Sociva u farovima i njihove "karakteristike" ?

Sociva u farovima i njihove "karakteristike" ?

Eh zanima me slijedece , da li je moguce da su sociva razlicita tacnije da li je moguce da imaju tipovi sociva koji propustaju samo odredzenu jacinu svijetlost , tj naprimjer kod mene su sociva gdje fabricki xenon ide 4300 , ja sam stavio 6000K i vidljivost mi je dosta slabija . E sad da li je to zbog te jacine da moje socivo ne osvjletjava put koliko bi to uradilo sa 4300 ?
 
Član
I ja mislim da je zbog kelvina isto sto je razlika 6000 i 8000 po kisi ovi sa 8000k mozez ih baciti ;)
 
Član
Zavisi i od same sijalice, ja sebi kada sam mjenjao sijalicu, stavio h1 isto leziste, a bila PJT 88 skoro iste samo sto je originalna kraca, navece je ponasalo kao da na pozicijama vozim, kupio nove fabricke vidljivost drama!
 
Član
Dragone to je samo do sijalica jer i kod mene na vec bivisim farovima od Clia sporta su bila sociva u kojima su bile D2s sijalice ugl kako je D2s preskup ubacio sam h7 6K ali bilo jekao da na pozicijama vozis bukvalno i nakon toga sam uzeo morimoto sociva i rijesio problem ,sto bi rekao Chuza = Sabah haha;)
 
Član
Na to sam mislio u kompletu sa balastima bilo je prskupo tako da sam se ja odlucio na jefitiniju soluciju ali sigurno jednako dobru sa morimoto mini socivima.. kao sto rekose fabrika je fabrika ;)
 
Top