Staklo ide u krivo?

Staklo ide u krivo?

Član
Radi se o Opel Vectri B prilikom otvoranja prozora staklo bjezi u stranu i tesko se zatvara moram rukom pomjerati staklo da bi ga zatvorio...U pitanju je elektricni podizac, on normalno radi...Jeli iko imao slicnih problema na vectri ili...?
 
Član
ja sam imao slican problem. doduse, bio je u pitanju manuelni podizac na Corsa b.
Naime, problem je bio kad se okrece podizac, prednji dio stakla se sporije podizala i jako tesko se otvaralo staklo. kad sam skinuo tapacirung vidio sam da su se iskrivile one 'makaze' koje drze staklo. nasao taj dio naotpadu i rijesio problem.
 
Član
c0d14c je napisao(la):
mislis bjezi prema unutra ?
Ma kad spustam prozor odjednom samo propada staklo na jednu stranu (staklo se krivi) i prilikom zatvaranja moram rukom da ga cuvam da bi se kako treba zatvorio:icon_confused:
Stvarno ne znam do cega bi moglo da bude:icon_question:
 
ja sam imo tu vectru, i meni je slicno bilo s prozorom. zatvaro dok sam vozio i na po puta kuci. i prije toga malo ono nekad zapne, pa se nekad ta vrata ( vozaceva ) nece da otkljucaju na daljinski, sva se otvore samo njih na kljuc moram. i jednom spustim prozor ispusim cigaru, i da ga dignem on poce prema unutra da ide al nisam odma primjetio kako sam gledo na cestu i kad sam skonto ja da vratim nazad on zablokira i ni tam ni vam. rijesio je neki majstor iz ulice tad, privremeno. brzo smo je i prodali, tad su vec pocinjali svakakvi problemi
 
iskrivio ti se nosac, tj sine nosaca ili je ispalo iz lezista, skini tapacirunge i pogledaj, moni je buraz jednom tako izvalio staklo iz nosaca skroz nije znao zatvoriti, pa sam morao pravit,,,, uglavnom nosaci stakla su u pitanju, ili su sarafi popustili ili ispao iz lezista, nemoj forsirati da sine ne iskrive se ako vec nisu
 
Član
octavian je napisao(la):
ja sam imo tu vectru, i meni je slicno bilo s prozorom. zatvaro dok sam vozio i na po puta kuci. i prije toga malo ono nekad zapne, pa se nekad ta vrata ( vozaceva ) nece da otkljucaju na daljinski, sva se otvore samo njih na kljuc moram. i jednom spustim prozor ispusim cigaru, i da ga dignem on poce prema unutra da ide al nisam odma primjetio kako sam gledo na cestu i kad sam skonto ja da vratim nazad on zablokira i ni tam ni vam. rijesio je neki majstor iz ulice tad, privremeno. brzo smo je i prodali, tad su vec pocinjali svakakvi problemi

Bas tako i kod mene se sva vrata zakljucaju samo vozaceva moram rucno...:icon_rolleyes:
Jel ima neko ove sine ili vodjice stakla od Vectre B u pitanju su vozaceva vrata:icon_question:

zen3dom je napisao(la):
iskrivio ti se nosac, tj sine nosaca ili je ispalo iz lezista, skini tapacirunge i pogledaj, moni je buraz jednom tako izvalio staklo iz nosaca skroz nije znao zatvoriti, pa sam morao pravit,,,, uglavnom nosaci stakla su u pitanju, ili su sarafi popustili ili ispao iz lezista, nemoj forsirati da sine ne iskrive se ako vec nisu

Necu ga vise otvorati dok ne nadjem te vodjice pa ako neko prodaje javite...
 
ja sam svoje rucno napravio, skinuo sve rastavio, sredio i ponovo sastavio, radi ko sat.....

cak mi je i motoric riknuo bio pa sam i njega pravio (cetkice otisle)...

pokusaj mozda mozes i napraviti sam bez uzimanja zamjenskih, mada drugo ispravno bi najlakse bilo, kupi i stavi i gotovo
 
Član
zen3dom je napisao(la):
ja sam svoje rucno napravio, skinuo sve rastavio, sredio i ponovo sastavio, radi ko sat.....

cak mi je i motoric riknuo bio pa sam i njega pravio (cetkice otisle)...

pokusaj mozda mozes i napraviti sam bez uzimanja zamjenskih, mada drugo ispravno bi najlakse bilo, kupi i stavi i gotovo

I ja cu danas sve skinuti provjeriti sta je pa valjda ce se nesto rijesiti...
 
Top