udobnost 18ke ili 17ke felge

udobnost 18ke ili 17ke felge

Super Moderator
ne mislim da je bolji nego znam :) ove godine sam ih kupio i stvarno sam svasta probavao s njima i po mokrom i po suhom i vjeruj mi da za ove pare je to bestbuy guma i moze parirat daleko skupljim gumama . Ne govorim ti napamet nego iz iskustva. Ta dimenzija je inace skupa i nisam imao ni ja para da dajem 1000KM na gume, nego sam naso barum i uzeo napamet da probam kakve su, i prezadovoljan sam iskreno
Autoshop maja, kod mercatora, tu sam kupio gume, 137KM komad platio
 
Član
nije razlika u velicini felge,koliko je razlika u profilu gume,sto je profil gume manji to ti je auto cvrsce i tvrde na podlozi,sto je profil gume veci,auto mekse podnosi neravnine i udobni je,a dalje je citava prica o amortima itd.licno iskustvo,obicni amorti i opruge,kupim prve fele 15ke dosla guma 195/65 i stavim ja da provozem udobno tu i tam,kupim gume 195/45 isti amorti,svaki prelaz,rupa,udara brate,udobnost razlika,dakle razlika ti je u profilu gume.odnosno odg.na tvoje pitanje je manja felna s vecim profilom gume;)
Tako je u sta sam se i uvjerio.Najvaznija je visina profila,kad bi stavio niskoprofilnu 14 ku ona bi cak zbog malog tocka bila neudobnija od ijedne 18 ke,samo sto su te male felge obicno na visokim profilima.
 
Član
a allroad jesi vozio nankang ikada?
znas u cemu je fora, od lika sto uzimam felge pravo uzimam i 2 nankanga i onda mi da super povoljnu cijenu... mene interesuje da li je ns2 dovoljan za neku normalnu voznju, vidim i ja da je po kisi nije nesto posebno, ali ja svakako ne divljam i ne vozim nesto brzo...
 
Super Moderator
nankang sam vozio zimsku gumu a ns2 nisam. sto se tice ove zimske sto sam imo, ok je bila, dimenzija 225/45 17, a naprijed sam imo dvije sava eskimo hp 225/45 17 samo sto ova nankang je izgledala kao 225/35, nema uopste bocnog zida a ni falca koji cuva felgu, a isto tako je i na ljetnim pretpostavljam i zato je popularna onim koji uzimaju uske gume da se felga istice, tipa na BBS sredjenu felgu pa kad stave usku gumu eto samo da se kotrlja i lijepo izgleda. a imao sam i barum zimske gume i one su dobre
nankang ns2 sam i ja htio da kupim pa sam dugo vremena gledo testove i iskustva, pa i po tome su losije od barum bravuris 2. Gledo sam i clipove od nankanga kako ljudi testiraju i snimaju i vidio sam gdje su lose, pa sam to isto probao i sa svojim gumama i dosta bolje su bile
ako tako dobijas onda sto da ne, ni ja ne divljam i ja se fino vozim, nismo na trkama tako da za normalnu upotrebu naravno da su dobre, nego sam mislio da moras ici sve 4 kupiti nove pa sam zato predlozio bravuris 2 jer su tu negdje po cijeni
 
Član
hvala druze na odgovorima, ici ce najvjerovatnije nankang bar te 2 gume, a druge 2 cu uzeti barum, pa cu vidjeti ima li razlike... mada za normalnu upotrebu mislim da su to ok gume... kad ih voze na autima po 200+ ks moze i na 105 opusteno valjda ;)
 
Super Moderator
ama moze, opet ti kazem nismo na trkama i nisam znao da tako dobijas gume sa felgama znas. ima i puno jacih i skupljih auta voze i na nankang pa cak i manje poznatijim gumama. za normalnu upotrebu sve je to super :)
 
Član
pa sad sa 18 na 17 i nije neka razlika, kod mene je na eibah oprugama i to još više čini tvrdim....bez njih izgleda visoko i ružno...malo se odmorim na zimskom setupu, u početku sam bio motivisan za 17 a svakim danom sve manje i manje, jel ovi šabosi slabo održavaju puteve...nije baš neka sreća...
 
Top