Udes u Hadzicima

Udes u Hadzicima

Član
Jbg ljudi mi se ovde raspricali te ovo te ono,covjeka vise nema to je najveca zalost.Nije stvar u vazdusnom vjesanju i kamioni i busevi imaju vazdusno pa nikom nista ne fali,ljudi moji stvar je u brzini.Ti pri 200 km ne mozes imat povratne informacije da si pita,ja znam na auto putu kad sa nekim idem pa navuce 200 covjece leti oko tebe sve ko kroz vrjeme da ides,jos sam suvozac a kako je vozacu bog sami zna a da ne govorim kad neko divlja po magistrali il kroz naselje.Evo vam najbolji primjer za to su udaljenost krajnje tacke bilborda od puta na auto putu 12 m,magistrala 10m,lokalni put (grad) 3 m,upravo ove razdaljine i jesu zbog brzine jer pri manjoj udaljenosti covjek ima osjecaj kao da ce proci kroz to..vjerovatno neko od saobracjanih inzinjera zna bolje pojasnit ovu tematiku...
Uostalom evo vam jos jedan primjer..pri brzini od 100 KM vozilo predje 27,5 metara u sec,pretpostavka je da je vozacu za reakciju potrebno 2 sec znaci to je vec 56 metara...e sad pri brziini od 200 KM to je vec 112 metara potrebnih samo dok se reaguje i stisne kocnica a dje je zaustavni put dje je stanje kolovoza i sl
 
Član
jbt bosanac ce od audija napraviti najnesigurnije auto

oni iz ncap vise nece imati crash testove i davati zvjezdice
daju bosancu na granici kad ulazi u bih pa sta bude tek onda daju zvjezdice
 
Top