Savjet: Kupovina automobila ~4500KM

Savjet: Kupovina automobila ~4500KM

Član
Zato sto bi ja uzeo corsu sa 1.3 fiatovim motorom, bez velikog servisa i sa 4 vrata 2005. Godiste, registrirana citavu godinu, nego Fabiju. A znas i sam da je sve sto ima veze s vw grupacijom precijenjeno, bar ja takvo misljenje imam
 
Član
1.5 dci ima problem s diznama, nije da se nesto namecem svaka roba ima svog kupca ali kod mene je prije nekoliko dana zamjenjena pumpa i 2 dizne(reparacija u sapcu) druge 2 dizne su ok tako kaze dijagnostika.. Druga stvar glavu komplet odradio ociscen egr ventil mali servis promjenjen antifriz, novi filter goriva rezervoar opran, majstor kaze da je i turbina u veoma dobrom stanju.. Medjutim meni je iskrslo nesto drugo i auto moram prodati a ulozeno je u njega samo zadnjih nepunih mjesec dana 1100 maraka.. Samo me nerviraju ove price dci nevalja, jeste ustanovljeno da je delphiev sistem los ali kad se odradi reparacija i sve sto ide uz to miran si.. Dali je to dci tdi ili sdi dobro provjeri stanje auta mehanike i motora i prst u uho.. Ali opet kod kupovine polovnog auta je mac sa 2 ostrice za mjesec ti moze nesto crknut sto je bilo ok kad si ga kupio ali to je vec sreca/nesreca.. Pozz i sretno
 
Član
Za Zenu
Fiat Punto JTD ili 1,2 motor koji je puuno jeftiniji za odrzavanje od dizela kao i svaki benzin sto je jeftiniji za odrzavanje od dizela
Fiat Bravo 1.6 16V ili JTD, mada je malo povelik Bravo za zenu ali isto jaaako dobar se moze uzeti do 3-3500km sa svom mogucom opremom i u jako dobrom stanju se mogu naci...
Ford fiesta TDCI ili 1.2 benzin, Fiesta dobro opremljena, moze se naci jako mlado auto i jako fino auto i niske cijene, nije precijenjena...
Opel Cosra DI ili 1.0 12V isto kao i gore navedeno
Renault Clio DCi isto kao i gore navedeno
Seat ibiza 1.0 ili 1.2 benzin posto su dosta jeftine za odrzavanje i dobre su cijene, dizeli su skupi...

To je po meni sto je jeftino, mlado i ima dobru opremu i naravno nije precjenjeno, i naravno za zenu maleno i pregledno...
 
Poslednja izmena:
Član
Ja sam prodao fiestu u super stanju,2005 godina, full oprema, dao je za 5000km. Auto je za grada vrh, i meni sad treba neki gradski auto, ako ponovo nadjem neku dobru fiestu ali s 5 vrata kupujem je
 
Član
Fiesta je cudo , ja je imam priliku cesto voziti..
1.4TDCI sa 4 vrata nadjes i to je to ;)

A ibiza ova je isto dobra,clio ne bih nikad a niti Opela , jest da je i Ford tu negdje ali mi dosta ljepsi a i fino ide ;)
 
Član
Fiesta je unutra jako prostrana za svoju klasu. Motor je idealan cini mi se, fino ide a ne trosi. Ja sam pogledao par, sve su klebe naspram one koju sam prodao, tesko naci da je bas extra
 
Član
Čuj pitanja, što dizel????
Čovjek lijepo napiso kupuje se za žensku osobu....
To je isto kao da bi čovjek tražio auto za potezanje a ti njemu napišeš, što benzinac :D
 
Član
Ženama je lakše vozit dizela, zato što sve i jedna kreće bez gasa :D Mislim da neće pogriješit ni sa Cliom, Fabiom, Feistom niti 206icom. Svaku od ovih možeš nać u vrh i u lošem stanju, tako da je sve kako potrefiš i koliko ćeš para dat, a sve je to tu negdje :)
 
Top