UNO 1.1 POMOC

UNO 1.1 POMOC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Bolje je ne diraj, ako ti treba vise snage kupi vec preuredjen auto ili onaj sa vecom kubikazom, taj auto je napravljen za skromnu upotrebu i potrosnju, ako ga pocnes dirati samo mu mozes poremetiti potrosnju da trosi kao taj neki sa dosta vecom kubikazom.
Ako vec hoces nesto da radis, stavi sport filter i olaksaj mu izduv i bice ti dovoljno za tu mashinu.
 
Početnik
OZBILJNO IMAM RADIONICU ZELIM ZNATI BIL POMOGLO BRUSENJE GLAVE I POLIRANJE USISA I IZDUVA,MOZDA VECI KARBURATOR I TAKO TE STVARI
 
Motor je sam po sebi slabasan, male zapremine, prost, jedsnotavan i sl...Iz tog motora prakticno nista ne mozes izvuci, jer sve to kosta a ne dobija se puno (citaj nista)...Ako hoces vec neku snagu onda ili kupi drugi motor pa ugradi ili kupi drugi auto sa jacim motorom i sl...

PS: Ne pisi VELIKIM slovima jer se smatra da se DERES!
 
Uno je vrhunsko vozilo i ja imam jednog takvog... masina od 45ks nema tu izvlacenja snage, a ako zelis snagu u unu jednostavno je ubaci motor jaci mozes ugurati 1.4 ili 1.6 i pici.... :123:
 
Član
momci ti lijepo rekli, nista neces dobiti na tom motoru. poliranje usisa ti nista ne znaci, brusenje glave ni to. jedino veci izduv i usis (sportski kakav) i to je to. ako vec imas radionicu i alat, odes kupis kakvog GSI-ja ili VR-a i malo prekemijas (prosiris una) i to je to. a za taj novac kupis kakvu vec nabrijanu makinu i car si u gradu
 
znam slucaj gdje je u una 1.4 stavljen karburator od 1.6 i nisam mogao vjerovat kako auto ide,da mi je neko pricao,ne bi mu vjerov'o ;)
 
Početnik
hvala momci moze li od regate posto u servisu imam takav jedan motor
stavit cu sport filter i olaksat izduv kosto mi je djogy 86 rekao
 
Član
Ma sve to moze njega doraditi ali ne ni blizu koliko ce mu povecati potrosnju, ovo zapamti..
Koji ce ti q. auto kad ne ide nista posebno a trosi 13-14 litara...
Ti sa trebicom negdje po ovoj hladnoci u nekoj zabiti a ne smijes upaliti auto jer je pitanje hoce li te dovuci kuci....
pa to je najgori osjecaj na svjetuuu, a onako 5,6,7 litara pa vozaj do mile volje.
Bolje uradi nesto po pitanju izgleda, nabaci mu felgice ili tako nesto...
Ako ipak oces da radis na performansama onda kupi drugi motor, 1.5 i.e. Turbo isto bi dao para kao za bruseje....
 
od regate bi trebao moc nisam siguran pogledaj nosace kako vezu? Al ako imas radionicu lako ti je to uraditi, ako imas alat moze i od mercedesa ;) ja mislim da bi trebao moci od tipa
 
Član
pa brate mogao bi lako staviti i dva karburatora, samo napravis plocu...
sve to u cilju da probas, ali nemoj da razvaljujes dijelove koji su ti sad da bi u slucaju da ti se to ne svidi nakon pet dana mogao da vratis na mjesto.
 
Početnik
hvala vam pokusat cu nesto uraditi
a ovo mi je samo malo da se zanimam dok ne polozim.kad polozim kupujem sebi corrada wr6 tako da se necu bojati za ks hehe




hvala vam
 
Član
a-diss je napisao(la):
OZBILJNO IMAM RADIONICU ZELIM ZNATI BIL POMOGLO BRUSENJE GLAVE I POLIRANJE USISA I IZDUVA,MOZDA VECI KARBURATOR I TAKO TE STVARI

Ili si glup ili si se registrovao da podj*ajes, prije ce biti ovo drugo..

Permanentni pozdrav od administracije :123::D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top