sarafi za alu felge

sarafi za alu felge

Član
Nabavile se nove alufelge i znam da za njih idu i duzi sarafi. Probao sam sa sarafima od celicnih pricvrstiti alufelge na auto i stoji!!!
Mogu se zavrnuti jer ostane navoja oko 1,5 cm samo neznam jel to malo? A provjerio sam za celicne da navoj sarafa viri oko 2 cm. Iz vasih iskustava dali je rizicno voziti sa ovako postavljenim felgama jer nedaj boze mozel mi spasti tocak :icon_question:
 
Član
Ako 1,5 cm uđe u glavčinu to i nije problem, samo vodi računa o glavi šarafa kakav je, jer se razlikuje medjusobno za alu i čelične felge.
 
Član
kod mene obicni sarafi na alu felgama evo 4 god vec i nista nije bilo problema zasad...
 
Član
Mozda pojacati svaku felgu sa po dva duza kad naletim odgovarajuce.
Sto nebi glava sarafa odgovarala,moze uci u felgu i kljucem se moze dobaviti ?
 
po nekom pravilu, treba daimas minimalno 4 puna kruga navoja, znaci kad zavrces da 4 puna kruga napravis
to ako moze, nemas problema, ako ti trebaju duzi sarafi za golfa javi se na pm pozz
 
Član
malo je 4 kruga....na koraku 1.5 to je 6mm samo uvrnuto..

sraf bi trebao da viri iz felge za debljinu diska + 10mm ;)
 
suki meni je tako objasnio vulkanizer koji vec preko 10godina radi sa felgama i gumama..
to je neki minimum,, da kazemo granica, naravno da je bolje da su jos duzi sarafi, ;)
 
Član
reci vulanizeru da se popisa na reklamu ja cu doc da mi zavrne 4 kruga sarafe (6mm) pa da vidimo sta ce da bude a ako ima sina vozi se samnom !!

masinstvo mi je struka, vijak m12x1.5 sa 4 koraka ulazi samo 6mm u ''maticu'' a 6 mm ti je visoka recimo matica M6 za kljuc 10mm a ti skontaj sta takvi vijci drze!


cisto me zaboli vozite se na cemu hocete ja vam govorim za vase dobro.



LP
 
Član
Jesi ti neurozan :D
Ipak cu provjeriti koliko krugova saraf ulazi u glavcinu,kao sto rekoh ima 15 mm slobodnog navoja?
 
Član
Gdje ima kupiti u Sarajevu sarafe za peugeot alu felge, u servisu traze 100km za 16 sarafa, puno brate...
 
Top