TDI u Golfa 1?

TDI u Golfa 1?

Član
Sta te tacno interesuje, ubacio sam ja AFN motor komplet sa klimom i servom u keca, otvori moju garazu pa pogledaj? ako te sta interesuje pitaj slobodno!
 
Interesuje me ubacivanje motora u detalje. Znaci kako prepraviti keca da moze stati tdi. Rodjak ima keca 1.6 dizela i tricu tdi 90ks pa hoce da prebaci tdi u keca.
 
pa najlakse je komplet prednji trap sa motorom i mjenjacem prebacit ali bice tockovi vani:icon_rolleyes:
 
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Pa imas li sta konkretno, slike, uputstvo..

jedino moze doc do mene da vidi kako sam ja spakovo u mk2
kad su na golfu 15" 195 50 ravne su sa obrvama i dok natovaris pun auto na vecim uvalama struzu gume
 
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Lahko je u dvicu, kec je skroz drugaciji Emire.

motor moze stat, samo treba provjerit hocel mu smetat desni krak remenicama, jer je 1.9 malo siri od 1.6
a moze on to spakovat i na svoj mjenjac i poluosovine, isti su i nosaci, samo treba prednji prebacit od mk3 TDI jer od 1.6 brzo ode
 
Motor je ubacen, eh sad sledeci problem je snaga. 1,2 i 3 brzina izvlaci odlicno ali u cetvrtoj kilavo vuce. Mi predpostavljamo da je do izduvnog sistema jer je ostao od keca. Kako najbolje rijesiti izduvni sistem:icon_question:

Da li je uredu pruziti cijevi (bez srednjeg i zadnjeg lonca) precnika kao sto je na trici:icon_question:
 
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Moze li bez zadnjeg lonca? Cijevi su nabavljene veceg precnika.

ma druze, mozes voziti bez auspuha, znaci da ga nemas nikako... ali stvar je u tome da auspuhom prigusujes buku motora, znaci bez zadnjeg lonca bi ti auto bilo bucnije... sve je stvar sta zelis.. ako hoces normalno, stavis srednji i zadnji lonac i precnik cijevi predvidjen za taj motor ;)
 
Top