Stalno mi prazni akumulator nije mi jasno LUDIM

Stalno mi prazni akumulator nije mi jasno LUDIM

Nezz evo sad kreno negdje da idem iza zgrade stoji i akumulator prazan gdje kako potrosi nezz i skroz me nervira to nemogu mrdnut XD
 
Član
:lol::lol::lol:, i kod mene vuče... skidam klemu nije nigdje na osiguračima čupo ih sve...a ko će skidat granu od BMW ispod nje se nešto čuje...
 
Član
to se nađe relativno brzo krivac.....

ampermetar se stavi izmešu kleme i akumulatora...
auto se zatvori,sve se pogasi i zakljuca se (kao i kad ga ostavljas preko noci)
izmjeri se potrosnja struje,ako je veca od (sad lupam napamet) 0,5A onda se vadi jedan po jedan osigurac dok potrosnja napona ne opane....
kad se nađe taj osigurac onda se našu svi potrosaci jedan po jedan koji idu preko toga osiguraca i onda se eliminisu potrosaci (iskljucuju se manuelno na džekovima i prekidacima) jedan po jedan dok se u isto vrijeme ocitava potrosnja...
za mojeg iskustva najcesci uzrocnici su bili:
-radio/cd uređaj
-centralna (vakuum sistem samo) brava
-prekidac 4 zmigavca
-instalacija svjetla kabine
-prekidac svjetala
-ulozak brave
........
 
Član
Koje auto i koji motor u pitanju???
Jel ga skroz isptrazni ili??? odi nek ti prvo ispitaju akumulator i nek ti izmjere dali ti auto vuce struju gdje kad je sve pogaseno (to ti je lako isputati) i isto tako pregledaj kakav ti je regler na alternatoru ako je ispravan akumulator i ne vuce struju.
 
Član
24ventila je napisao(la):
:lol::lol::lol:, i kod mene vuče... skidam klemu nije nigdje na osiguračima čupo ih sve...a ko će skidat granu od BMW ispod nje se nešto čuje...

ako je u ptitanju m50b2x masina onda ti se cuje ICV ventil koji ide preko jednih od releja engine menagmenta a moze i sam komp poblesaviti i slati signal na ICV i ako nema kljuca u bravi.
on treba da se cuje kad je auto pod kontaktom.....znaci jedan od releja ostaje u polozaju kontakta i ako situacija nije takva....
jednostavno je,iskljucuj releje dok se ne prestane cuti ICV....
 
Član
...čuje se i s kontaktom i bez, ispod grane, gledao sam osigurače a nisam rele, pa ću i to kad doletim kući s posla, hvala drug:cool:


p.s

Golf_2_1.6_tdI sorry malo sam uletijo u temu isti je problem pa...:D
 
Član
nisi potvrdio da li je u pitanju m50b2x ali evo ja sam bacio bijeli grah (i ako to nije bas 100% pozdana metoda,tarot karte su malo bolej ali ostale mi kuci) pa vidim da jeste ta masina u pitanju :lol: :D
 
Član
-Suki- je napisao(la):
nisi potvrdio da li je u pitanju m50b2x ali evo ja sam bacio bijeli grah (i ako to nije bas 100% pozdana metoda,tarot karte su malo bolej ali ostale mi kuci) pa vidim da jeste ta masina u pitanju :lol: :D
:lol:, vidim ja da ti imaš potencijala:D ... m50b2x
 
Golf_2_1.6_tdI je napisao(la):
Nezz evo sad kreno negdje da idem iza zgrade stoji i akumulator prazan gdje kako potrosi nezz i skroz me nervira to nemogu mrdnut XD

Ako ti se to pocelo tek desavati kako si spojio centralnu i daljinsko (koje si sam spajao) moze biti da si negdje "usro"....
prekontrolisi sve ako je od tada problem, a ako nije kao sto kolega opisa, ampermetar u ruke i osigurac po osigurac......
 
Član
i kod mene je to isto desavalo navecer ostavim,ujutro aku prazan,i problem mi bio relej grijaca zamijenio ga sad pali bez problema i ne prazni se
 
Član
-Suki- je napisao(la):
to se nađe relativno brzo krivac.....

ampermetar se stavi izmešu kleme i akumulatora...
auto se zatvori,sve se pogasi i zakljuca se (kao i kad ga ostavljas preko noci)
izmjeri se potrosnja struje,ako je veca od (sad lupam napamet) 0,5A onda se vadi jedan po jedan osigurac dok potrosnja napona ne opane....
kad se nađe taj osigurac onda se našu svi potrosaci jedan po jedan koji idu preko toga osiguraca i onda se eliminisu potrosaci (iskljucuju se manuelno na džekovima i prekidacima) jedan po jedan dok se u isto vrijeme ocitava potrosnja...
za mojeg iskustva najcesci uzrocnici su bili:
-radio/cd uređaj
-centralna (vakuum sistem samo) brava
-prekidac 4 zmigavca
-instalacija svjetla kabine
-prekidac svjetala
-ulozak brave
........
Sve ti covjek rece, pokusaj od plocice, odvoji je od kontakata na onom gumpu sto se skida, pa vidi jel onda sta vuce... Ako nemas uređaj, odvucni nekom elektricaru koji ima da ti izmjeri, nece ti nish naplatiti ;)
 
Član
jel golf 2 ?
ako je onda je vrlo vjerovatno da je rele crk'o on trosi puno struje, probaj ga zamjeniti...
kod mene je taj slucaj bio, zamjenim rele sve 5 a prije toga mrtav auto
 
KOLEKTOR OD ALNASERA OTISO SUTRA MAJSTORU NA MJENJANJE :D:D HVALA VAM SVIMA NA SAVJETIMA UBUDUCE DA ZNAM AKO SE DESI SLICAN PROBLEM ZNAM KOJI SU POTENCIALNI UZROCNICI VEOMA VAM HVALA ZA MOJU MUKU :D :D :D I SAD DA ULETIM KAKO DA SPOJIM DA MI SVJETLE FAROVI KAD OTKLJUCAVAM ILI ZAKLJUCAVAM KOLA :D XD
 
Član
spoji na zmigavce jebo farove.....
pretpostavljam da imas samo jedan narandzasti izlaz za ''bling bling''
e odes negdje gdje se prodaje eltronicka oprema i kupis dvije N5 diode (o.5km je jedna) i spojis ih obe da propustaju struju iz modula daljinskog prema van....onda jednu na jednu stranu zmigavaca a drugu na drugu i cao.....
pozzzz
 
Član
Golf_2_1.6_tdI je napisao(la):
KOLEKTOR OD ALNASERA OTISO SUTRA MAJSTORU NA MJENJANJE :D:D HVALA VAM SVIMA NA SAVJETIMA UBUDUCE DA ZNAM AKO SE DESI SLICAN PROBLEM ZNAM KOJI SU POTENCIALNI UZROCNICI VEOMA VAM HVALA ZA MOJU MUKU :D :D :D I SAD DA ULETIM KAKO DA SPOJIM DA MI SVJETLE FAROVI KAD OTKLJUCAVAM ILI ZAKLJUCAVAM KOLA :D XD

opet ti Alnasera xD
 
Top