spajanje zmigavaca sa cemtralnom ?

spajanje zmigavaca sa cemtralnom ?

Naime spojio sam centralnu obicnu za sad bez alarma i daljinskog zakljucavanja pa zanima me jel mogu da spojim kad odkljucam da mi zmigavci trepte eventualno nesto drugo kako da spojim i sta ostale si mi dvije zice na modulu one su namjenjenje za alarm jel sta se tu moze odraditi Hvala unaprijed :D
 
Član
Pogledaj na shemi od daljinskog mora biti zica za parking light ( vecinom bude ljubicasta sa osiguracem) i onda nadjes gdje je relej od zmigavaca i moras na tome releu naci pobudu koja pali relej. Kad nadjes tu pubudu ili modul od zmigavaca (pubudu sa modula) dovuces tu zicu na pobudu i spojis i trebalo bi raditi, ili ako ima na releu stopica koja samo upali sva 4 zmigavca i da svijelte uvijek, mozes i na to staviti jer u modulu od centralnog se nalazi relej tako da ce opet titrati svijetla. Obavezno stavi nepropusnu diodu tu da nebi doslo do kakvih nepozeljnih efekata (tu diodu staviti da pusta struju samo iz modula daljinskog). Ja sam sebi to tako uradio samo sam stavio na duga svijetla. Ako treba jos pomoci tu smo ;)
 
momak ima samo centralno, bez daljinskog i alarma, tako da ovo sto si ti RS TURBO napisao kod njega pada u vodu momentalno....

jedino rjesenje je da pravis neku sklopku sa vremenskim relejem, ili necim slicnim, pa ga klepas sa signala za motoric pobudu koja ce paliti taj relej i drzati upaljenim to odredjeno vrijeme, ali iskreno posao bezveze ti je to jer fino kada uzmes ili alarm ili daljinsko tamo vec imas sve implementirano i onda se samo drzis upustva kolege RS TURBO, u suprotnom bezveze komplikovanje....
 
Cjenim i ja vidim da je to neka zezancija a gdje mogu kupiti samo alarm sa daljincima i modulom imam centralnu ugradenju i koja je cjena te zabave ovo me izaslo 34 km modul motorici i sva oprema uz to :D
HVALA
 
alarme mozes naci od 40-50KM neke kineze, sau bau, nisam se ni petljao s njima, a djelom bolje koji obavljaju svoj posao dobro od 60KM pa na vise (u nedogled maltene)....
A daljinsko otkljucavanje od nekih 30ak KM pa na vise

Znaci ili jednu ili drugu varijantu, ne trebaju ti obje....
 
Član
moze se uzeti napon sa motorica ali trebalo bi nacrtati shemu,zapetljam se napamet jad pocnem vuci zice....ugl zmigavci su malo jebeniji a pozicije dosta lakse....fora je sto se mjenjaju + i - na motoricu pa treba to diodama rijesiti....
 
-Suki- je napisao(la):
moze se uzeti napon sa motorica ali trebalo bi nacrtati shemu,zapetljam se napamet jad pocnem vuci zice....ugl zmigavci su malo jebeniji a pozicije dosta lakse....fora je sto se mjenjaju + i - na motoricu pa treba to diodama rijesiti....

da ali to mu relativno kratko traje......
mislim da je on htio ono da mu duze blinkaju zmigavci, a ovako bi blinknukli samo na sec i to je to....

ako je tako mislio samo one dvije zice od motorica (+ i -) vozi direkt na + zmigavaca, s tim da na zice sa motorica obavezno stavlja nepropusne diode na obje zice i to je to....
 
a gdje se ima uzeti ta druga varijanta samo daljinci sa modulom jer ova centralna na sebi ima jos dvije zice za alarm odnosno mora moci na modul od sadasnje centralne kad kupim modul sa daljincima ili se vrama :D
 
Top