Svijet Mobitela!

Svijet Mobitela!

Član
evo imam ja jedno pitanje ili tacnije potreban mi je savjet za kupovinu novog mobitela. konkretno me intersuju mobiteli samsung galaxy s, galaxi s plus i galaxi s2.

cijene su sljedece:

galaxy s: 490 KM

galaxy s plus: 500 KM

galaxy s2: 710 KM

eh sad osnovna razlika izmedju ova prva dva je procesor, tj. s plus ima brzi procesor tako da je rijec o skoro istom telefonu (koliko sam ja uspio da zakljucim), a s2 je totalno novi model. pa me sad najvise interesuje da li se isplati uzimat ovaj s2 i da li je on stvarno vrijedniji za tih 200 KM tj. da li je njegova tehnologija toliko bolja od predhodnika S plus i da li se isplati dat 710 KM za njega. ako je neko imao oba mobitela ili ako se dobro razumije u ove stvari, da mi napise sta je bolje i zasto itd.


cijene sam gledao na ovoj stranici: http://www.univerzalno.com/mobiteli/samsung


hvala u naprijed
 
Član
S2 definitivno. Imao sam Galaxy S-a, sada koristim HTC DHD-a i prodajem ga za koji dan te uzimam S2.

A sada malo "On topic". S 2 je bolji iz po meni dosta razloga. Idemo po redu. S2 ima ekran velicine 4.3", dok S ima ekran velicine 4". S2 ima vise rama, jaci i visejezgreni procesor, jaci GPU, iako se to i ne osjeti pri svakodnevnoj upotrebi ali osjeti se npr. kod gledanja HD sadrzaja itd. Idemo dalje, kamera, odnos je nebo-zemlja doslovno. To je ujedno i razlog zbog kojeg ga i uzimam. S2 ima kameru od 8mp sa LED blicem dok S ima 5mp bez blica. To mu je osnovna i po meni najveca mana. S2 moze snimati u FullHD-u(1080p) dok S snima u 720p. S2 se moze nadograditi na novu verziju Androida tzv. Ice Cream Sandwich (v4.0), dok S moze na tzv. Gingerbread-a(v2.3).

Mislim da sam nabrojao dovoljno razloga za kupnju S2 ;)

Moje osobno misljenje o S2 jeste da je to najbolji mobilni telefon sadasnjice. Note mi ne dolazi u obzir jer je bas prevelik, skoro kao tablet. S2 jeste malo povelik, ali u granicama. Lijepo je oblikovan, elegantan, jako tanak. Hardverski odlicno potkovan, kvaliteta zagarantirana.

Toliko od mene :cool:
 
Administrator
Ako ti se ne zuri krajem mjeseca bi trebao u prodaju S3, malo ce past cijena S2, a mozda se i S3 odlucis ;)
 
Član
Ali koju su znacajnu promjenu uveli kod S3 osim 4 jezgrenog procesora i ekrana veceg za 0.5"? To je po meni razocaranje kola. Ocekivao sam vise. A cijena ce biti paprena sigurno.
 
Član
Da ne zna neko slucajno kakvu dobru navigaciju za galaxy S2, i da moze raditi offline..dosad sam skidao nekoliko (recimo sygic i slicno), al su mape( konkretno za Balkan) bile pravo lose?
 
Član
hvala puno na odgovorima. meni se ne zuri sto se tice kupovine mobitela, svejedno mi je hocul ga kupit sutra ili za mjesec dana. sad nesto kontam mozda bi bas trebao pricekat da izadje taj s3 jer ce onda vjerovatno s2 biti jeftiniji,pa da njega uzmem, a svakako nece bit neka velika razlika izmedju s2 i s3 kako kaze drug mantafan :icon_biggrin:
 
Administrator
MantaFan je napisao(la):
Ali koju su znacajnu promjenu uveli kod S3 osim 4 jezgrenog procesora i ekrana veceg za 0.5"? To je po meni razocaranje kola. Ocekivao sam vise. A cijena ce biti paprena sigurno.
A sta ocekivati vise, softwerski unaprijedjen, ne vjerujem da ce biti papreno skup, nije ni S2 bio kad je izasao
 
Član
Iako sam bio ljubitelj androida i koristio ga dugo...presao sam na wp7 i mogu samo reci da mi se vise svidja jer je nekako sve slozeno kako treba.. puno je brzi puno bolje radi i sve...i prave OS tako da moze na svaki telefon i da radi kako treba...dok android izmisljaju kojejakve quadro procesore da bi pokrenuli novi android...
 
Član
nismo je napisao(la):
MantaFan je napisao(la):
Ali koju su znacajnu promjenu uveli kod S3 osim 4 jezgrenog procesora i ekrana veceg za 0.5"? To je po meni razocaranje kola. Ocekivao sam vise. A cijena ce biti paprena sigurno.
A sta ocekivati vise, softwerski unaprijedjen, ne vjerujem da ce biti papreno skup, nije ni S2 bio kad je izasao

Koliko su unaprijedili S2 u odnosu na S, ovo je velika nula.

MeBeSad je napisao(la):
Iako sam bio ljubitelj androida i koristio ga dugo...presao sam na wp7 i mogu samo reci da mi se vise svidja jer je nekako sve slozeno kako treba.. puno je brzi puno bolje radi i sve...i prave OS tako da moze na svaki telefon i da radi kako treba...dok android izmisljaju kojejakve quadro procesore da bi pokrenuli novi android...

A vidis, ja sam prije Androida imao par mobitela sam WP. Mene je jako razocarao. Da je brzi i da bolje radi nije istina. Isto tako nije istina da treba quad core procesor da bi se pokrenuo novi Android, to je po meni samo pres*ravanje Samsunga. Jer nema vidne razlike u svakodnevnoj uporabi izmedju Single i Dual core procesora, a isto tako ce biti i sa Dual i Quad core procesorima.

Ali o tom po tom. Nekome vise pase Android, a nekome WP. O ukusima se ne raspravlja.
 
Član
ja sam doskoro imo SE x10 i bas sam bio prezadovoljan mobitelom, al malo me pare srbile i prodo ga, sad isto ganjam S2, konto sam uzeti polovan, svi su 600 KM po piku, a ovdje kod nas ima i za 680 Nov pa kontam kad mogu 600 jos 80 i imam novo ;) al sacekacu kao sto je kolega prije mene napiso kraj mjeseca, tad s3 izlazi u prodaju u evropu, samim tim mora mu pasti cijena i to za dosta :) vidjecemo ;)))))
 
Član
Moje misljenje je da S2 i nece pasti bas toliko, pretpostavljam. I obicni S dan danas solidno cijenu drzi, a ne S2. Govorili su da ce izlaskom Note-a pasti vrijednost i prodaja S2, ali mu nije bio ozbiljnija konkurencija.
 
Član
Ma oni su otisli predaleko sa mobitelima, i ovo sa s3 je donekle izmisljanje tople vode, jer jednostavno vjerujem da ni oni nemaju vis ideje sta bi mu radili, al eto to je josh 10-ak dana sacekat, kad mu pane za 50 KM dobro ;)
 
Član
Bas to. Po meni je pres*ravanje i Dual core a da ne govorim za Quad core. To su u pravu, nek padne 50km, dovoljno ;)
 
Super Moderator
Ja neki dan prodao S2 za 510KM koristen bio 2-3 mjeseca nije parnice na sebi imao...znaci nije to vise preskupo kao prije
 
Top