Savjet forumašima

Savjet forumašima

Upravo sam nasjeo na jednu foru u nizu OLX.ba korisničkih fora gdje sam se sam zapito o svojoj inteligenciji

Naime šta god mi se iskvari na autu odem na otpad ili kupim u Motorexu i vidim na licu mjesta koliko sam dobro prošao.
Samo ovaj put mi napravi problem što mi je stradao protokomjer zraka koji sam trebao da zamijenim a nije ga bilo u Motorexu bez narudžbe.
Polovan se ne može provjeriti vizuelno,nego multimetar u džep i upali auto i mjeri napone pa ako je ispravan ti uzmeš.
I tako nisam mogao da se suzdržim sa popravkom i počnem da surfam po piku.Nađem ih 2 sa istim brojem kao i moj.
Jedan beše 120 a drugi 70km..."ajd' pogodi koji sam ja izabrao".
Al' et meni cijena za realno niska a u opisu "Nov iz Njemačke,greškom uzet"
Pitam za broj na piku da mu ostavim adresu ako se dogovorimo.Uđem sutradan...ima broj.
Nazovem ja čovjeka i samo što reko "dobar dan" a on meni:
-" Poslaću ja,ostavi adresu,sutra ću zorom u poštu"(ni prestavit se nisam stig'o)
-A ja opet dobro jeli to ispravno?,broj senzora je isti kao i na mom ali u kakvom je stanju?
-"ma de novo kupio ja u Njemačkoj i donio ali nije do njega pa da mi ne stoji,koja ti je adresa?"
-Imam reko problem sa MAF senzorom nešto mi bloikira motor na 3 hiljade obrtaja pa na dijagnostici stoji p0100 greška,pa da ga zamijenim
-"To je to do toga je,bilo je to i kod mene,moj ispravan 100%,samo ti meni pošalji adresu pik-om ili sms"
-reko pa jel' ti popravio kvar?
-"Nije to,kod mene je neka gljiva pritiska zezala pa ja mislio da je ovo...uzeo i et' sad mi stoji"
-Pošto se može dobit,nije da me pare baš žuljaju ako ima vajde da se šta spusti
-"Druže to meni stoji mjesecima,ionak mi ne treba,et' može za 50km...
-Meni reko odgovara,izvini kad te zadržavam,vjerovatno si u poslu nekom,ali moramo se dogovorit nekako.
-"Ja'šta sam,de ti vidi da ostaviš adresu,otiću ja to danas poslat' odma.
-Uredu poslaću vam onda sms-om.Pozdrav
-E...Aj z'rao
Ne zna ime ni on meni ni ja njemu al' sklopišmo posao.

I tako meni danas stigne senzor i ja njega otpakujem iz nekakve folije a ona ko da šapuće "jeba tebe ovaj" kako šušti dok je otvaram.
I ja držim senzor u rukama čist je on na sve strane al je korišten vidi se ogrebotina od priključka itd,kontam mora da je isprobavao.
Izvadim ja stari senzor uz onu staru mehaničarsku "ti ćeš mene jeb***t" i zamijenim sa ovim "novim"
Upalim auto,ler,malo gasa,gas,malo više,upod(5 vrsta džiberenja)....ništa,isti ku...
Ajd nije se previko ovo ono,malo provozam,ništ'
Padne meni na pamet ostala greška na ECU-u.I Odem da uradim dijagnostiku. p0100 Mjerač mase zraka(vrući film)
Kaže onaj "evo ima greška".
Reko zamijenio sam ja to samo ti obriši nju,ostala mi od prošlog senzora.
Ode on na erase kodova,obriše.Skenira,ona se pojavi,obriše,ona se pojavi opet,obriše ona opet.
Jesi ti kaže siguran da si ti promijenio?!
Jesam reko prijatelju ned'lje mi
"Ajd malo ga upalimo pa ćemo opet"
Upali,skenira,briše,a onda i ja sa njim de reko malo ja...
Scan/erase jedno 15 puta,kako stoji...stoji
Hvala prijatelju,niš't od toga nema,čuvaj mi se i napustim

Dodjem kući uzmem Multimetar,znam kako se mjeri senzor ima 5 izlaza na priključku(ovaj nema prvog,fabrički zabetoniran)
2 Ulazno Napajanje 12V
3 Uzemljenje
4 Izlazno napajanje 5V
5 Izlazni signal Maf-a

Upalim kontakt
Namjestim votmetar na 20-ku i crni kabal na negativni od akumulatora a crveni turim u 2-cu kaže 12.0-nešto V
Ubodem 4-ku kaže 5.2-estnešto V
U 5-ici 0
U 3-ici 0
Ajd reko sad prebacimo na ome,izmjerim uzemljenje ima
vratim priključak na senzor
i upalim auto,nadjem rosfajne žice i nabijem je u 3-5 pin na voltmetru 0 ja po gasu,ma jok
onda u 4-5 kaže 5.2-estnešto opet po gasu,nit' raste nit pada'.onda ih sve onako radi reda inabadam u sve 4 ja kako god dam gas
ne raste napon.
Ali začu se neki čvak negdje i upali se ventilator hladnjaka.Ugasim ja auto,ugasi se i on.
Dam kontakt on počne i to u 2-oj brzini i tjeral' tjera...
(IZVINITE ME LJUDI NAVEO BI JA OVO U KVAROVE&SAVJETE ALI NIJE TO VIŠE KVAR TO JE HAVARIJA ŽIVA,PA SAM JA TO STAVIO MEĐU RAZNO)
Uđem u auto kaže bord "Coolant visit workshop" provjerim temperaturu,ona 65c
Skinem ja onaj čep od antifriza prst unutra,ima još,puno ured,al piri on na mene ko gusak.
Ja ona crijeva i utikače oko onog motorića što mu goni tu tekućinu i oko kanistera i hladnjaka ponovo skini,nabij,kontakt,on opet duva
Ne'š me i ti jeb.... naću ja i tebi smicalice.
Odem u kuću upalim onu drešinu,uguglam "w203 fuse box diagram" kad na slici piše osigurač br.51-Engine fan.
Vratim se i usmrtim ga na osiguraču e ja ko mu je... mater.
Napustio sam sve a sve sam od sebe dao.

Htjeo sam onom majmunu s pika reć svašta,al' sam se prićutio reko "Primaš li reklamacije?!"
Poče on: Ako budeš prolazio kroz Zencu dođi da ubacim ja u svoje pa'š vid't da radi ovo-ono
Kontam u sebi ako ja i dođem do Zenice tebi bolje da te ne nađem,jer me košta više od ono bijede što ti dado da za dio.
Mogo sam curu izvest na ručak za te pare a on mene izvede na pašu ko vola.
I na kraju dana skupljam ja utiske i kontam kupio sam nov dio u Njemačkoj i donio ovamo i eto nije do njega,pa zašto bi onda ostavio stari a toliko para platio ovaj!

Komentarišite kako god i radite šta god hoćete ali to neće popravit ovo auto.Treba mi savjet nekoga ko radi elektroniku.
Ljudi majka me nije poznala kad sam u kuću ušo pojeo sam samo tanjir supe.
Kolko sam se iznervir'o mačka mi ostala u garaži kod auta mal se utušila od onog dima nije
Prvi put da sam čuo mačku da vrišti jebo te život
 
Poslednja izmena:
Član
sam pao sam se ubio, takve elektronske osjetljive stvari u širokom krugu obilazit na piku, pogotovo polovne
 
Član
Sto ne volim te ljudi,mogu ih nama prepoznati sve bi na brzinu da zavrse a sto puta kaze maa ispravno je ko novo je,maa ne mora da znaci da je samo MAF to trebas nekom strucnom otici ko ima kamaru dijelova pa probaj..jaran imao mk3 tdi 66kw istao se nadavo para za te stvari te maf te ventili te n75 koji je vec i na kraju otislo crijevo od turbine od pritiska neko koje je malte ne pa dzaba zamjenio i sve ide ko po loju...vjeruj nadavat ces se para i zivaca i opet neces napraviti nego bolje odes nek ti ko strucan to rijesi.
 
Upravo sam nasjeo na jednu foru u nizu OLX.ba korisničkih fora gdje sam se sam zapito o svojoj inteligenciji

Naime šta god mi se iskvari na autu odem na otpad ili kupim u Motorexu i vidim na licu mjesta koliko sam dobro prošao.
Samo ovaj put mi napravi problem što mi je stradao protokomjer zraka koji sam trebao da zamijenim a nije ga bilo u Motorexu bez narudžbe.
Polovan se ne može provjeriti vizuelno,nego multimetar u džep i upali auto i mjeri napone pa ako je ispravan ti uzmeš.
I tako nisam mogao da se suzdržim sa popravkom i počnem da surfam po piku.Nađem ih 2 sa istim brojem kao i moj.
Jedan beše 120 a drugi 70km..."ajd' pogodi koji sam ja izabrao".
Al' et meni cijena za realno niska a u opisu "Nov iz Njemačke,greškom uzet"
Pitam za broj na piku da mu ostavim adresu ako se dogovorimo.Uđem sutradan...ima broj.
Nazovem ja čovjeka i samo što reko "dobar dan" a on meni:
-" Poslaću ja,ostavi adresu,sutra ću zorom u poštu"(ni prestavit se nisam stig'o)
-A ja opet dobro jeli to ispravno?,broj senzora je isti kao i na mom ali u kakvom je stanju?
-"ma de novo kupio ja u Njemačkoj i donio ali nije do njega pa da mi ne stoji,koja ti je adresa?"
-Imam reko problem sa MAF senzorom nešto mi bloikira motor na 3 hiljade obrtaja pa na dijagnostici stoji p0100 greška,pa da ga zamijenim
-"To je to do toga je,bilo je to i kod mene,moj ispravan 100%,samo ti meni pošalji adresu pik-om ili sms"
-reko pa jel' ti popravio kvar?
-"Nije to,kod mene je neka gljiva pritiska zezala pa ja mislio da je ovo...uzeo i et' sad mi stoji"
-Pošto se može dobit,nije da me pare baš žuljaju ako ima vajde da se šta spusti
-"Druže to meni stoji mjesecima,ionak mi ne treba,et' može za 50km...
-Meni reko odgovara,izvini kad te zadržavam,vjerovatno si u poslu nekom,ali moramo se dogovorit nekako.
-"Ja'šta sam,de ti vidi da ostaviš adresu,otiću ja to danas poslat' odma.
-Uredu poslaću vam onda sms-om.Pozdrav
-E...Aj z'rao
Ne zna ime ni on meni ni ja njemu al' sklopišmo posao.

I tako meni danas stigne senzor i ja njega otpakujem iz nekakve folije a ona ko da šapuće "jeba tebe ovaj" kako šušti dok je otvaram.
I ja držim senzor u rukama čist je on na sve strane al je korišten vidi se ogrebotina od priključka itd,kontam mora da je isprobavao.
Izvadim ja stari senzor uz onu staru mehaničarsku "ti ćeš mene jeb***t" i zamijenim sa ovim "novim"
Upalim auto,ler,malo gasa,gas,malo više,upod(5 vrsta džiberenja)....ništa,isti ku...
Ajd nije se previko ovo ono,malo provozam,ništ'
Padne meni na pamet ostala greška na ECU-u.I Odem da uradim dijagnostiku. p0100 Mjerač mase zraka(vrući film)
Kaže onaj "evo ima greška".
Reko zamijenio sam ja to samo ti obriši nju,ostala mi od prošlog senzora.
Ode on na erase kodova,obriše.Skenira,ona se pojavi,obriše,ona se pojavi opet,obriše ona opet.
Jesi ti kaže siguran da si ti promijenio?!
Jesam reko prijatelju ned'lje mi
"Ajd malo ga upalimo pa ćemo opet"
Upali,skenira,briše,a onda i ja sa njim de reko malo ja...
Scan/erase jedno 15 puta,kako stoji...stoji
Hvala prijatelju,niš't od toga nema,čuvaj mi se i napustim

Dodjem kući uzmem Multimetar,znam kako se mjeri senzor ima 5 izlaza na priključku(ovaj nema prvog,fabrički zabetoniran)
2 Ulazno Napajanje 12V
3 Uzemljenje
4 Izlazno napajanje 5V
5 Izlazni signal Maf-a

Upalim kontakt
Namjestim votmetar na 20-ku i crni kabal na negativni od akumulatora a crveni turim u 2-cu kaže 12.0-nešto V
Ubodem 4-ku kaže 5.2-estnešto V
U 5-ici 0
U 3-ici 0
Ajd reko sad prebacimo na ome,izmjerim uzemljenje ima
vratim priključak na senzor
i upalim auto,nadjem rosfajne žice i nabijem je u 3-5 pin na voltmetru 0 ja po gasu,ma jok
onda u 4-5 kaže 5.2-estnešto opet po gasu,nit' raste nit pada'.onda ih sve onako radi reda inabadam u sve 4 ja kako god dam gas
ne raste napon.
Ali začu se neki čvak negdje i upali se ventilator hladnjaka.Ugasim ja auto,ugasi se i on.
Dam kontakt on počne i to u 2-oj brzini i tjeral' tjera...
(IZVINITE ME LJUDI NAVEO BI JA OVO U KVAROVE&SAVJETE ALI NIJE TO VIŠE KVAR TO JE HAVARIJA ŽIVA,PA SAM JA TO STAVIO MEĐU RAZNO)
Uđem u auto kaže bord "Coolant visit workshop" provjerim temperaturu,ona 65c
Skinem ja onaj čep od antifriza prst unutra,ima još,puno ured,al piri on na mene ko gusak.
Ja ona crijeva i utikače oko onog motorića što mu goni tu tekućinu i oko kanistera i hladnjaka ponovo skini,nabij,kontakt,on opet duva
Ne'š me i ti jeb.... naću ja i tebi smicalice.
Odem u kuću upalim onu drešinu,uguglam "w203 fuse box diagram" kad na slici piše osigurač br.51-Engine fan.
Vratim se i usmrtim ga na osiguraču e ja ko mu je... mater.
Napustio sam sve a sve sam od sebe dao.

Htjeo sam onom majmunu s pika reć svašta,al' sam se prićutio reko "Primaš li reklamacije?!"
Poče on: Ako budeš prolazio kroz Zencu dođi da ubacim ja u svoje pa'š vid't da radi ovo-ono
Kontam u sebi ako ja i dođem do Zenice tebi bolje da te ne nađem,jer me košta više od ono bijede što ti dado da za dio.
Mogo sam curu izvest na ručak za te pare a on mene izvede na pašu ko vola.
I na kraju dana skupljam ja utiske i kontam kupio sam nov dio u Njemačkoj i donio ovamo i eto nije do njega,pa zašto bi onda ostavio stari a toliko para platio ovaj!

Komentarišite kako god i radite šta god hoćete ali to neće popravit ovo auto.Treba mi savjet nekoga ko radi elektroniku.
Ljudi majka me nije poznala kad sam u kuću ušo pojeo sam samo tanjir supe.
Kolko sam se iznervir'o mačka mi ostala u garaži kod auta mal se utušila od onog dima nije
Prvi put da sam čuo mačku da vrišti jebo te život
Bujrum ti kod nas u Zenicu, pa posjeti Alena ( Profu ), čo'ek doktor a usput s tim fenomenom dog da ti vrati pare a ti njemu dio. Ako te zanima, javi se za broj. Hvaaala.
 
Ne znam šta da kažem na sve ovo.Sve sam sa auta skinuo očistio provjerio dali pušta igdje i kako zaptivaju i vratio ih nazad.Svako crijevo,svaku cijev,svaku plastičnu i gumenu.Svaki filter,konektor,senzor,egr posebno preparatima za te stvari,i znam vam reći da nikad na autu nisam nešto očistio i vratio nazad a da je ono posle toga proradilo,uvjek UVJEK se mijenja.Zato sam kod prijatelja na DELPHI diagu uradio dijagnostiku(ne MB Star iako je mercedes) da pročita osnovne kvarove motora,mjenjača,klime,instument table,abs sistema,airbaga(ko ima delphi zna da je dobar alat)
Našlo tu jedno 2-3 stalne(trajne) greške i nekakve povremene koje su se obrisale i nisu se pojavljivale nakon dužeg korištenja
nađe to za mjerač mase zraka,drugu za senzor ugla upravljača ali
Auto je već godinu dana u limp modu!
(da objasnim brzina od 0-100 km/h 23sec a 105kW,ne radi kikdaun niti automatski mjenjač,slabo uz brdo vuče i maximalno stoji na 3000 sa obrtajima)
Ukazivalo je na taj senzor i htjeo sam da ga zamijenim.
Znači nije jedan kvar nego redoslijed,konstanta problema,nemaš gdje uzet dijelova i ako ima nema po broju ako uzmeš sličan a nije po broju isti ne registrujega ECU(senzore i ostalu drlu).Neće niko prihvati da pravi,jedan jadan kaže ajd da ti probamo taj mjenjač,ja ti smijem ulje zamijenit,mislim imam čim,ajd reko,zamijeni,kao malo finije šalta.ali opet ne radi.Svi upućuju idi u Sarajevo,Prijedor,BL a ja ljudi sa ovakvim autom ne mogu do tamo doć.Da mi je bar da nađem da ga neko uzme sebi nemam ja ovo odakle pravit. Pljuno sam na jedan servis 1200km.Ljudi 12.500 km 2013e ja plati i samo sam možda 5-6 hiljada prešo et sa 189k na 195k.
 
Top