Saobracajna kultura...

Saobracajna kultura...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nadam se da sam dobro smjestio temu... Danas mi se desila skoro nevjerovatna situacija za moje shvatanje, pa evo da je podjelim sa vama...

Vozim ja i pomalo zurim, jer mi je cjeli dan bio isplaniran u sekundu.... Naidjem na kolonu koja ide 50-ak i pocnem polako jedno po jedno, kad uhvatim prostora... Tako preteknem par auta i dodjem do nekog stranca (zelenkasti ford eskort karavan), lik u koloni vozi kao i svi drugi... Krenem i njega preticati i u tom trenutku prvi u koloni staje i skrece, svi staju ja ovog lika skoro prosao, njegov prvi kraj kod mog zadnjeg tocka, i sad ja ne mogu po gasu, jer necu moci stati i ubaciti se, ja kontam lik ce usporiti, jer i on mora stati, posto kolona stoji... Ali vraga, lik po gasu, da meni onemoguci da se ubacim u kolonu.... Sa druge strane isao neki dzip... I ja nemam kuda, ili lika da izguram ili da se spucam u ovog dzipa i u trenutku logicno je da pogledam lijevo, jer ravno i desno ne mogu, sreca moja pa sam isao pored neke picerije, tu skrenem i stanem. Isao sam oko 50km/h pa mi nije bio problem stati... I sad ja kontam koji je k... tom liku? Puknem ja po gasu i stignem cijelu kolonu, preteknem sve i tog lika i onda ispred njega i po svireni... VIdim lik u autu sa dvoje male djece... Sreca njegova pa sam izvalio glezanj preksinoc na fudbalu, da sam citav napio bih mu se krvi...

I da zakljucim, da ne rastezem na dugo i siroko (necu da pravim bilosto konkurenciju:icon_biggrin:) bio sam u sitacijama gdje je bilo gusto, kada su ljudi pomagali jedni drugima, ako neko zariba, drugi ga izvuku, propuste, pomognu.... A ovaj debil iz ciste situacije pravi problem... Ne znam zasto bi nekome trebalo da uradi ovako nesto i to sa dvoje male djece u autu... Da sam sa nogom ok, gazio bih ga na oci njegove djece, jer brat bratu zasluzio je...:icon_mad:

Poslije ove scene lik je vozio za mnom, pokusavajuci me preteci, ali nije uspio... Preticao je za mnom neki kamion, sad da sam ja budala kao sto je on, mogao sam cekati da se priblizi auto iz suprotnog smjera i onda zavrsiti preticanje kamiona, a on bi ostao na cjedilu... Ali me zanima koliko moras biti bolestan da bi uradio bilo sta slicno ovome...:icon_question:
 
Član
Ma vidis da je neki debil, sa djecom tako vozi, trebao si stati opaliti mu samarcinu da se usere!!!!!!
 
Član
ništa me to nečudi,sve je više takvih vozača,bas se nedavno desilo starom,
pošo preticati ispred njega bio golf 1,stari dao žmigavac i po gasu,ali je i ispred golfa 1 bilo auto,
taman kad smo došli na jedno 6 metara od golfa čojek se
bez žmigavca izbaci i on da pretiče... i jedva nekako izbjegnemo to,a taj u golfu ima djecu
i eto kako vozi niti gleda u špigle ni nigdje....
 
Član
Ma bleso neki...Inace ako kolona ide oko 50-60, propustim ljude kojima se zuri, ali recimo kolona koja ide 5-10 na sat ono mic po mic, pa se neki hajvan sjeti da pretekne sve i naprijed uvali, takve OBAVEZNO ostavim da cekaju an lijevoj traci, ili ako ce ispred mene se na silu uvalit uguram njusku i nedam mu...ako je seljak da pretice u koloni z acekanje, nek se sramoti na lijevoj traci parkiran....
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Ma bleso neki...Inace ako kolona ide oko 50-60, propustim ljude kojima se zuri, ali recimo kolona koja ide 5-10 na sat ono mic po mic, pa se neki hajvan sjeti da pretekne sve i naprijed uvali, takve OBAVEZNO ostavim da cekaju an lijevoj traci, ili ako ce ispred mene se na silu uvalit uguram njusku i nedam mu...ako je seljak da pretice u koloni z acekanje, nek se sramoti na lijevoj traci parkiran....

E ovo me najvise iznervira ...

Mi svi koji fino stojimo i cekamo u koloni smo budale, a on je jendini pametan i sad ce on proci!!! Pa zadavio bih ga u momentu ...

OK, sto kazes ako se kolona krece nekom normalnom brzinom, pa neko pretice ... napravicu mu mjesta uvijek, ali ove druge idiote bih streljao!
 
Hehe skoro sam imao hebenu situaciju...Idem oko 60 KM/h naseljeno mjesto prvi sam, iza mene 6-7 auta (golf 1, Golf 2, Mercedes ML, Golf V, Audi S8) i lik sa ML-om prodje vozi covjek pretice sve redom, za njim krene Audi S8...Vozacu Golf 5 krivo i pocne i on preticati i dolazi mu auto u susret ima prostora iza mene da se ubaci, ali ne kreten hoce ispred mene...Pogledam na retrovizor nema ga iza, nema ga pored, kad ja on ni tamo ni ovamo...U vozilu koje dolazi u susret 2 male djece i muz i supruga...Umalo da ih pobije...Da nisam skrenuo desno na stanicu direktan udes...Krenem za njim ode lik 170 KM/h ispred...Boli ga cosak sta je bilo iza...Kretena svugdje...Ali zato lijepo prodjes ipred njega pa ga zezas ili ga eventulano sasjeces da negdje sleti ili lupi u nesto:icon_mad:
 
Super Moderator
ma ima likova svakakvih... desavalo se i nama par puta... al brate ima i finih kad smo bili u ''guzvi'' dosta puta prikoce il sta vec treba da nas spase... svaka cast takvima... al ima brate pojedinaca treba im vozacku uzet
sta se sve vidi dok pjesacis to je za ne povjerovat ko sve vozi...
 
Član
mtopic je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Ma bleso neki...Inace ako kolona ide oko 50-60, propustim ljude kojima se zuri, ali recimo kolona koja ide 5-10 na sat ono mic po mic, pa se neki hajvan sjeti da pretekne sve i naprijed uvali, takve OBAVEZNO ostavim da cekaju an lijevoj traci, ili ako ce ispred mene se na silu uvalit uguram njusku i nedam mu...ako je seljak da pretice u koloni z acekanje, nek se sramoti na lijevoj traci parkiran....

E ovo me najvise iznervira ...

Mi svi koji fino stojimo i cekamo u koloni smo budale, a on je jendini pametan i sad ce on proci!!! Pa zadavio bih ga u momentu ...

OK, sto kazes ako se kolona krece nekom normalnom brzinom, pa neko pretice ... napravicu mu mjesta uvijek, ali ove druge idiote bih streljao!

Velika je razlika kad se neko ubacuje na brzini 10-20 (sto je karakteristicno za semafore...) pa ga ne pustis, a on ostane da se sramoti na drugoj traci... Ali kad vozis 50-60 ne ostajes na drugoj traci, vec se zakucas u lika sa druge strane... Ne moze se reci da je normalan neko ko ce te namjerno gurnuti u direktan sudar...

Meni je ovo ubacivanje na semaforima vec toliko normalno postalo, da pustim svakog ispred ko se ubacuje, kad mi se desilo ovo sranje gore, u Banja Luci, na 4. semaforu na auto putu, lik sa kamionom mi se ubacuje bez zmigavca sa desne strane iz trake koja vodi za desno.... Ja ukocim da on udje... Navikao sam vec zivce na takve, jer ipak to nije opasno po zivot...
 
Početnik
Ako svi u koloni vozimo 50 normalno bi bilo da izmedju svakog ima mjesta da se ubacis..i napravio bi ti mjesta u tom slucaju, jos ako je i isprekidana...a ja se micat po malo, i da onda jos da nekoga pustam da mi se ubacuje ispred,nema sanse...
 
Član
Kad je rijec o saobracajnoj kulturi, moram spomenuti ove dvije situacije.

Pazi situacije:
Podne, gužva, Raskrsnica Nedžarići(Sarajevo), iz pravca Ilidže, kamion sleper, iz srednje trake skrece lijevo. Posto je jos uvijek upaljeno crveno svijetlo za skretanje lijevo dok se zeleno svijetlo za pravo upalilo, blokirane su dvije trake vozila koja idu pravo. I sve to jer je nekom majmunu kojeg nije strah policije, mrsko da prodje jos 800m pravo i polukruzno se okrene, kad je vec zaboravio skrenuti.
f_111m_bcceeed.jpg


Jos jedna situacija. raskrsnica kod Energoinvesta (Sarajevo)
opet gužva ,opet sleper. sa prosirenja pored ceste, skrece preko sve 3trake , pruzio se, i opet ceka na zeleno svijetlo, dok sad 3kolone auta cekaju na njega, jer je njemu mrsko produziti dalje 1km da se okrene na kružnom toku.
f_222m_a7b9c0b.jpg


skice su extra :p
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Hehe skoro sam imao hebenu situaciju...Idem oko 60 KM/h naseljeno mjesto prvi sam, iza mene 6-7 auta (golf 1, Golf 2, Mercedes ML, Golf V, Audi S8) i lik sa ML-om prodje vozi covjek pretice sve redom, za njim krene Audi S8...

Ja sam zakljucio da ti sporo vozis i pravis kolone iza sebe, pa ljude izludis sporom voznjom i onda te prestizu i na kriticnim mjestima. Vidio to vise puta na cesti...

Inace, zna biti tih papaka koji te gledaju zatvoriti kad ih prestizes, valjda im je ispod ponosa da budes ispred njih, a nesposobni su da voze brze. Kad sam sa svojim autom takvi me ne brinu, dok on skuzi da sam ja krenuo u preticanje, ja se vec ubacujem ispred njega. Al kad je nesto ovako sporije, hoce smetati, nazalost takve ce policija rijetko sankcionisat, tesko ih je uhvatiti na djelu, a i da ih uhvati, opet bi to bila neka smjesna kazna. A to je mnogo opasnije i od brze voznje i od jos niza prekrsaja.
 
VR6Boki je napisao(la):
roki_actros je napisao(la):
Hehe skoro sam imao hebenu situaciju...Idem oko 60 KM/h naseljeno mjesto prvi sam, iza mene 6-7 auta (golf 1, Golf 2, Mercedes ML, Golf V, Audi S8) i lik sa ML-om prodje vozi covjek pretice sve redom, za njim krene Audi S8...

Ja sam zakljucio da ti sporo vozis i pravis kolone iza sebe, pa ljude izludis sporom voznjom i onda te prestizu i na kriticnim mjestima. Vidio to vise puta na cesti...

Inace, zna biti tih papaka koji te gledaju zatvoriti kad ih prestizes, valjda im je ispod ponosa da budes ispred njih, a nesposobni su da voze brze. Kad sam sa svojim autom takvi me ne brinu, dok on skuzi da sam ja krenuo u preticanje, ja se vec ubacujem ispred njega. Al kad je nesto ovako sporije, hoce smetati, nazalost takve ce policija rijetko sankcionisat, tesko ih je uhvatiti na djelu, a i da ih uhvati, opet bi to bila neka smjesna kazna. A to je mnogo opasnije i od brze voznje i od jos niza prekrsaja.

Naseljeno mjesto, radarska kontola vrlo cesto tu...Para za bacanje nemam! A tatini sinovi misle da su cijelom svijetu mozak popili pa misle da mogu tudje zivote ugrozavati...Sa velikim zadovoljstvom takve majmune vracam ili na kraj kolone ili da se snalaze kako znaju i umiju, da skrecu po prosirenjima, njivama ili gdje god zele...Ali moj zivot, zbog svog cejfa nece ugrozavati!!!Najdraze mi je kad sam u kamionu...

allroad je napisao(la):
ma ima likova svakakvih... desavalo se i nama par puta... al brate ima i finih kad smo bili u ''guzvi'' dosta puta prikoce il sta vec treba da nas spase... svaka cast takvima... al ima brate pojedinaca treba im vozacku uzet
sta se sve vidi dok pjesacis to je za ne povjerovat ko sve vozi...

Vrlo rado cu pustiti vozaca koji je u frci i fer se ponasa...Ukocim ili se maknem desno da moze proci...Ali likove koji sjednu u auto i pojma nemaju ni gdje su ni sta rade, ne pustam dok ga ne oblije ledeni znoj...Svi smo ravnopravni u saobracaju, i niko nema pravo ugrozavati tudji zivot zbog svog cejfa, da drugi vide da je on mangup pa moze i u krivinama da pretice...
 
Član
Neki su vec spomenuli kamione i njihovo ubacivanje...
Nedzarici, guzva, ja u srednjoj traci kamion u prvoj (desno, malo ispred mene)
Odjednom samo primjecujem da prelazi na moju traku, bez zmigavca.
Boli njega ionako mu nista ne mogu...Da nisam kocio zabio bih se...
Istu stvar radi i iz srednje za prelaz u trecu traku.
Ispsovao sam taj dan sve i svasta
 
Član
Shuti najludje kad te pretice haha...

Imao sam aj slucaj na jadranskom magistrali istocno od makarske...legenda me sa sleperom pretice ( ja 80 po propisu ), vidi nema dosta ceste i samo se poce vracati u desnu traku u kojoj sam ja poravnat taman sa zadnje 2 osovine njegove prikolice, da nisam nagazio kocnicu izgurao bi me sa ceste pravo u more, sto je pad od nekih 35m minimalno heh... :icon_evil:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top