Sam turira kad se upali?

Sam turira kad se upali?

Član
Evo danas mi se desi malo cudna stvar sa mojim pug 307, sve normala u voznji. Ostavio ga na parkingu 20tak min(ugasenog naravno), sjeo, upalim obrtaji skoce na oko 2000 pa se spuste i tako par sec kao da turiram a pipno gas nisam.. Ima li ko kakvu ideju sta bi moglu biti? Kasnije je opet normalno bilo kad sam ga palio i gasio..
Kontam da nije sta do potenciometra gasa il kako se vec zove...

I jos nesto, da ne otvaram novu temu, kad vozim oko 50km/h volan se blago treska lijevo-desno dok ubrzam ili usporim sve Ok, balansiro sam prednje gume, manje je izrazeno al opet osjetim, svaki savjet dobro dosao;)
 
Član
Moguce da je i potenciometar,ler motoric ili slicno.
Takodje pogledaj i usis,desava se da kada nema dovoljno dobru smjesu ler gas oscilira...Uzrok moze biti i maf senzor.Pogledaj te dijelove oko usisa i filtera zraka.
 
sto se treskanja volana tice, imas ''bubreg'' na gumi,na gazecem sloju...

taj koji ti je balansirao gume neke kupi kapi za oci,nisu skupe,ili kupi mu ti

sto se treskanja volana tice, imas ''bubreg'' na gumi,na gazecem sloju...

taj koji ti je balansirao gume neke kupi kapi za oci,nisu skupe,ili kupi mu ti
 
Član
Danas cu malo pregledat sto se moze, kad sad za sve zivo treba dijagnostika cccc

@Aldin- a rece mi on do guma nije 100% a pogledo ih nije kako treba, uvalio na balansirku i gotovo. Pocet cu ranjavat narod:icon_smile:
 
Grga je napisao(la):
Danas cu malo pregledat sto se moze, kad sad za sve zivo treba dijagnostika cccc

@Aldin- a rece mi on do guma nije 100% a pogledo ih nije kako treba, uvalio na balansirku i gotovo. Pocet cu ranjavat narod:icon_smile:

ono,desi se isto ako nisu dotegnuti sarafi,na toj brzini da trese..ali cuo bi i da lupa...

kloni se ranavanja,prvo pocni da posjecujes prave majstore,koje posao zanima...da nelupam vise,uglavnom,gume
 
Član
jucer provjeren ect senzot, maf, iat, i svi izgleda Ok, skidao sam i papucicu gasa al nisam uspio nista vidjet i neznam koji je tacno princip dali bi smio malo WD-a naspricat ako je zaprljano...
Malo sam citao po netu o probl sa pumpom i injektorima, posto mi pise da je ubrizgavanje SIemens jel to znaci da su i injektori i da pupma NIJE Bosh ili sta vec...
 
Član
na dijagnostici prijavljuje zacepljenost EGR-a..i APP senzor polozaja gasa nesto pise i Wire 1..
Sta se moze pi pitanju egr-a uraditi, jel semoze on cistiti i akoneko zna cijene egr.a i ovog senzora gasa...?

I jos nesto posle dijag. posle 20tak kilometara poludio pokazivac temo rashladne tekucine, prvo skoci u crveno onda poce setati.. ako moze kakav savjet u vezi ovog, jeli moguce da je do ECT-a
 
EGR ventil se moze ocistiti,nije problem,ocistio sam ih more,s tim da sam skidao i usisnu,kakav EGR takva i usisna grana 100%
 
Član
Imao sam problem sa setanjem kazaljke samo sto kod mene nije prelazio radnu temperaturu Bili prljavi konektori na senzoru Probaj ocistiti kontakt sprejom ali prije toga skini klemu ;)
 
Član
niksa je napisao(la):
Imao sam problem sa setanjem kazaljke samo sto kod mene nije prelazio radnu temperaturu Bili prljavi konektori na senzoru Probaj ocistiti kontakt sprejom ali prije toga skini klemu ;)

jel to zeleni dzek sa desne strane motora ispod crijeva od filtera zraka?
 
Član
Promjenjen ETC senzor i za sad je sve Ok, valjda i ostane. Davao je pogresnu temp tako da je palio saug i zato su obrtaji skakali..
Moze nekome zatrebati, senzor se nalazi na bloku motora sa desne strane ispod cijevi od filtera, zelene je boje.
Nema navoja, samo osigurac se izvadi i zamjeni, ali naravno tu izlazi rashladna, moze se ispustiti negdje ali ja nisam.
Cijena senzora je 25km.ova..Toliko od mene
;)
 
Top