Ugradnja Plina - Savjeti?

Ugradnja Plina - Savjeti?

Član
Pozz raja

Odlucio sam ipak ugraditi plin u svoju Astru. Lokalni Majstor "Auto-Wagen Prijedor" koji je na najboljem glasu u okolini nudi mi Tomasetto Sekvent LPG za 700 KM +Atest, ili Lovato za 900KM +Atest

Ima li neko iskustva sa tim mehanicarem, i Tomasetto sistemom?
Da li je bolje uloziti 200KM vise za Lovato?
Kakva je ponuda u Banja Luci?

Motor je X16XEL 1.6 16V, 2000. god.



Pozz
 
Član
Ja sam u bmw imao lovato nikad nikakvih prb nisam imao ni najmanjih. Ja bih ubacio lovato da sam na tvom mjestu jer ta razlika u 200 km ce se isplatiti vrlo brzo kroz potrosnju :)
 
Član
Tesko da ce BRZO isplatiti RAZLIKU od 200KM u potrošnji...kvarovima, pouzdanoscu i slicno-mozda.. kod mene je neki AGIS sistem, Tomasetto isparivac i auto ide fino, ponekad izbaci check al brzo i ugasi-osjetim na kvaliteti plina da to nije to i znam kad ce upalit lampu...nemam problema, vec 10k sam presao na plinu...Tomasetto je isto ok, mada mi je prevelika razlika u cijeni..
 
BHT Ovisnik
Isti skoro klinac,imao i jedan i drugi i opet tomaseto, jeftiniji i nemam problema tako da kako te god volja,al ja bih opet tomaseto
 
Član
Dt system takodje odlican plin. Preporuka. Marko gas jelah.

Pitanje @edoze
Kako uspijes to rjesiti sa check engine lampicom? Meni konstantno sija na plinu...poništim je na vcds i ne sija dok ne stisnem...cim malo zesce krenem ona opet sija...
 
Član
Ma kakav jelah. Daleko mi je to, narocito ako bude trebalo sta namjestati, servisirati ili reklamirati. Prijedor, banja luka, evo vidjecu i bihac sta nudi. Pozz
 
Član
Dt system takodje odlican plin. Preporuka. Marko gas jelah.

Pitanje @edoze
Kako uspijes to rjesiti sa check engine lampicom? Meni konstantno sija na plinu...poništim je na vcds i ne sija dok ne stisnem...cim malo zesce krenem ona opet sija...
meni se sama ugasi kad naspem bolji plin nakon jednog ili dva paljenja... ako trzucka znam da ce upalit lampu...potrosim tank i uspem novi, sve ok, auto mirno radi, lampa se ugasi...filteri su ok, iskljucivo je vezano za kvalitet plina...al to je jedno sipanje od 5-6 da upali lampu
plin je ugradjen u Auto-plin Nuni u Bihacu, ovo sto @Buldog kaze
Marko-gas u Zabljaku/Jelah mi je radio servis i kalibraciju (nije imao konekciju za moj ECU plina pa je necim drugim pravio to-ne kuzim se previse, ughlavnom na nekom uredjaju skacu lampice crvene i zelene i on steluje injektor dok to ne postigne korektne vrijednosti), od tada mi auto ljepse radi...Navedeni Nuni u Bihacu je ostavio razlicite duzine crijeva na injektorima pa mi je povremeno na visim obrtajima i vecoj brzini (cetvrta ili peta-kad mu konstantno pri ubrzanju treba vise goriva duzi vremenski period jer sporije puni nego naprimjer drugu ili trecu brzinu) izbacivao missfire na prvom cilindru i gresku (check engine i traction control palio, morao ugasit auto pa upalit da se resetuje).. Marko-gas je to rijesio, sve cetiri voda na injektore su sad iste duzine i od tada nisam imao nijedan missfire a vozio sam 170-180 na plinu
Kod Nunija je plin prije godinu i po- mislim, placen 750KM, tomasetto isparivac, dorkmasan boca, agis ecu plina... ne znam koji su injektori
 
Član
Moracu otici do marko gas...da mi sve prelista i pregleda. Nema druge..ili da cupam zutu lampicu iz table :)
 
Top