Ugradnja Plina - Savjeti?

Ugradnja Plina - Savjeti?

Član
Ako te interesuje, Laktasi, opremu prilagodjavaju motoru i tome sta ti trazis, a cijena je tu negdje kao i ovo sto si rekao, mozda i nize. Ne treba tebi skupa oprema, vec balans izmedju racunara, dizni, isparivaca, bobine,... Ja sam kod njih radio najskuplju verziju prema mom motoru, 147kW, da mi se ne prebacuje nikad na benzin kad je pun gas, da ide isto, da ne osjetim razliku,... Prezadovoljan sam. Druga stvar, garancija i redovno odrzavanje i sta ti god padne ne pamet da ti ikad steluju je besplatno.
 
Član
Ako te interesuje, Laktasi, opremu prilagodjavaju motoru i tome sta ti trazis, a cijena je tu negdje kao i ovo sto si rekao, mozda i nize. Ne treba tebi skupa oprema, vec balans izmedju racunara, dizni, isparivaca, bobine,... Ja sam kod njih radio najskuplju verziju prema mom motoru, 147kW, da mi se ne prebacuje nikad na benzin kad je pun gas, da ide isto, da ne osjetim razliku,... Prezadovoljan sam. Druga stvar, garancija i redovno odrzavanje i sta ti god padne ne pamet da ti ikad steluju je besplatno.
Daj broj telefona. Pozz
 
Član
Danas ugradjen Plin. Taj neki Tomasseto isparivac, Atiker rezervar, Stag 200 ECU, i Valtec dizne. I jos neke dvije marke se spominju gascontrol i appolo.
Nekih 50ak km predjeno bez problema, nema razlike izmedju plina i benzina, osim u cijeni na benziskoj :)
Nema ni gresaka ili kontrolnih lampica.. sve u svemu sa zad OK

Sto me iznenadilo BoardComputer prikazuje i potrosnju plina, i domet na Benzinu. Ja sam mislio da ce Board poluditi :)
 
Član
Ja sam na alfi 156 imao ugradje plin u italiji takodje je pokazivao mjerac kad je auto na plinu koliko ima plina a kad je na benzinu koliko ima benzina
 
Pozz raja

Odlucio sam ipak ugraditi plin u svoju Astru. Lokalni Majstor "Auto-Wagen Prijedor" koji je na najboljem glasu u okolini nudi mi Tomasetto Sekvent LPG za 700 KM +Atest, ili Lovato za 900KM +Atest

Ima li neko iskustva sa tim mehanicarem, i Tomasetto sistemom?
Da li je bolje uloziti 200KM vise za Lovato?
Kakva je ponuda u Banja Luci?

Motor je X16XEL 1.6 16V, 2000. god.

Ja bih svakako otišao u ARV Centar Banjaluka. Oni su ovlašteni distributeri ATIKERA i nude ga po najpovoljnijoj cijeni. Ljudi rade već 20-ak godina i definitivno su veliki profesionalci. Znam da daju i garanciju, 2 ili 3 godine, nisam siguran

Pozz
 
Samo da napomenem neko spominje Markogas iz Jelaha bukvalno likovi su duduci za odklonit neki kvar ako se desi npr. strada membrana u isparivacu likovi znaju samo zamjenit isparivac da prodaju da te uzmu 200+ KM inace likovi su glupi i nemaju bas nekog znanja oko popravki znaju ugradit novo i gas dok sta ne podje zezat zaobilazite te likove sto vise ;)

Preporuka za ATIKER iz Tuzle isplati se kod njih otic ugradit ipak to je firma a ovi ostali su sve špajz majstori ;) u odnosu na njih
 
Top