Skidanje tapacirunga

Skidanje tapacirunga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdravljam tuneri,
Sada mi trebaju vlasnici opela,ili josh bolje Corsi B a moze proci i neko ko je skidao nekada tapacirung sa vrata na Corsi B. Trebam da skidam tapacirunge pa ne zelim da nesto ostetim,vec da to doktorski njezno i precirno zavrsim ;)
Pa hajde molim Vas na dole navedenoj slici mi obiljezite gdje imaju zabice,sarafi ili sl. i opisite mi koji se dio na koji nacin skida,sto detaljnije to bolje,tako da znam tacno gdje i kako moram zahvatiti kada se bacim na posao :) Malo zahtjevan jesam ali vjerujem ko zna da ce mi rado pomoci ;)



Hvala unaprijed !
 
Član
vrlo jednostavno, ja skidao kad su mi razbili staklo.
prvo odvrnes sarafe na ovom plasticnom dijelu tapacirunga(ovo gdje je mrezica od zvucnika).kad odvrnes sarafe, samo lagano povuces prema dole i taj dio si zavrsio. onda u ovoj rucici za zatvaranje vrata imas 2 sarafa. jedan je na dnu rucke(vidis ga) a drugi je ispod ove plastike ispod koje je visokotonac. znaci prvo tu plastiku lagano otkacis sarafcigerom ili nekom tankim predmetom i ispod ces vidjeti jos jedan ili dva sarafa. zatim otkacis plastiku oko one rucice za podesavanje retrovizora. ispod imas saraf. dva sarafa imas sa bocne strane vrata, kod brave.
i nakraju ti dolazi najtezi dio. moras skinuti 'keder' sa unutrasnje strane vrata, na dnu stakla. zavuces saragciger na jednom kraju kedera i lagano podizes prema gore. taj keder je nekim limovima 'stisnut' sa gornjim tapacirungom, pa zato trebas biti pazljiv. i nakraju skines rucicu podizaca stakla i to ti je to.
nadam se da sam pomogao ovim kratkim:icon_smile: postom.
 
Član
Ovako usmeno mislim da sam skontao sve :) pa ako sutra bude fino vrijeme poslije posla cemo to pokusati i prakticno primjeniti :D

Hvala ti Adnane :)

Evo sad jos jednom citam i nije mi bas jasan ovaj keder :) cekaj znaci kad odvojim donji dio tapacirngu provucem ruku odozdo prema gore do stakla i pokusavam izvuci kompletan tapacirung prema gore !?!?!?
 
Član
nisi dobro shvatio za ovaj keder.
donji dio odsarafis i skines i to si zavrsio. odvrnes sarafe sa gornjeg dijela tapacirunga, i onda skidas keder. to ti je onaj gumeni dio na dnu stakla, sa unutrasnje strane vrata. sarafcigerom podignes taj keder prema gore, postepeno. i na kraju kad skines keder i oslobodio si gornji dio tapacirunga, i zavrsio si posao.
ako opet neskontas, pokusat cu sutra da ti slikam i postavim sliku.
 
Član
Mislim da sam sada shvatio , a znaci tapacirung nije iz jedno dijela? vec mi je jasnije ;) daj eto ti slika uvati se nje pa mi zacas u PSu obiljezi gdje su tacno sarafi i pokusaj mi to malo skicirat :) naravno ako imas vremena i volje ;)
 
Član
9b4059fe2f624ce44f77d63344c64f35.jpg


da, tapacirung se sastoji od dva odvojena dijela. donjeg(plasticnog) kojeg prvog skidas, i gornjeg(platnenog).

na slici sam ti oznacio:

-sarafi( kruzici)
-plastike koje moras skinuti da bi vidio dodatne sarafe(strelica)
-keder

Plastike i keder skidas tako sto zavuces sarafciger ispod i samo lagano podizes prema gore.
Nadam se da ces skontati iako sam nabrzinu ovo oznacio u paint-u.
P.S Slika je skinuta sa neta, da ne bi neko pomislio da sam ja ovo uradio od auta.
 
Član
Eh sad bi trebalo da sam sve skontao,upravo sam sebi isprintao da ne lutam vec da znam pozicije sarafa pa cu se vjerovatno sutra poslije posla bacit u akciju :)

Zahvaljujem mnogo i obavjestim te o ishodu :D
 
Član
Jos ti nije objasnio kako se skidaju rucice za podizace stakla:
Imas jednu stezaljku u obliku "omega"- koja se nalazi izmedju tapacirunga i iste te rucice.
Kada je skines rucice same spadaju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top