Tehnički pregled auta uz fotografiju

Tehnički pregled auta uz fotografiju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
slikaID.php


SARAJEVO - Uvođenjem sistema video nadzora u stanicama tehničkog pregleda svaki automobil će biti fotografiran čime će se spriječiti mogućnost izdavanja potvrde bez dolaska vozila u stanicu.

Do sada, tehnički pregled vozila u našoj zemlji bilo je moguće obaviti i bez pojavljivanja automobila. Dovoljno je bilo otići s prometnom dozvolom i potvrda tehničke ispravnosti bi bila gotova. Posljedica ovakvog načina izdavanja potvrda je veliki broj neispravnih vozila na našim cestama koja predstavljaju ogromnu opasnost.

Kako ističe Fuad Klisura, direktor Instituta za privredni inžinjering, program uvođenja video nadzora u stanice tehničkog pregleda kojim bi se riješio ovaj problem je u fazi realizacije. Nakon što je Vlada FBiH usvojila ovaj plan, Klisura tvrdi kako će sistem početi sa radom u svibnju.

- Kamere se postavljene po stanicama, a trenutno se radi na njihovom informatičkom uvezivanju. Svima je jasno kakvi su problemi kad su u pitanju telekomunikacije u našoj zemlji. Četrdeset stanica već ima ADSL, ali ih mi ne vidimo zbog loše konekcije. Financijske troškove ovog projekta i održavanja sistema neće snositi ni građani ni stanice, već će se sredstva osigurati iz preraspodjele sredstava i to će osjetiti jedino stručna institucija - navodi Klisura.

On navodi kako su naši građani bez obzira na narosnost i vjeru, nažalost rođeni da prevare sistem, prenosi Avaz.

- Trenutno postoje velike boljke, izražene su prevare i manipulacije i veći broj vozila se nije pojavljivao na pregledima i to se događa i u našem okruženju, ali imamo dovoljno pametnih ljudi i kapaciteta da riješimo ovaj problem - tvrdi Klisura.

Uvođenje sistema video nadzora riješit će i probleme osiguravajućih kuća koje su do sada imale probleme prilikom naplata i isplata šteta, te su i one podržale ovaj projekat.

- Mi smo već spremni koristiti elektronski obrazac, što bi uvelo dosta reda u ovoj oblasti, ali zbog stanica iz RS-a državno ministarstvo odgađa uvođenje ovog sistema. Oni ne primjenjuju pravilnik u mjeri kao u FBiH. Tehničke stanice im nisu opremljene i informatički uvezane, niti upošljavaju radnike koji su propisani zakonom. Procjena je da za FBiH kasne oko dvije godine - rekao je Klisura

25.2.2009.
Pincom.info
 
Član
e ovo bi jedva docekao da proradi ALI BAS DA PRORADI kako treba da se sklone sva ova ''govna'' sta se svakodnevno vuku po nasim cestama
 
Legend
Bjezi ba stara Vam ova vijest, kamere su uveli u oktobru prosle godine. Meni kancelarija odmah uz tehnicki. Sad u Maju pocinje zvanicno sa radom, tehnicki pregled mora da traje do 45 minuta i u saobracajnu sada ide dimenzija gume, stakla, visina vozila od tla, xenoni i sve slicne stvari.
Bice dosta problema za one koji imaju "muziku" u gepeku :cool:

itd...itd
 
Član
Jeste extra vama/nama sa stock ili malo sređenim autima,ma neće se tu znati ko pije a ko plaća,mislim da je to na silu da se uvede...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top