tuning motora ...

tuning motora ...

Član
Pozz.... Zelio bih malu pomoc oko uredjenja motora. Vozim golfa 2 1.8 motor benzinac, zadnja godina proizvodnje ( nasljedio sam ga od stare). Golf je u extra stanju, te bih zelio jedan dobar tuning na njemu. Kako sm nasao sezonski posao, te nemm dovoljno novca za neki veliki tuning, zelio bih prvo urediti motor. Motor je u dobrom stanju dobro gura ,te dosta je jak, no pojavile su se male poteskoce pri gasenju motora( dosta trza a nekad uopce nema problema, a sto se tice palenja....pali ko zmaj :D )....E sad htio bih procistiti motor(te koliko bi me to stajalo), te jos NEKE SAVJETE ZA UREDJENJE MOTORA.... i koliko bi me izaslo jer sada nisam bas toliko jak sanovcima za sada.....unaprijed hvala :D
 
Član
Jeli to verzija od 90KS?

Ako jeste onda je lako izvuci istu snagu ko i gti i cak vise oko 110-120 KS ali to zavisi od stanja kompresije, auspuha itd

Treba ti bregasta od dvice gti i pravilno odradjen karburator pa onda nastiman, ili tvoj originalni ili bolja weberova verzija

Ali ce vise trositi nego gti jer karburator nije precizan ko i elektronske dizne
 
Da ne otvaram novu temu,HiTech Chip Tuning Tuzla,je li neko cuo za ove,tj je li neko radio chip tuning kod njih? Imaju i svoj site,;)
 
elvirjahic je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu,HiTech Chip Tuning Tuzla,je li neko cuo za ove,tj je li neko radio chip tuning kod njih? Imaju i svoj site,;)


Ja sam kod njih radio peticu i prezadovoljan sam . Ide ko luda a ne dimi niti ima ostalih popratnih efekata nadri tjunera. A momci su skroz ok .
 
Član
alfa147 T.S. je napisao(la):
elvirjahic je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu,HiTech Chip Tuning Tuzla,je li neko cuo za ove,tj je li neko radio chip tuning kod njih? Imaju i svoj site,;)


Ja sam kod njih radio peticu i prezadovoljan sam . Ide ko luda a ne dimi niti ima ostalih popratnih efekata nadri tjunera. A momci su skroz ok .

To je onda za svaku pohvalu.Koliko im kosta remapiranje golfa 5?
 
Član
Svaka im čast još jednom;) Uglavnom to su te cijene koje se otprilike krecu 200-250 KM za standard remap
 

rs6

Član
zavisi koliko snage zelis izvuc' iz njeg', mozes mu cak ugraditi 4 karburatora vezano od 1.6 motora recimo, tad ce ti narast na nekih cca 150 ks, ali ce ti potrosnja biti dosta veca....samo sto tada kida asfalt !
 
Legend
javi se clanu Oggy, on je imao taj motor (ako ti je 66kW) i isao je na konverziju na 81kw ili koliko vec, tj onaj motor iz GTIa, cini mi se da je samo kompresija razlicita, eventualno glava i bregasta.. isplati ti se to radit, jer taj motor citav bez papira mozes naci za 150-200km..
 
alfa147 T.S. je napisao(la):
elvirjahic je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu,HiTech Chip Tuning Tuzla,je li neko cuo za ove,tj je li neko radio chip tuning kod njih? Imaju i svoj site,;)


Ja sam kod njih radio peticu i prezadovoljan sam . Ide ko luda a ne dimi niti ima ostalih popratnih efekata nadri tjunera. A momci su skroz ok .

Koliko je trebalo vremena da se to uradi?
 
Član
rs6 je napisao(la):
zavisi koliko snage zelis izvuc' iz njeg', mozes mu cak ugraditi 4 karburatora vezano od 1.6 motora recimo, tad ce ti narast na nekih cca 150 ks, ali ce ti potrosnja biti dosta veca....samo sto tada kida asfalt !

jel mi mozes reci malo preciznije o cemu se radi posto bi i ja htio da dobijem 60ks izmjenom karburatora
:smajli21:
 
I mene isto zanima..Samo meni su malo 4 karburatora, ja bih stavio 8 ako mo're na dizela? Hocu li dobiti 120 KS onda? 'fala;)
 
Top