zahvaljujem Ervinu na jako korektnoj cijeni, kad budem ja uvozio nesto opet cu mu se javit:cool::cool:
 
Top