Savjeti pri kupnji dizel BMW-a

Savjeti pri kupnji dizel BMW-a

Član
Naumio sam da sebi uzmem bmw-a dizel do nekih 2000 km. Do sada sam vozao Golfa 2 i nemam ama bas nikakve prestave kakva je situacija sa njima. Posebno me zanima 524 linija od 89'-93', jer premocno izgledaju. I opceno malo "noviji" tipovi za te pare. Gledao sam po piku ljudi daju bmw-e dizele i po 700-800 km one neke starije tipe, 86',87' itd itd. Zanima me najvise ulozeo, dobijeno. Kojeg uzeti a da covjek bude zadovoljan sto se tice odrzavanja i sl. Skonto sam da ovi sto ja mislim da kupim do 2000 km imaju svi isti motor 2,4. E sad normalno zanima me koliko kosta registracija u federaciji, kolika je potrosnja, jel bolje uzeti sa turbom ili obicnog i tako te stvari. Znam da dosta pitam al ne bi da se zaljecem u nesto o cemu ne znam puno i stvarno bi volio kad bi me neko iskusan malo uputio u ovo sve.
 
Imao sam 2 Bmw 524td najveca mana im je glava motora, crkne visko ljudi voze i zajebu glavu. Motor ko motor nije los. A ne mogu se porediti bmw e34 i mercedes 190 nisu ista klasa ni blizu
 
Imao sam 2 Bmw 524td najveca mana im je glava motora, crkne visko ljudi voze i zajebu glavu. Motor ko motor nije los. A ne mogu se porediti bmw e34 i mercedes 190 nisu ista klasa ni blizu
Nedavno u servis kod rođaka dovezen takav model,glava zviznula (pukla na 4 mjesta) ne znam je li uzrokovano otkazivanjem visko sistema ali eto jbg...Sretno pri kupovini našem kolegi:D:turbo:
 
Malo kojem je ispravna glava, a uzrok moze biti visko, termostat ili da ostane bez vode pa da se pregrije
 
Član
Imao sam 2 Bmw 524td najveca mana im je glava motora, crkne visko ljudi voze i zajebu glavu. Motor ko motor nije los. A ne mogu se porediti bmw e34 i mercedes 190 nisu ista klasa ni blizu
po kvaliteti e34 je Yugo za 190ku. Sto se tice izgleda (vanjskog) BMW serijski malo mocnije izgleda. Mecka je Mecka
 
Član
taj 2.4 diesel u bmw ti trosi u e34 oko 9l gradsje normalne voznje, da isu nesto posebno i ne idu. Sto se tice odrzavanja ja ne znam da se iko zalio na nesto specijalno osim redovnih servisa :) ali sve zavisi sta te zapadne jer ipak kupujes macka u vreci starog 25+ godina :D ja bi ti prije preporucio benzin i to ne ispod sestaka i plin, cervrtaci ti trose isyo kao i sestaci a slabije idu. Razlika u potrosnji ce biti izmedju tvog 1.6d i tog 2.4d sigurno u 2L jer ipak ima 800kubika vise i 50-60konja vise... E34 je jako dobro auto sa dobrom limarijom, trapovi dobri i nemaju nekih posebnih boljki na trapu, osim ako nije odrzavan onda treba mijenjati ramena naprijed ako lupaju... Ja kad bi ganjao e34 samo 2.5 12v ili 2.5 24v plus plin i rahat. Mada bi prije isao na 2.5 12v nego na 24v motor...
Da dodam za ovo sto rekose da se 190-ka ne moze porediti sa e34, 190 je u klasi e30, e34 je za klasu iznad 190-tke. Drugo limarija je losija na 190-tki nego na e34, malo koji e34 ako nije bio udaran, nije gnjil ni truo nigdje, ako je udaren pa peglan gitan varen to se i 90% slucajeva ne uradi kako treba i zato hrdjaju, ako je fabrika onda je sve vecinom zdravo i obrve i podovi i pragovi. Samo na jwdnim mjestu hoce da izagnjiju, ta fleka bude mozda 10x10cm. Nalazi se pod haubom, kad se otvori hauba na suvozacevoj strani kod auapuha, blizu auspus sasiji i zato tu od grijanja hladjenja cestog lak ispuca i tu pohrdja ali fleka bude 10x10cm i na e34 i na e32 na istom mjestu bude to.
Dok recimo 190-tka hrdja i po pragovima i po zadnjim obrvama cesto, pod u gepeku i naprijes vozaceva mulda... E34 je puno bolje udobnije auto od 190-tke...
 
Poslednja izmena:
Član
taj 2.4 diesel u bmw ti trosi u e34 oko 9l gradsje normalne voznje, da isu nesto posebno i ne idu. Sto se tice odrzavanja ja ne znam da se iko zalio na nesto specijalno osim redovnih servisa :) ali sve zavisi sta te zapadne jer ipak kupujes macka u vreci starog 25+ godina :D ja bi ti prije preporucio benzin i to ne ispod sestaka i plin, cervrtaci ti trose isyo kao i sestaci a slabije idu. Razlika u potrosnji ce biti izmedju tvog 1.6d i tog 2.4d sigurno u 2L jer ipak ima 800kubika vise i 50-60konja vise... E34 je jako dobro auto sa dobrom limarijom, trapovi dobri i nemaju nekih posebnih boljki na trapu, osim ako nije odrzavan onda treba mijenjati ramena naprijed ako lupaju... Ja kad bi ganjao e34 samo 2.5 12v ili 2.5 24v plus plin i rahat. Mada bi prije isao na 2.5 12v nego na 24v motor...
Da dodam za ovo sto rekose da se 190-ka ne moze porediti sa e34, 190 je u klasi e30, e34 je za klasu iznad 190-tke. Drugo limarija je losija na 190-tki nego na e34, malo koji e34 ako nije bio udaran, nije gnjil ni truo nigdje, ako je udaren pa peglan gitan varen to se i 90% slucajeva ne uradi kako treba i zato hrdjaju, ako je fabrika onda je sve vecinom zdravo i obrve i podovi i pragovi. Samo na jwdnim mjestu hoce da izagnjiju, ta fleka bude mozda 10x10cm. Nalazi se pod haubom, kad se otvori hauba na suvozacevoj strani kod auapuha, blizu auspus sasiji i zato tu od grijanja hladjenja cestog lak ispuca i tu pohrdja ali fleka bude 10x10cm i na e34 i na e32 na istom mjestu bude to.
Dok recimo 190-tka hrdja i po pragovima i po zadnjim obrvama cesto, pod u gepeku i naprijes vozaceva mulda... E34 je puno bolje udobnije auto od 190-tke...

Znao sam da nisam fulio...
 
Član
Traziti bmw dizela za 1000 €, hm..mislim da je to ludost. Za te pare ces mozda naci nekog m20 benzinca u koji vredi ulagati, m50 da valja malo teze. Vidi saberi se sta I kako pa u potragu. Moj savet ti je m50 motor ako mozes finansijski da se uklopis.
 
Član
E34 ni m20 ni m50 nece naci za 2000km... Ja sam samo opcenito rekao za e34, a za cijenu, koliko para toliko muzike. E34 m20b25 ili m50b25 u dobrom stanju nece naci ispod 3500-4000km... Sve ispod mogu samo grobovi biti u koje treba jedno 2000 uloziti...
 
Top