Udesi u SARAJEVSKOM KANTONU

Udesi u SARAJEVSKOM KANTONU

Član
Sudar u Alipašinoj ulici, povrijeđena žena
http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/sudar-u-alipasinoj-ulici-povrijedjena-zena/120130176#1
 
Član
naisao minutu poslije.....ne kontam kako sta se desilo.....al fabia...nije ostecena hehehe.....mislim jest al samo ogrebana
 
Član
poznato je da su u srajevu taxisti odron sto se tice saobracajne kulture, tako da me nebi cudilo da je i ovdje on kriv. i kako li ovaj taksira bez taxi tablica??
 
Član
emir_89 je napisao(la):
poznato je da su u srajevu taxisti odron sto se tice saobracajne kulture, tako da me nebi cudilo da je i ovdje on kriv. i kako li ovaj taksira bez taxi tablica??

Sine ne vrijedaj taxiste nije ti to uredu,nebi ni tebi bilo ok da ti neko tako kaze o nekom tvom bliskom koji radi u taxi sluzbi,drugo dobar dio taxista u Sarajevu ima ove normalne tablice a ne one ta radi toga sto se nemoze preci granica sa tim ta tablicama,znam ljetos mi je otac vracen s granice nisu mu dozvolili prelazak preko grane s tim tablicama ;)
 

IGY

Član
Chuza je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
poznato je da su u srajevu taxisti odron sto se tice saobracajne kulture, tako da me nebi cudilo da je i ovdje on kriv. i kako li ovaj taksira bez taxi tablica??

Sine ne vrijedaj taxiste nije ti to uredu,nebi ni tebi bilo ok da ti neko tako kaze o nekom tvom bliskom koji radi u taxi sluzbi,drugo dobar dio taxista u Sarajevu ima ove normalne tablice a ne one ta radi toga sto se nemoze preci granica sa tim ta tablicama,znam ljetos mi je otac vracen s granice nisu mu dozvolili prelazak preko grane s tim tablicama ;)

gle to sto je tebi otac taxista, i meni je rodzak taxista isto, i j njemuz u lice kazem da sui taxisti najpoganiji vozaci, cast izuzetcima koji su rijetkost, najvise udesa prouzrokuju, staju gdje im je volja, misle da je cesta njihova... i to z tablice i granicu nidze veze ba, rodzak mi stalno ide vani dogovara ture neke jer tako uzme vise para a ne handri auto po gradu
 
Član
Chuza je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
poznato je da su u srajevu taxisti odron sto se tice saobracajne kulture, tako da me nebi cudilo da je i ovdje on kriv. i kako li ovaj taksira bez taxi tablica??

Sine ne vrijedaj taxiste nije ti to uredu,nebi ni tebi bilo ok da ti neko tako kaze o nekom tvom bliskom koji radi u taxi sluzbi,drugo dobar dio taxista u Sarajevu ima ove normalne tablice a ne one ta radi toga sto se nemoze preci granica sa tim ta tablicama,znam ljetos mi je otac vracen s granice nisu mu dozvolili prelazak preko grane s tim tablicama ;)

ne ulazim ja u to sto tebi otac radi kao taxista, normalno da nisu svi isti i da ima izuzetaka, ali 99% ih je uzas sto se tice saobracajne kulture.

PS: zamolio bih te da ti ovo bude prvi i poslijednji put da me oslovljavas sa tim "sine". ako se to praktikujes sa nekom svojom rajom, ne mozes sa svakim. a ima i razloga zasto... ;)
 
Član
ja garantujem da sam kulturniji i obrazovaniji o velike vecine na forumu i radim kao taksista sa diplomom VSS i dvije SSS i ko ste vi da generalizujete i kazete da sam ja, kao pripadnik SA taksija "pogan" itd. Jako neozbiljno, nesmotreno i naivno od vas. To je isto kao kad neko kaze da svi koji voze sredjena auta su divljaci i potencijalne ubice. To sto su taksisti non stop na cesti i najupadniji, jer lakse je vidjet gresku taksi vozaca i zapamtit, nego nekog papka koji je upao u Audi-a i uleti u makazice da ja moram punu brenzu pritisnut da on prodje. Uostalom iako su stalno na cesti daleko rjede su ucesnici udesa nego "obicni" vozaci. Naravno ima papaka, ali nista vise nego ovih vozaca
 
Član
adohera je napisao(la):
ja garantujem da sam kulturniji i obrazovaniji o velike vecine na forumu i radim kao taksista sa diplomom VSS i dvije SSS i ko ste vi da generalizujete i kazete da sam ja, kao pripadnik SA taksija "pogan" itd. Jako neozbiljno, nesmotreno i naivno od vas. To je isto kao kad neko kaze da svi koji voze sredjena auta su divljaci i potencijalne ubice. To sto su taksisti non stop na cesti i najupadniji, jer lakse je vidjet gresku taksi vozaca i zapamtit, nego nekog papka koji je upao u Audi-a i uleti u makazice da ja moram punu brenzu pritisnut da on prodje. Uostalom iako su stalno na cesti daleko rjede su ucesnici udesa nego "obicni" vozaci. Naravno ima papaka, ali nista vise nego ovih vozaca

ti sad generalizujes da su svi papci koji voze audi ;)
 
Član
Nisam nista rekao protiv vozaca audi-a globalno, procitaj fino post. Nego cesto srecem lika koji vozi Audi-a 4 novu i ulijece ko mutav izmedju auta, stalno pratim kad ce izac u crnoj hronici na sa-x, pa sam aludirao na njega nista globalno;)
 
Član
ja radim posao koji zahtijeva stalni boravak na tockovima, i sa moje tacke gledista taxi vozaci i vozaci stranih organizacij su sa najmanje saobracajne kulture. evo recimo danas sam na relaciji aerodrom - stupska petlja bio svjedok za dlaku 3 sudara u kojima su bili ucesnici taxi vozaci. ne kazem da su svi isti ali velika vecina isto kao da idu u istu skolu pa se isto ponasaju. stajanje naglo na sred ulice da prime putnike, uvlaljivanje naglo bez zmigavaca, skretanje u ulicice bez ikakve rane signalizacije samo puna kocnica i skretanje.
 
Početnik
I ja bjezim od taxista sto dalje, dok vozim, a pogotovo kad idem pjeske...nema sanse da taj stane na pjesackom dok je pjesacima zeleno...a sto se uvaljuju u traku, koce naglo ispred, zaustave se na po trake i vracaju kusur 3 minute, a iza kolona od malte do otoke, nea veze..98% pogan, odokativno :D
 
Član
Boze Petra........... pa sta napisu da su oni koje voze golfove dvice potencionalbne ubice na putu pa se niko ne nadje uvrijdjen a to za taksiste stoji jbg to je istina mozda po nekim bolna ali jbg ha jaaaa sad se uhvatili raspravljati jesu li ovakvi ili onakvi.....
 
Član
Puno rasprave i svi imaju argumente.

Neke kategorije vozaća su ipak problematične.
- Taxisti,
- Vozaći dostavnih vozila,
- Drotovi
- Vozači stilizovanih(oni misle da su tunirana) krševa.

Zašto??

Zato što su po cijeli dan na cesti i shodno tome bolje vadaju vozilom i imaju istreniran osječaj za momenat.
Ono što ih čini opasnim na cesti je to što zaboravljaju da mi ostali auto koristimo maximalno 2,5h dnevno u prosjeku, i to vrijeme obično provodimo cicajući u koloni 15 - 35 km/h. Ne mislimo da smo neki opasni driveri. Čak ni ja sa pređenih par stotina hiljada km ne mislim da sam nešto posebno. Čak štoviše uglavnom vozim ili napola pospan ili umoran nakon 8 h rada pred kompom i refleksi su mi u banani.
I pored toga iz sebe imam skoro 20 saobračjki od kojih je jedna bila direktan sudar i ujedno jedina gdje sam ja bio djelomično kriv. U svim ostalim sam bio čist kao suza ali me to nije poštedilo karambola.
2 x zakočio zabog pješaka koji je istračao na cestu.
3 x me ljudi bočno gurali ( zadnji put me sa ceste izgurao pri 100 +km/h
5 x me udarali dok sam stajao na semaforu ili u koloni.
 
Top