Spajanje VDO cukica na votex konzoli ??

Spajanje VDO cukica na votex konzoli ??

Član
Ljudi je li ovo belaj spojit, 2 cukice u pitanju, sat koji pokazuje vrijeme i temperatura - ne znam cega. Instalacija cukica je povezana sa upaljacem i imaju jos nekakve zice od rasvjete. Uglavnom 3 mala dzeka s dva kontakta ?
 
Kakav belaj bog te pomogao
Spoji sat za vrijeme na direktan + tako da radi uvijek
Za sat od temperature dovedi plus sa kontakta i stalnu masu,a na pol oznacen sa G dovedi signal sa senzora temperature na glavi motora.
Taj kupus od zica koji je netko dovodio s upaljaca slobodno pocupaj i baci u smece
 
Član
Kakav belaj bog te pomogao
Spoji sat za vrijeme na direktan + tako da radi uvijek
Za sat od temperature dovedi plus sa kontakta i stalnu masu,a na pol oznacen sa G dovedi signal sa senzora temperature na glavi motora.
Taj kupus od zica koji je netko dovodio s upaljaca slobodno pocupaj i baci u smece
Izgleda mi kao da je tako povezano u originalu, nema tragova da je neko cackao. Koju trecu cukicu da ubacim, a da ima funkciju ? Hvala :D
 
Član
To gore je kao sto ti je dzinn rekao..
A ja da ne otvaram novu temu zanima me kako da spojim VDO cukicu obrataja i VDO cukicu Turba ?
Koji mi senzori trebaju odnosno davaci ?.
 
TURBO: + i - na satic i srijevo od vakuuma.
OBRTOMJER: + i - i signal sa bobine akoje benzinac, ili sa alternatora ako je diesel
 
Član
Spojio sam kako si rekao, na ovu sam doveo stalnu masu i + s kontakta i trzne kad dam kontakt, jos mi fali da G spojim, sat sam spojio s dovoda od upaljaca, bezveza stajao pa ga iskoristio. Ali nemam osvjetljenje na cukicama, provjerio sam sijalice i radile su ? Hvala velika, jesam laik u vrazju mater, nisam znao da tamo imaju slobodni izvodi za masu i +.
 
Sad taj G pol spoji na jedan od indikatora
ako hoces da ti mjeri temp. vode spoji ga na indikator vode a ako hoces ulja onda na indikator ulja...jednostavno
 
Član
E ne mogu ja naci taj kontakt na motoru nikako, na sve sam kontakte pokusavao spojiti i samo na jednom kontaktu odnosno na zici koja je spojena na taj kontakt pokazuje mi preko 90 stepeni, ali uvijek i kad je hladan i kad je vruc. Taj kontakt je s prednje strane motora na crijevu koje ide iz glave u hladnjak, gornji lijevi kontakt.
 
Top