TOP 10 LISTA NAJVEĆIH SVJETSKIH PROIZVOĐAČA AUTOMOBILA

TOP 10 LISTA NAJVEĆIH SVJETSKIH PROIZVOĐAČA AUTOMOBILA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
HYUNDAI_HQ.jpg


Brzi uspon od 11. mjesta iz 1999. godine do 5. mjesta u 2007. godini Kia Motors nastavit će poboljšavati kvalitetu, dizajn, ekologiju i inovativnost svojih proizvoda S globalnom prodajom od 3.961.629 modela u 2007. godini automobilska grupacija Hyundai-Kia postala je 5. najveći automobilski proizvođač na svijetu pomaknuvši se sa 6. mjesta koje je zauzela 2006. godine. Rezultati su 30. lipnja 2008. objavljeni u Automotive News' 2008 Global Data Book.

'Ponosni smo na postignuće ovog cilja u tako kratkom vremenskom razdoblju', izjavio je Ik-Hwan Kim, podpredsjednik i CEO tvrtke Kia Motors. 'U posljednjih nekoliko godina ulagali smo mnogo truda u svoje proizvode i naš trud se napokon isplatio. U budućnosti Kia će se usredotočiti na proizvodnju kvalitetnih vozila vrhunskog dizajna nove generacije, namijenjena vozačima mladim po srcu diljem svijeta. U godinama koje slijede, kao vrhunski proizvođači automobila trudit ćemo se implementirati neprestana poboljšanja na području kvalitete, dizajna, ekologije i inovativnosti', zaključio je Ik-Hwan Kim.

Od osnivanja 1999. godine, kada je mjesto predsjednika preuzeo g. Mong-Koo Chung, grupacija je zabilježila rekordan rast. Od 11. mjesta, koje je postigla te godine, »skočila« je na zavidno 5. mjesto. Pod vodstvom g. Chunga grupacija je ubrzala i globalizirala operacije te izgradila nove tvornice u SAD-u, Kini, Indiji, Slovačkoj, Češkoj, Rusiji i Brazilu.

Top 10 svjetskih automobilskih proizvođača:
1. Toyota 9,366.000
2. GM 8,902.252
3. Volkswagen 6,191.618
4. Ford 5,964.000
5. Hyundai-Kia 3,961.629
6. Honda 3,831.000
7. Nissan 3,675.574
8. PSA/Peugeot 3,428.400
9. Chrysler 2,676.268
10. Fiat 2,620.864
 
Legend
Ja nevidim ovdje Daewo nigdje. A Chevrole je kupio Daewo-a i radi se u Korei :) tako da neznam bas za to da je tvoj brend na drugom al hajd :) :) :) :)
 
Član
ja sam na zadnjem mjestu....:D:D
kad se samo sjetim kad su se tek pojavili ovdje, kako je raja ''pljuvala'' po njihovim autima, a evo gdje su sada dogurali... svaka im cast.... ja inace nemam averziju ni prema kojim autima...:icon_biggrin:;)
 
Član
GM (General Motors), pod njima su evropski Chevrolet, Saab i Opel. Chevrolet sadasnji je nekadasnji Daewoo.
U GM grupaciji su jos neki proizvodjaci automobila, kao Cadillac, Hummer i slicno...
 
Legend
VR6Boki je napisao(la):
GM (General Motors), pod njima su evropski Chevrolet, Saab i Opel. Chevrolet sadasnji je nekadasnji Daewoo.
U GM grupaciji su jos neki proizvodjaci automobila, kao Cadillac, Hummer i slicno...

Pa sta sam ja rekao. Jedina moja greska je sto sam rekao da je chevrloet kupio Daewo, a u biti to i jeste tako. Sto znaci da je evropski chevrolet ustvari daewo nekadasnji, koji je made in KOREA, ako se nevaram.
 
Član
Ma fol je u tome da si gore napisao da nigdje ne vidis Chevrolet, a Chevrolet je dio grupacije GM i tu se broje i auti prodani pod znakom Chevroleta. Isto kao i VW gore sto pise na trecem mjestu, tu su uracunati svi auti iz VW grupacije, dakle i Audi, Skoda, Seat...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top