ubi me potrosnja :)

ubi me potrosnja :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako...mazda 323 1.6 i znaci trosi mi 12 litara ne znam vise u cemu je problem,ona ima protokomjer na vazdusnoj kutiji on se moze podesavati,e to je neko dirao i sad jel postoji mogucnost da se vrati na fabricki? Neko kaze ne moze neko moze,neko kaze da on nema veze sa potrosnjom..jel postoji jos nesto sto to regulise...et... help pleasee:icon_biggrin::icon_biggrin:
 
BHT Ovisnik
u mene je u renolu bilo isto tako,1.6 karburator se bio sasadio trosio oko 11-12 litara
 
Član
ja mislim ne u redu je karburator!mora ide kod servis samo karburator!pokusaj da smanji gorivo!pozzzz;)
 
Član
Taj protokomjer ne bi trebalo dirati ako se ne zna sta se radi :) al eto, mislim da moze ali moras kod nekog ko ima racunar i neki program za mazde, u Bijeljini bi mogao imati onaj tamo prema Amajlijama sto radi klime i elektroniku a ako oni ne mogu ostaje ti Banjaluka ili Beograd.

I ima u Tuzli jos neki servis do duse ne znam jel samo za honde, meni ih je drug preporucio za Hondu, ali poslacu ti broj pa nazovi i pitaj.

E sad mozda to neko moze i odokativnom metodom malo popravit al moj ti je savjet da to vidi neko ko zna sta radi i ko je radio prije.

I jel to karburator i kako znas da je neko dirao protokomjer ???
 
Član
menjic je napisao(la):
Taj protokomjer ne bi trebalo dirati ako se ne zna sta se radi :) al eto, mislim da moze ali moras kod nekog ko ima racunar i neki program za mazde, u Bijeljini bi mogao imati onaj tamo prema Amajlijama sto radi klime i elektroniku a ako oni ne mogu ostaje ti Banjaluka ili Beograd.

I ima u Tuzli jos neki servis do duse ne znam jel samo za honde, meni ih je drug preporucio za Hondu, ali poslacu ti broj pa nazovi i pitaj.

E sad mozda to neko moze i odokativnom metodom malo popravit al moj ti je savjet da to vidi neko ko zna sta radi i ko je radio prije.

I jel to karburator i kako znas da je neko dirao protokomjer ???
nije karburator injection 4 dizne..a znam jer mi je auto trokiralo na mali obrtajima kad dam jaci gas,pa sam otjerao "majstoru" i on je to cackao i nak kraju se ispostavilo da je pumpa losa da nema pritiska,ali do tad je vec dirao protokomjer...tako vozim vec tri godine...ajd ako uspijes naci broj posalji mi thx unaprijed..
 
Član
035 384 500

Eto broj.

A normalno je ako kompjuter "vidi" da ide vise zraka, sto moze bit ako je taj dirao protoklomjer, da daje vise goriva i da zato vise trosi.

Pa odvezi mu ili ako si gledao sta je radio vrati sam kako je bilo ili bal priblizno pa vidi kako ce biti. Ja to ne bi vozio tako da sam na tvom mjestu, nesto bi radio da ne sjebem nesto vise.
 
Član
drug imal ta tvoja mazda prikljucak za kompjuter.??? ak ima prikljuci na komopjuter i sve pokaze nema pametovanja posebno oko tiju senzora ja sam audija 20v mogo rastavat u dijelove da sam sluso mehanicare ove nase ili elektricare,,samo koppjuter i pokaze ti sta je oslo zamjeni i cepaj....;)
 
Član
lambda-sonda je prikopcana,to je sve sto ti mogu reci,ne znam kako je ispitati,ma nasao sam drugi protokomjer pa cu probati...hvala vam svima...eh da izracunao sam prosjek po gradu bez prelazka 3000 obrtaja 11.2 :S a kad je stisnem, ne bih tad racunao:lol:

Audi RS je napisao(la):
drug imal ta tvoja mazda prikljucak za kompjuter.??? ak ima prikljuci na komopjuter i sve pokaze nema pametovanja posebno oko tiju senzora ja sam audija 20v mogo rastavat u dijelove da sam sluso mehanicare ove nase ili elektricare,,samo koppjuter i pokaze ti sta je oslo zamjeni i cepaj....;)

nema poseban dzek,nego na kompjuteru ima poseban dzek pise "diagnose" tako nekako al je bas direkt na njemu nije izdvojen...sad ne znam jel to bas to...:icon_question::icon_question::icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top