Terror Golfa II dizel - foto

Terror Golfa II dizel - foto

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Prije mjesec dana igrom slucaja u jednoj sedmici se desilo 5 saobracajnih nesrece u kojima su ucestvovali putnici koji su se nalazili u Golfu II i nekim bizarnim cudom u svih 5 udesa odobe koje su se nalazile u Golfu su smrtno stradale, bilo da je njihovom ili tudjom krivicom, a vozila druga koja su ucestvovala u udesu su Ford Galaxy (tipa koja dijeli platformu sa VW Sharan model 00", Peugeot, Renault Laguna i jos nekoliko auta).
Petnaestak dana unazad i moje auto je postalo zrtvom jedne crvene dvojke, i nemara njenog vlasnika koji je odlucio da parkira svoj auto poprijeko na trotoar visine na kojoj bi se mnogi terenci namucili i posramili, i kada je odlucio da napusti svoj offroad parking desna strana mog Forda mu je posluzila kao obojna bankina da se zaustavi, a meni je gratis onako besplatno ostavio neugodnu parnicu od prednjeg desnog do zadnjeg desnog blatobrana, znaci komplet desna strana.

Nakon toga nekako svaki dan primjetim barem dvije tri dvice (vecinom crvene boje, cudno bas) u atentatu na druge ucesnike u saobracaju. Eh danas sam igrom slucaja bio na momenat saputnik u vozilu koje ima volan na desnoj strani pa sam sjedeci na mjestu suvozaca imao super pogled na terror jedne dvojke, a u blizini mi se nasao i slikomat pa odlucih da podjelim par fotografija i sa ostalima. Nazalost dok sam se snasao oko opreme, vec nas je obisao i nastavio svoj napad u velikom oblaku dima na ostale ucesnike u saobracaju.

ercpsj.jpg


2uhqrn7.jpg





nfp268.jpg


s5uvmh.jpg
 
Član
Kamikaze svaki dan ih ima, golfova ima najviše jer su i najbrojni u saobracaju, većina koji tek polože i nemaju nikakvo auto kupe golfa dvicu i najviše ti početnici i divljaju željni nekog dokazivanja :icon_rolleyes:
 
Član
Ali uvijek i ama bas uvijek bude crvena dvojka.:D
Imao bliski susret prve vrste bas juce, gdje cuvena crvena dvojka na punoj liniji pretice 4 auta, srecom pa cesta bi malo sira:icon_smile:
 
Legend
Ja cu pokusat upratit jos po neku fotku nebitno o kojem se autu radi, ali juce sam isao za Sarajevo, Kiseljak tacnije i Danas u Gradacac i Srebrenik sve ukupno oko 500 kilometara, i od pocetka sam pratio desavanja, po mojoj procjeni starija vozila su cesce u opasnim situacijama naspram novih.
 
Član
Nažalost dvica je puna crna hronika i to najviše ovih koje jedva da su u voznom stanju,gine se i u drugim autima al u tim nekako najviše saobracajnih nesreca :icon_confused: Ima i dvica dobrih,očuvanih i full tehnički ispravnih al vozaci takvih dvica za čudo ne divljaju s njima, ima uticaja i mentalitet vozača ....
Previše potencijala daju tom autu u svakodnevnoj vožnji pa se usudjuju u neka riskantna preticanja čitave kolone i slično a većina odavno za otpada :icon_rolleyes:
I onda ovakve slike vidjamo :icon_confused:






 
Član
generalno vozimo relativno stara vozila, pri tome uglavnom tehnici neispravna jer tehnicki pregled je u biti da ti uzmu pare i formalno ti daju propust, naravno i dalje ima ponajvise dvojki (iako se broj skoro prepolovio zadnjih godina)...s.bosnjo je 90tih skontao da je to bog medju autima u koje treba sipati samo i iskljucivo dizel, i nista se nije promjenilo od tada ..koliko ih je ikad zamjenilo amortizere, diskove, plocice bar to je neophodno redovno servisirati..imam druga koji tako vozi dvicu i skoro nikad nista ne radi na autu..znaci ni ulje ni filtere o ovom prije navedenom da nepricam..kad se vozis u njoj raspad sistema ne znas hoce li stati ili nece kad koci, amortizere kao da nema, pola svjetala ne radi itd. ..ali kod njega je glavna prica da je Golf bog i batina i da je to samo sipaj i vozi...od 100 jedna je full ispravna i odrzava se i takvih neka...auto koje je postalo old timer trebalo bi da polako ide u penziju i kod nas i da se pojavljuje uglavnom takvim povodom...i mnoga ostala auto koja se kod nas voze, jbga nema se svako vozi sta moze i to stoji, para se nema uglavnom..., ali polovina tih auta ne zadovoljavaju potrebe i sigurnosne kriterije danasnjeg saobracaja...a tradicionalna bahatost vozaca dvica gdje su oni glavni na putu je zastiti znak :cool:;)
 
Član
A pokraj tih vozaca dvica ima i onih koji dignu nazor kredit i sve i jednu marku daju za auto...i na kraju se svodi voze auta i vracaju kredit...jebo servise i tako te stvari ...a da ne pricam o tatinim sinovima kao npr...http://www.alo.rs/vesti/hronika/mitrovicev-sin-hteo-da-se-ubije-posle-nesrece/25265
 
neki dan pomogo jednoj gospodji da izadje sa parkinga, Skoda Octavia mk1, auto je krs zesci, unutra sve rascupano, ne radi servo, jedva se ubaci u rikverc a taho je ko light show, sve lampice migaju :lol:
reko gospodjo moja dvica je auto za vas krs :lol::lol::lol:
 
Jedno je voziti starije auto npr eto golf 2 i biti normalan vozac,
a jedno voziti bmw x5 i biti ludjak za volanom.
Nije svako u situaciji kupiti auto od 10k, dici kredit ili pozajmiti, ima i precih stvari u zivotu
 
Član
Vozao jedno vrijeme ženinu cvaju 1.8 benz. Održavali ga dok je to imalo smisla. Čim su počeli ozbiljniji kvarovi napravili mu oproštajno.
 
Nek ste me prosvjetlili,ja mislio da vise judi pogine na motorima...
Hajmo pisat peticiju,da auta idu u zatvor,jer ona su kriva,nije vozac :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top