Top 15 najopasnijih cesta na svijetu

Top 15 najopasnijih cesta na svijetu

Ne postoji automobil niti terenac koji na ovakvim cestama može jamciti sigurnu vožnju, tako da je bolje na ovim cestama ne preispitivati svoje vozacke sposobnosti. Uski i uvojiti zavoji ispod kojih se nalaze ponori i provalije, odroni kamenja, nepostojanje zaštitnih ograda, teška prohodnost i nemogucnost da se dva vozila mimoidu pravi je izazov koji treba svladati. Ove ceste preplašit ce i one najhrabrije i najiskusnije. Sam pogled na njih dovoljan je da Vam utjera strah u kosti.

1. The North Yungas Road, Bolivija
najopasnije_ceste_na_svijetu21.jpg


2. Skippers Road, Novi Zeland
najopasnije_ceste_na_svijetu22.jpg


3. The Trans-Siberian Highway, Rusija
najopasnije_ceste_na_svijetu23.jpg


4. Karakoram Highway, Kina & Pakistan
najopasnije_ceste_na_svijetu24.jpg


5. Stelvio Pass, Italija
najopasnije_ceste_na_svijetu35.jpg


6. Canning Stock Route, Australija
najopasnije_ceste_na_svijetu26.jpg


7. Taroko Gorge, Tajvan
najopasnije_ceste_na_svijetu7.jpg


8. Dalton Highway, Aljaska
najopasnije_ceste_na_svijetu8.jpg


9. Zoji Pass, Indija
najopasnije_ceste_na_svijetu29.jpg


10. Trans-Sahara Highway
najopasnije_ceste_na_svijetu10.jpg


11. Transfagarasan, Rumunjska
najopasnije_ceste_na_svijetu11.jpg


12. Sichuan-Tibet Highway, Kina
najopasnije_ceste_na_svijetu12.jpg


13. Kabul to Jalalabad, Afganistan
najopasnije_ceste_na_svijetu13.jpg


14. A537, Engleska
najopasnije_ceste_na_svijetu34.jpg


15. Any street, Eritreja
najopasnije_ceste_na_svijetu15.jpg


Preuzeto sa: http://www.nemosvjerovat.com
 
Član
ja bih prije rekao " Top 15 najzanimljivijih cesta na svijetu", mada neke i nisu bas ni opasne niti zanimljive :icon_rolleyes:
 
Član
u Srebreniku subotom posle Galaxisa navece jebenije je vozit nek pola od ovih , sve kamikaze :lol:
 
Član
ma dobro glupo je ovo, mogli su napisati zbog cega je taj put opasan, mislim na ovim nekim je ocigledno al ovaj A537 u Engleskoj samo ova kucica, a pogine 30 ljudi u prosjeku godisnje
 
Član
sub3r je napisao(la):
ja bih prije rekao " Top 15 najzanimljivijih cesta na svijetu", mada neke i nisu bas ni opasne niti zanimljive :icon_rolleyes:

;)

Upravo tako. Čim je asfalt, kakva je to opasnost, jedino ako voziš prebrzo ili ne znam ni ja?! Opasni su ovi makadami na slikama, to da, ali ovo asfaltirano, to je opasno samo ako preispituješ svoje i granice automobila.
PS: Kao kanjon Vrbasa, ko je išao, zna o čemu pričam:

najopasnije_ceste_na_svijetu7.jpg
 
Član
ima zanimljivih a i ljepih kao italija ruznih kao kina a nedavno sam na -10 dosta goru etapu vozio na autu se blato zaledilo rupa na rupi tj neisplati se obilaziti nebi ja da sam znao;)
 
Član
Onaj u Bolviji put smrti je jedan od najopasnijih u svijetu, gledao sam dosta klipova o njemu bukvalno nzs kad ce ti se put odronit ispod tockova. Preko njega prelaze neke vode pa ga i to dodatno jebe, sto se tice ovih ostalih nisu neki problematicni gori su nasi Bosanski. Ovakvih kao ovaj u Italiji puna Austrija isao sam par puta slicnim putem jako lijepo se njime vozit dok se ne pogleda prema dole e onda je sranje.
Sto se tice opasnih puteva nek dodju u BiH pa nek vide sta je opasnost kad je vrijeme vikenda u tenk da sjednes nisi siguran a o samom putu necu ni govorit padne kap kise nemos preticat kolotrazi nose napolje...
 
Top