Seat Ibiza 95' - Struganje do rikverca

Seat Ibiza 95' - Struganje do rikverca

Član
Ne znam što, ali dok prebacim u rikverc, nastane zvuk isto kao kad kvačilo "zagrebe". Moj otac kaže da je sinhron odsvirao svoje i da je popravka skupa, ja sam mislio da je do sajle od kvačila i nakon posjete majstoru opet se isto dešava. Znam da je autu 20 godina, ali eto, sramota me svaki put kada prešaltam onaj zvuk mi popara uši.
Koliko vidim Ibize su bukvalno Golf III sa Seatovom školjkom, možda da tražim kakvo riješenje za trojke?
Volio bih da čujem ako iko ima bilo kakve sugestije.

Hvala
 
Član
Rikverc nema sinhron, Ibiza je polo, a rješenje je da probaš potpuno zaustaviti auto pa onda u rikverc, a možda se i set kvačila potrošio....u najgorem slučaju popravka ili zamjena mjenjača - par stoja troškova.
 
Član
meni se isto dešavalo na golfu kad idem unazad grebe nešto,na kraju je problem bio u zupčaniku od rikverca puko 1 zubac popravak je bio 100km
 
Član
Rikverc kao sto kolega rece nema sinhron, kad saltas u rikverc, stani u potpunosti i stisni kvacilo do kraja i ubaci u prvu brzinu pa onda u rikverc i nece ti hrzati vise u rikverc, samo kad ubacivas u rikverc znaci prvo ubaci u prvu ili drugu brzinu (nemoj pustati kvacila nego drzi pritisnuto cijelo vrijeme) pa onda poslije ubacivanja u prvu ili drugu brzinu onda u rikverc i nece biti problema. To ti se desava jer je korpa na nekom mjestu dobila malo i lagano dodiruje lamelu i onda se mjenjac okrece zajedno sa motorom, ne zaustavi se u potpunosti i zato hrzne kad saltas...
 
Član
Hvala na odgovorima,
Rikverc nema sinhron, Ibiza je polo, a rješenje je da probaš potpuno zaustaviti auto pa onda u rikverc, a možda se i set kvačila potrošio....u najgorem slučaju popravka ili zamjena mjenjača - par stoja troškova.
U potpunosti sam zaustavljen na ravnom kada prebacujem u rikverc, i on opet grebe :( (jah, polo :facepalm:, ja stalno govorim trojka)
meni se isto dešavalo na golfu kad idem unazad grebe nešto,na kraju je problem bio u zupčaniku od rikverca puko 1 zubac popravak je bio 100km
Meni zagrebe samo dok prebacim, ostalo unazad vozi bez problema :)
Rikverc kao sto kolega rece nema sinhron, kad saltas u rikverc, stani u potpunosti i stisni kvacilo do kraja i ubaci u prvu brzinu pa onda u rikverc i nece ti hrzati vise u rikverc, samo kad ubacivas u rikverc znaci prvo ubaci u prvu ili drugu brzinu (nemoj pustati kvacila nego drzi pritisnuto cijelo vrijeme) pa onda poslije ubacivanja u prvu ili drugu brzinu onda u rikverc i nece biti problema. To ti se desava jer je korpa na nekom mjestu dobila malo i lagano dodiruje lamelu i onda se mjenjac okrece zajedno sa motorom, ne zaustavi se u potpunosti i zato hrzne kad saltas...
To ću definitivno probati, javim ako bude kakva promjena!
Ovi sto su ucili voziti na krsevima a i ja s njima znaju sta je i navikli uvijek prva druga pa tek onda rikverc :D
Ja i moj otac smo se složili oko jedne stvari, a to je da kupim auto starije od sebe i da ga vozim dok komforno ne mognem priuštiti šta bolje ili on se ne raspadne. :)
Ja inače parkiram u leru i dignem ručnu, tako da svaki put kada krećem zagrebe, mada sam sada počeo ostavljati ga u rikvercu, tako da kad upalim ne grebe, lijepo izađem, u prvu i nastavim voziti.
Dakle, prva/druga - rikverc, javim ako šta bude.
(na dnu je slika gdje otprilike zagrebe)
Hvala!
 

Prilozi

  • bbd7487905e945c4b53b876ddf92af57_A.jpg
    bbd7487905e945c4b53b876ddf92af57_A.jpg
    29,8 KB · Pregleda: 31
Član
Parkiraj u brzini, ako ti ne treba auto, nemoj džaba davati pare na krš, popravi tu ibizu i vozi...
 
Top