Treba mi savjeta

Treba mi savjeta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako imam jedan ne znam dal' da ga nazovem problemom,naime podizaci prozora mi pravo slabo ferceraju,odnosno pravo sporo spustaju i dizu stakla,sta mi je ciniti ?

Zadnja sprica radi,ali mi ne sprica,pokusavao sam procepiti iglicom ali nista,sta da radim tu ?

Mjenjac ko' škripi kad se mjenja brzina,jel to treba podmazat il sta ?

I na kraju treba mi savjet koju polir pastu za auto da uzmem(boja auta bordo metalik).


Hvala unaprijed :)
 
Početnik
drug,probaj ocistiti vodjice po kojima staklo klizi,vremenom se tu nakupi svega i svaceg prasine prljavstine i to otezava dizanje prozora ,negdje sam cito postoji i srestvo s kojim poslije premazes te vodjice i sve radi super..

a sto se mjenjaca tice moze svasta bit,korpa i lamela ,sajle kvacila...

najbolje bi bilo odvezi majstori i nek pogleda..
 
Član
sto se tice zadnje sprice to je inace boljka fiat-a. uzmi tanku licnu telefonskog kabla i procisti. provjeri da ti nije negdje puklo crijevo pa voda uopste ne dolazi do sprice.

sto se tice mjenjaca kod tebe je mehanika (poluge) sve tako da nemas sajli. probaj za pocetak podmazati zglobove ispod rucice mjanjaca i zglogove na samoj shalt ploci.

sto se tice podizaca, potrazi u bolje opremljenoj prodavnici boja i lakova silikonski sprej i naspricaj vodilice prozora i otvori-zatvori prozor nekoliko puta to bi trebalo da rijesi problem.

sto se tice polir pasti najbolje ti je da uzmes 3M polir paste i to dvije granulacije (grubu i sitnu).
prvo poliraj grubom pa onda sitnom

eto nadam se da sam ti barem malo pomogao
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top