SUPER BRZA GLAVA MOTORA

SUPER BRZA GLAVA MOTORA

Član
Drugari, imam jednu molbu. Jedan moj poznanik je napravio prototip glave motora, na 4-taktnom motoru, bez ventila, bez opruga, bez bregaste... Znatno je podigao broj obrtaja motora a takva glava nema pokretnih dijelova, samim tim nema ni kvarova, ni skupog odrzavanja. Posto nema opruge koje oduzimaju puno snage klipu, tako rasterecen motor moze da se vrti i vise nego duplo brze, odnosno koliko moze radilica da izdrzi. Zamolio bi Vas da malo proucite ovu ideju i ako moze da je malo spomenete da i drugi vide, u nadi da ce jednog dana neko se usuditi da promjeni tok razvoja autoindustrije. Interesuju me komentari, sugestije,...

http://no-valve.webs.com/
 
Član
Napravljeno je ovo još prije 3 godine. Evo sad je napravljen sajt da se malo promoviše. Mislim da su finansije što uvijek omete naše ljude u nečemu, ali ovo je izgleda jako dobra stvar. Zamisli Hondu umjesto na 8.000, na jedno 15.000, 20.000.:cool:
Napravio je samo na kosilici svojoj za prototip.:icon_twisted: To je samo da se vidi da može da radi. Kad skineš glavu, nema ništa osim kanala.:D

Evo i video:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tChOfGJu9xw&feature=player_embedded[/video]
 
Član
Da bi došlo do toga da se stavi na auto, treba malo više para. Treba malo više proračuna da se odradi da ne uđe gorivo prije nego izađu gasovi, 4 su to cilindra, a na kosilici je samo 1 pa je uspio na starom tokarskom da uradi. Treba obaviti ispitivanje materijala, legure, pojačati ga,..., 100 đavola, a za to nema uslova.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Da bi došlo do toga da se stavi na auto, treba malo više para. Treba malo više proračuna da se odradi da ne uđe gorivo prije nego izađu gasovi, 4 su to cilindra, a na kosilici je samo 1 pa je uspio na starom tokarskom da uradi. Treba obaviti ispitivanje materijala, legure, pojačati ga,..., 100 đavola, a za to nema uslova.



to jeste ali kad bi ovo odradio na 4 cilindra bio bi na konju :cool::cool:
 

rs6

Član
pa takve glave su na pojedinim kompresorima, bez ventila, znaci samo kanali ....
ali kada bi se tako nesto pravilo na auto, bilo bi pitanje i radilice, i karika, lezajeva, stublina ..... i naravno samog pregrijavanja......
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Napravljeno je ovo još prije 3 godine. Evo sad je napravljen sajt da se malo promoviše. Mislim da su finansije što uvijek omete naše ljude u nečemu, ali ovo je izgleda jako dobra stvar. Zamisli Hondu umjesto na 8.000, na jedno 15.000, 20.000.:cool:
Napravio je samo na kosilici svojoj za prototip.:icon_twisted: To je samo da se vidi da može da radi. Kad skineš glavu, nema ništa osim kanala.:D

Pa ako je kosilica dvotaktna onda svejedno nema ventila i bregaste.Dvotaktni motori sa tri kanala nemaju ventila,najjednostavnija su verzija motora na gorivo i svi imaju takvi glavu vec 100 godina :icon_biggrin:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Dvotaktni_motor
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Pa ako je kosilica dvotaktna onda svejedno nema ventila i bregaste.Dvotaktni motori sa tri kanala nemaju ventila,najjednostavnija su verzija motora na gorivo i svi imaju takvi glavu vec 100 godina :icon_biggrin:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Dvotaktni_motor

HONDA - 4 takta - 150ccm.

2 - taktne se ionako vrte na pitaj k..ca kol'ko obrtaja, mogu i bez ovoga na 20.000.
 

MTR

Član
jel on zastitio taj svoj patent ??? jer ako nije onda ga jebi , odose pare niz vodu
 

OmO

Član
MTR je napisao(la):
jel on zastitio taj svoj patent ??? jer ako nije onda ga jebi , odose pare niz vodu

Bas sam to htio reci, moze mu sad neko ukrasti tu ideju ko je s parama i dzaba mu sav trud.. Trebao bi zastiti da se zna da je on to izmislio !
 

MTR

Član
OmO je napisao(la):
MTR je napisao(la):
jel on zastitio taj svoj patent ??? jer ako nije onda ga jebi , odose pare niz vodu

Bas sam to htio reci, moze mu sad neko ukrasti tu ideju ko je s parama i dzaba mu sav trud.. Trebao bi zastiti da se zna da je on to izmislio !

Samo ima jedna kvaka u tome , prijava i odrzanje patenta kod EPO-a kosta od 10-30.000 EUR za 10 godina a te cifre su za nas zvjezdane staze , ali si bar zasticen od kradje intelektualnog vlasnistva i mozes ga prodat za grdne pare . U zadnjih 15 godina pojedinci su postali milioneri ali ne od prodaje vec od sudskih procesa
 
Top