strana vozacka????

strana vozacka????

Član
pozz evo ovako interesuje me drug mi za vikend bio u BIH i platio kaznu jer nije imao medjunarodnu vozacku dozvolu,a inace ima Italijansku i auto sa IT tablama! e sad mene interesuje sta mi da radimo kad nemamo gdje izvaditi medjunarodnu vozacku?jel bi to sad svaki put trebali placati kaznu kad dodjemo tamo?hvala
 
Član
U Swe me vise puta kontrolisali sa nasom vozackom, fino pise Driving Licence, znaci nikad nikakvih problema.
A i ovi moji iz Swe nikad nisu imali problema sa svojim dozvolama.
Ali kod nas svega ima tako da me ne cudi da ce ti jedan policajac priznati jedan dokument dok drugi nece.
Tako npr mojoj sestri u Raiffeisenu nisu htjeli priznati Svedsku licnu kartu dok je mijenjala pare, citava frka bila, zvali seficu ali jok, oni "nije ovo licna"
Odemo u Zagrebacku i sve bez problema.
Nas sabanluk.
 
Član
ali oni nece da shvate da ja nemam gdje izvaditi nikakvu vozacku drugu, jos me covjek napravio budalom kad sam pitao dali mogu izvaditi nekakvu vozacku da mogu voziti bez problema.
 
Član
c0d14c je napisao(la):
ak cemo iskreno i jesu nekak ko clanske svedske licne
Ma dobro drug, na stranu sad kako kome ona izgleda, mogli su ako nista na google ukucati "Sweden ID card" i pogledati slike, ni minut posla :)
 
Član
ja cijelo vrijeme vozim sa njemackom vozackom na D i BiH tablama bez problema, zar nije IT, EU vozacka?
 
Član
Medjunarodnu vozacku dozvolu mozes da izvadis u BIHAMK-u. Potrebna je tvoja vazeca vozacka, dvije fotografije, 15-20 KM i 7 minuta da sacekas :)
 
Član
RCat je napisao(la):
ja cijelo vrijeme vozim sa njemackom vozackom na D i BiH tablama bez problema, zar nije IT, EU vozacka?

pa i ja vozim vec 5 godina nikad niko ali eto pocele kazne da pisu naravno da je u EU,druze bices obavijesten da njemacka nije u EU ali to samo u BIH :D :D :D,,, koliko znam mozes nacu medjunarodnu za izvadis ali kako vozacku iz druge drzave da pravis kod nas medjunarodnu,a ako vozis sa nasom kazna nesmijes da vozis strane table pa tako da nam je napravilo cim idem kuci moram da platim kaznu 100km,uveli su extra zakone za saobracaj svaka im cast.
 
Top