Ulje za motor ?

Ulje za motor ?

Pozdrav ljudi.

E ovako pošto sam novi kolač u ovakvim stvarima, naime pošto je sad ljeto i trebam doliti ulja u motor, a pošto sam nedavno uzeo auto i ne znam koje je ulje u motor čovjek sipao, zanima me kako sada, smjem li doliti neko drugo ulje pošto ne znam.........

Hvala unaprijed.
 
Pa bolan ako si kupio auto, prva i osnovna stvar je da odmah ti stavis novo ulje, kakvo crno dolijevanje kad i sam kazes ne znas koje je unutra i koliko dugo ulje...
 
Član
cuj koje, novo ulje, i uljni filter...zracni mozes pregledat, ako je zaprljan stavljaj drugi, mada, u principu, ni to nije lose zamijenit odmah, da si miran...
 
Član
Napisi koje auto, koji motor, koliko je kilometara prevalio pa tek onda mozes dobit preporuku koje ulje sipati ;)
 
Član
ako sam dobro vidio u prethodnoj temi radi se o tdi motoru, ako je tako treba ti ulje specifikacije 505.01 , imas ih raznih ulja, ali u biti ovo je pravilo

najbolje za tvoj auto je castrol edge 5w40, to je ulje propisano za taj motor i ima specifikaciju 505.01
 
Član
buraz posto se ne kotnas u te stvari odes fino majstoru nek ti pregleda sta treba zamjenit i to je to, ako vozis neko manje auto zejtin filteri i ruke nece ti prec mozda dvi glave.....jbg i sam je reko da je novi kolac pa da nebi sta zajebo....
 
Član
Mercedes-Benz Sprinter 312 milion i 200.000 km sa Würth uljem i jos ide ture sirom evrope... a znaci za tours vozio ga ko je stigao...
 
elemental je napisao(la):
Mercedes-Benz Sprinter 312 milion i 200.000 km sa Würth uljem i jos ide ture sirom evrope... a znaci za tours vozio ga ko je stigao...

mercedesi su poznati po tome da njihovi motori mogu preci jako jako jako puno... nerijetko prelaze i milion, tako da je to veliki plus za njih, naravno uz redovno odrzavanje ;)

savjet autoru teme: zamjeni ulje i filtere, nemoj se igrati sa motorom auta ako si ga tek kupio... kasno je kad ti nesto prolupa u motoru zbog loseg ulja ;)
 
Član
Wurth svakako nije najbolje ulje. To je samo robna marka koja pod svojim imenom prodaje proizvod koji kupuje u veleprodaji...od wurtha je tu samo naljepnica sa imenom na pakovanju...ostalo je neko drugi.. Ne sporim, naravno, da u pitanju može biti prilično kvalitetno i pouzdano ulje.
 
Top