Slab pritisak ulja, sta se moze?

Slab pritisak ulja, sta se moze?

Član
Poz
nakon sto sam izletio preko milje za generalku i nove djelove (nepotrebno), izgovorom bice motor cakum pakum, otisao sam majstoru. On je kontatovao da kada se motor ugrije, pritisak ulja opadne, lampica se pali i moze zaribat motor opet. U leru je jedva 1 atmosfera pritisak, pod gasom malo vise.
Kaze da je motor gdje je tu je, znaci kriticno. Savjetovao mi da ne vozim brzo, da izbjegnem da se pregrije (je*e* auto koje ne smije ici 90 na sat) i da naspem aditiva (pojacivac) za ulje.
Moje pitanje, jeli to stvarno nema nekog adekvatnog rjesenja da se ovaj problem rjesi?
Ili drugi motor opet?
Savjeti dobro dosli, molim vas. Pojede me auto.
 
Jel komplet generalna radjena ili osvjezenje,da li su mijenjani lezajevi na pomocnoj osovini,lezajevi radilice,kakvo je stanje sa radilicom,kakvim je instrumentom mjerio pritisak,mislim je li tacan instrument,provjeri ampulu pritiska gore na glavi,mozda je ona otisla pa ti pali lampicu....
 
Član
imao isti problem posle generalke možda nekih mjesec desila se ista stvar kvalitet ležajeva na radilici 0 kupio nove i zamjenio popravak me koštao oko 100km
 
Član
almir_1983 je napisao(la):
Jel komplet generalna radjena ili osvjezenje,da li su mijenjani lezajevi na pomocnoj osovini,lezajevi radilice,kakvo je stanje sa radilicom,kakvim je instrumentom mjerio pritisak,mislim je li tacan instrument,provjeri ampulu pritiska gore na glavi,mozda je ona otisla pa ti pali lampicu....

poz
hvala na odgovoru
komplet je generalka radena, ispravljena glava, zamjenjeni klipovi (novi stavljeni), brusenje itd.
nznam
majstor je stvarno iskusan covjek, da mi je on rekao lezajevi, radilica ovo ono pa eto. ali nije to nista spominjao, kupio sam samo aditiv i pustio malo motor da odradi.
 
Član
aditiv druže hoće pomoći samo to je privremeno rješenje jer ti svakom zamjenom ulja moraš onda sipati aditiv nego on tebi to odradi ponovo što se tiče ležajeva radilice al u tvom prisustvu
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
aditiv druže hoće pomoći samo to je privremeno rješenje jer ti svakom zamjenom ulja moraš onda sipati aditiv nego on tebi to odradi ponovo što se tiče ležajeva radilice al u tvom prisustvu

vidjecu da odradim te lezajeve, cudi me pa mi nije majstor ponudio to rjesenje.
 
Član
Ako sve bude u redu a stvar se opet ponavlja,tj pritisak ulja ti je slab kad je motor vruc,jedino rijesenje ti je ulje koje je gusce na radnoj temperaturi kad je vruce tj 10w50 ili 10w60,ali te gradacije nisu bas tipicne za tvoj motor pa ipak nekako provjeri ispravnost motora.
 
Član
1 bar na leru, na vrucem motoru, treba to bit normalno. provjeri instalaciju/ampulu na glavi.
 
Top