Tuzla - Lose iskustvo sa taksistima

Tuzla - Lose iskustvo sa taksistima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako, krenuo sam jutros rano (pre 5) u Bosnu, inace zadnjih godina cesto putujem sto u RS sto u FBiH zbog nekih poslova i samo pozitivna iskustva imam, i samo reci hvale za sav narod. Jutros mi se desio problem sa autom u Tuzli oko 7:00 na semaforu u ulici Marsala Tita(mislim da je ta) samo je stao i nije hteo da upali. Znao sam da je neki problem sa plinom jer mi je benz.pumpa u kvaru pa na benzin ne radi. Auto nije hteo da primi gas i cula se plinska detonacija pre nego sto je stao. Da skratim pricu odvio sam malo dovod plina i auto je poceo nekako da prima gas ali nije to to, posumjnao sam na dovod vazduha. Stigao sam do pumpe petrol u Tuzli gde sam stao da pokusam da resim problem, mada sav potreban alat. Jedan taksista koji je bio "ljubazan" je pitao u cemu je problem, ja mu objasnih i pitao sam ga ima li majstora za auto gas ukoliko ne resim problem, on kao imam poslacu te tamo. Da bi minut posle toga dosli dvojica njegovih kolega i kao ajde sedi u kola daj gas ja sam majstor, i problem resen(a samo odvio dotok plina do kraja sto sam mogao i ja) na sta sam mu ja rekao da nije to resenje, on kao ma ja imam caku ja sam majtor. Ja kazem dobro majstore hvala ti evo casticu te za kafu i krenem da uzmem nesto sitno, na sta ce on: "nemas ti mene sta da castis ovo ti je 20km". Ja kazem u cudu sta? (za jedan okret ventila u levu stranu). Kaze 20km i opkolise me njih trojica, ja sta cu dadoh mu 10e, i sto je najcrnje ni hvala ni cao ni zdravo, ni srecno nista mi nije rekao samo scepao pare i okrenuse se i odose u kafic na pumpi. Ja znam da taxisti vaze za jajare svuda, ali sad sam i siguran da su najveca bagra(cast izuzetcima kakvih je jako malo) i da su procentualno gori i od policije. Inace problem sam kasnije resio, i hteo bih da pohvalim Nenada sto radi auto gas negde izmedju Tuzle i Lukavca, koji mi je nesto nastelovao samo da se dovucem do bg-a jer mi je sam rekao da mi se ne isplati nista u tz da radim jer nema delova za landi, i momak nije hteo ni dinar da naplati za to. I jednog starijeg majstora u Lukavcu sto radi u svojoj garazi iza nekih zgrada i on me poslao kod Nenada,a prvo je zvao majstore po Lukavcu(gde sam ja kasnije bio) i niko ne radi plin(sto je jako cudno). Bilo kako bilo ti taksisti su mi ostali bas u ruznom secanju, zapamtio sam da jedan vozi passat b3 crni ima neki mali spojler pozadi i celav je, tj dvojica su celavi....:icon_mad:
 
c c c nemogu da vjerujem, a inace u tuzli se pojavilo svakakvih taksista, i toliko ih ima da su vise privatna vozila manjina, a ne taksiji. al opet je on los tu, jer eure nema gdje zamjeniti. eto ako ce ti sta bit lakse.
 
Član
octavian je napisao(la):
c c c nemogu da vjerujem, a inace u tuzli se pojavilo svakakvih taksista, i toliko ih ima da su vise privatna vozila manjina, a ne taksiji. al opet je on los tu, jer eure nema gdje zamjeniti. eto ako ce ti sta bit lakse.

sam da nije ovih banaka ;);)
 
Član
vidio sam ja tebe na stanici na brcanskoj jutros .. BG table, i poznato auto, al nisam bio siguran da si ti

a oduvijek su taxisti po tuzli bili divljaci (cast izuzecima, ako ih uopste ima), pocevsi od onog stajanja svugdje, i ubacivanja u traku i slicno .. a uz to ih ima mali milion :icon_mad:

zao mi je sto ti se tako nesto desilo, al eto znas da ima svakakvih ljudi, izbjegavaj ove maximalno ;)
 

LSD

Član
nazalost upravu si....znam kod koga si bio u LK....bas mi veceras pricao da mu je bio neki iz Bg .
Drugi puta se javi ako budes navracao
 
Član
treba otvoriti temu Brojevi telefona članova foruma pa kad negdje zaglavimo uvijek se može naći neko ko će pomoći , žao mi je što si naletio na klošare jer mogu da zamislim situaciju , vidjeli BG table pa kontaju treba ga oderat , mamu im lopovsku...
 
Član
neko je uvijek zasluzan da napravi sranje, ima bagre gdje god se okrenes,ljudi za 20km spremni sve da urade, nazalost
 
Član
Tuzlak sam i slažem se da nema većih lopova od njih,čast izuzecima,al stvarno,situacija koje sam ja doživio,da pišem cijelu noć...
 
rinaldo je napisao(la):
treba otvoriti temu Brojevi telefona članova foruma pa kad negdje zaglavimo uvijek se može naći neko ko će pomoći , žao mi je što si naletio na klošare jer mogu da zamislim situaciju , vidjeli BG table pa kontaju treba ga oderat , mamu im lopovsku...

ovo kolike je dobro toliko i nije, ostavljat javno podatke, hm . . . .moglo bi se zloupotrijebiti!
 
Član
Zalosno,ali vidjeli su da nisi ovade,vidjeli su SBR tablice i da iskoriste priliku ,da nisi dao vjerovatno bi nastao i veci problem,
zao mi je ovih desavanja ali sve vise i vise se desava dosta gorih stvari...
 
Član
Got2b je napisao(la):
Zalosno,ali vidjeli su da nisi ovade,vidjeli su SBR tablice i da iskoriste priliku ,da nisi dao vjerovatno bi nastao i veci problem,
zao mi je ovih desavanja ali sve vise i vise se desava dosta gorih stvari...

Nije to,to rade svima...sjedi na pogrešnom mjestu u taksi,i lako ćeš platiti 10 <km umjesto 2...
 
Član
najveca djubrad po cesti... staju gdje hoce, ukljucuju se gdje hoce a pun ih ***** po gradu... ima ih vise nego privatnih vozila...
 
Član
yosma je napisao(la):
Got2b je napisao(la):
Zalosno,ali vidjeli su da nisi ovade,vidjeli su SBR tablice i da iskoriste priliku ,da nisi dao vjerovatno bi nastao i veci problem,
zao mi je ovih desavanja ali sve vise i vise se desava dosta gorih stvari...

Nije to,to rade svima...sjedi na pogrešnom mjestu u taksi,i lako ćeš platiti 10 <km umjesto 2...

da jeste s divljacima,treba i gledati koga i dje zaustavljas al et:icon_exclaim::icon_exclaim:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top