Upalila se rezerva a nije dotle doslo ;)

Upalila se rezerva a nije dotle doslo ;)

Član
E ovako, sinoc mi kazaljka od goriva bila na prvoj crti, podaleko od rezerve, jutros upalim auto, rezerva izbi oci, kilometraza kao i sinoc, samo auto prenocilo... Sta da gledam, sta bi moglo bit? U garazi nema nikakvih mrlja da je nesto iscurilo i sl..
 
Član
Grga je napisao(la):
E ovako, sinoc mi kazaljka od goriva bila na prvoj crti, podaleko od rezerve, jutros upalim auto, rezerva izbi oci, kilometraza kao i sinoc, samo auto prenocilo... Sta da gledam, sta bi moglo bit? U garazi nema nikakvih mrlja da je nesto iscurilo i sl..

i meni se ovo desava,
to je maltene standardno kod mene tako da sam se navikao;ni sam ne znam zasto,provozaj malo auto i vrati se na normalu :D
meni se ovo desava kada nema previse goriva u rezervoaru,pa svako pomjeranje i cimanje auta,ocitava na tabli,kazaljka leta,gore dole...
a pod garaze je ravan,nema nikakvih izbocina ili udubljenja pa da auto stoji neravnomjerno,pa da se slije gorivo kao recimo na uzbrdici,nizbrdici...
 
Član
ma nasuo 30km i inace predjem oko 200tinjak+ kilometara a sinoc doso kuci iz lutanja, 95km preso i sve noramala kad jutros zucko se upalio..
 
Član
provozaj se,ugasi auto,upali i bice ok...kod mene na astri kao i kod shelbyja zna "setat" kazaljka malo kad je pri dnu,znaci kad imas jos 10-tak litara...
 
Član
ma provozan, gasen al nista,strah me samo da nije gdje izgubio naftu, al valja bi se vidjelo..
 
Član
moguce da je do struje onda,gdje ce izgubit toliko,a stajalo auto...naspi opet bar za cenera pa vidi kako ce se ponasat...

i pogledaj ispod da nisi gdje rezervoar opucao od kamen
 
Član
jel ti ostalo sve na tabli ok?

govorim ti zato sto kod mene kazaljka od goriva skace tako, pokazuje sad ovako sad onako,,, ali zato sto mene zeza kazaljka od kilometar sata
kad mi ona radi i kazaljka od goriva mi je ok skroz

ne vidim logiku, ali eto desava se
 
pa jel ti kazajlka od goriva se pomjerila prema dole? meni se zna desiti kada je na dnu, da od cimanja se upali lampica od rezerve, ali se kazaljka poslije vrati gore gdje i prije bila. ali se poslije lampica nikad ne ugasi sve dok ne naspes goriva. nema veze gdje bude kazaljka.
 
Član
pala je ikazaljka i svijetli rezerva, kod mene ne mrda ako stoji na mjestu bez obzira jel negeto ili ne..
 
Kao sto su rekli, prvo plovak vidi, dal gubi gdje kontakte, a ako nije on, onda se bojim da ces mijenjati tablu. Poceli su busiti rezervoare i krasti gorivo, a dobro je nisi te srece ;)
 
Član
Grga je napisao(la):
ma nasuo 30km i inace predjem oko 200tinjak+ kilometara a sinoc doso kuci iz lutanja, 95km preso i sve noramala kad jutros zucko se upalio..

:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:
S kojim autom pređeš 200+ km sa 30 maraka????
 
Član
šole je napisao(la):
Grga je napisao(la):
ma nasuo 30km i inace predjem oko 200tinjak+ kilometara a sinoc doso kuci iz lutanja, 95km preso i sve noramala kad jutros zucko se upalio..

:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:
S kojim autom pređeš 200+ km sa 30 maraka????

Čovjek ima Peugeot 307 kao što mu piše na profilu. Gradska potrošnja je 6,1, dakle za 200 kilometara 12,2 litara a to je oko 30 maraka goriva.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
šole je napisao(la):
:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:
S kojim autom pređeš 200+ km sa 30 maraka????

Što ti je to čudno? Pa i ja pređem 200+km za 30KM kao i većina na forumu.

Izvini, ali sa 206 benzincem, gradske voznje nema sanse bez 40 maraka da predjes 200km.

Potrošnja redom: gradska, na otvorenom, kombinovana

1, 6 litra 16V Manuelni 8,6 | 5 | 6,4

Što se tiče problema sa rezervom, mislim da je najvjerovatnije plovak u pitanju.
 
Top