Škoda Octavia 1u

Škoda Octavia 1u

fino ispalo. kako si rijesio instalaciju ?
Kod lika od kojeg sam kupio ambient light iz superb-a on mi je ocvikao kabal sa džekom dužine 15cm, a ja sam imao džek ženski od jednog razbijenog krovnog svijetla i spojio fino lemilicom i izolirao čupavom trakom kao u orginala i ništa nisam postojeću instalaciju u octaviji dirao niti sjekao samo sam morao dovesti od prekidača jednu dodatnu žicu da kad upalim svjetla svijetle diode i prekidači.Uglavnom je urađeno kao da je orginal i naveče je baš extra ambijent
 
Član
Kod škode tipke su u ZELENOJ boji a diode na sredini su u CRVENOJ boji 1000 % ,a farove nije baš toliko ne moguće naći nego je problem treba prepraviti džekove i treba nivelacija na svim točkovima da se napravi da bi farovi funkcionisali kako je fabrika postavljala i problem su sijalice koje relativno brzo crkaju.
Nije problem instalacija..ima za kupit đek koji radi konverzaciju sa H4 na H7 na farovima.
Ovo sa nivelacijom i senzorom na zadnjoj osovinom je več veselje.
Onda perači i druga posuda/veča..vjerojatno i druga pumpa sa kodiranjem.
Ovo sa žaruljama/sijalicama mi je prvi glas? Zašto misliš da brzo crkavaju? Nisu jeftine al traju 2,3g. bez problema.
Ako imaš dobre balaste nemaš problema...ako su okinawa..onda neče dugo ni žarulje..ni balasti.
 
Je li neko naknadno ugrađivao ovaj retrovizor sa zatamnjenjem jer imam problem sa nosačem?Svaka pomoć u vezi nosača dobro došla i pitanje može li se postojeći nosač na orginalnoj šajbi skinuti?
 
Vidi sa @.nOKe on je sebi ugradjivao cini mi se
Pitao sam ga čim sam nabavio retrovizor i on kaže da je u njega bio retrovizor sa automatskim zatanjenjem nego je on promjenio pa na retrovizoru novom ima i diode za ambijent light a nosač je isti i nije dirao nosač.Kod mene je nosač od običnog retrovizora i mora se promjeniti da bi postavio ovaj sa zatamnjenjem
 
Mnogi su u znatiželji da na ambient krovnom svijetlu tipke svijetle u crvenoj boji ali kod mene je ovo izvađeno iz superb-a i tipke su zelene a diode u sredini su u crvenoj boji.Kod vw-a i tipke i diode su u crvenoj boji i samo je u tome razlika u odnosu na škodin.Pa evo slike bolje da se vidi i malo sam popravio simbole na tipkama.Prekrio sam diode u sredini da bih mogao uslikati.20150528_203635.jpg20150528_204454.jpg 20150528_205030.jpg
 
Član
Odlicno ovo izgleda, moguce da i ja sebi nabavim ako ugrabim priliku, a cobra ti je zakon, i ja sam sebi ugradio kazu da nikada nikome nije ukradeno sa cobrom sad ne znam, ja ga mirne duse ostavim u gradu :D :)
Koliko te izaslo to zadovoljstvo i kako cu ga naci pod pretragom na piku znas li da vidim ima li sta?
Koliko te izasla cobra sa ugradnjom?
 
Odlicno ovo izgleda, moguce da i ja sebi nabavim ako ugrabim priliku, a cobra ti je zakon, i ja sam sebi ugradio kazu da nikada nikome nije ukradeno sa cobrom sad ne znam, ja ga mirne duse ostavim u gradu :D :)
Koliko te izaslo to zadovoljstvo i kako cu ga naci pod pretragom na piku znas li da vidim ima li sta?
Koliko te izasla cobra sa ugradnjom?
Cobru sam nabavio polovnu i platio sam je relativno povoljno s obzirom da nova košta od 300-400 km sa ugradnjom.Ja sam svoju cobru danas kod druga elekričara ugradio i to sam mu ja pomagao i trebalo nam je oko 4 sata da se sve fino provuče izolira čupavom trakom,poletuju spojevi na kablovima,provuklu senzori i ostalo da ne nabrajam.Pošto sam nedavno postavio ručicu tempomata danas sam i instalaciju za tempomat fino provukao i povezao kao i probao radi extra.Zadovoljan sam sa cobrom i sve funkcioniše u najboljem redu jedino šta je manji problem je što imam samo jedan daljinski ali vremenom riješit ću i drugi daljinski.Manji problem imam sa diodom na kojoj se nalazi taster pa ako neko ima ovu diodu orginalnu od cobre nek se javi. A cobru druže možeš na piku ukucaš Cobra i fino ti izbaci pa potraži
 
Član
Nisi me razumio, ja sam cobru ugradio vec i izasla me 400KM sa ugradnjom, a pitao sam te koliko je kostalo ambient krovno svijetlo :D
 
Nisi me razumio, ja sam cobru ugradio vec i izasla me 400KM sa ugradnjom, a pitao sam te koliko je kostalo ambient krovno svijetlo :D
Nisam dobro pročitao.Ambient krovno svijetlo slučajno sam našao na auto otpadu na jednoj škodi superb i platio sam 50km ali sam dobio i džek sa komadom instalacije pa sam morao napraviti adapter jer ne može se staviti bez prelaznog adaptera.Teško ćeš naći ali sve se nađe.
 
Top