Rezervni dijelovi - Original ili Kopija

Rezervni dijelovi - Original ili Kopija

Koje dijelove kupujete?

  • Originalne

    Votes: 10 18,5%
  • Zamjenske

    Votes: 10 18,5%
  • Kako kad , kombinacija

    Votes: 34 63,0%

  • Total voters
    54
Član
uglavnom orginal ili brendirana zamjena, npr. isti proizvodjac kao orginal, samo bez skodinog "indijanca/horoza" u mom slucaju... cak orginal filteri za moje smetlje, u prosjeku jeftiniji za marku-dvije nego filtron recimo... al dosad stvari sto idu na malom servisu, pa i veci tipa lanca, pumpe, dihtunga, termostata, orginal otprilike ista cijena kao i neki kinez kod jasmina, ovlasteni ih ima na stanju, te valjda je pravi orginal, heh...

jedino sto sam dosad upratio bas razliku u cijeni, je kod hladnjaka, orginal 200i kusur, zamjenski 70, a garancija ista :icon_eek:
 
Član
nezz tacno al imam pouzdanu info da od svog majstora, kucni prijatelj malte ne, nebi me lagao .. par ''jakih''- brand name servisa(necu da govorim koji niej fer ipak) iz tz nabavlja dijelove(ne sve ali jedan dio) od autodijelova(takodje iz tz)-jer se zadesio par puta kada radnik sa sluzbenim autom dode i uzima na fakturu dijelove.., tako da je sve upitno:icon_cry:
 
Član
adams je napisao(la):
nezz tacno al imam pouzdanu info da od svog majstora, kucni prijatelj malte ne, nebi me lagao .. par ''jakih''- brand name servisa(necu da govorim koji niej fer ipak) iz tz nabavlja dijelove(ne sve ali jedan dio) od autodijelova(takodje iz tz)-jer se zadesio par puta kada radnik sa sluzbenim autom dode i uzima na fakturu dijelove.., tako da je sve upitno:icon_cry:

nista cudno... kada moze postojat ovlasteni servis u ze, koji u 2011 ne prima kartice vec samo placanje kesom, sve ti je jasno koje su "igrice" tu... a redovno u nabavku kod obliznjeg dilera po odredene dijelove se ide...
 
Administrator
ja znam da cosmos-commerce tuzla - "Škoda", nabavlja dijelove u riku i nosi ih sebi u servis i naplacuje duplo skuplje... rucica zmigavaca za moju octaviju u riku 40 +- par KM a u cosmosu 80 +- par KM


adamse da nije to taj servis i to ta radnja?
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
ja znam da cosmos-commerce tuzla - "Škoda", nabavlja dijelove u riku i nosi ih sebi u servis i naplacuje duplo skuplje... rucica zmigavaca za moju octaviju u riku 40 +- par KM a u cosmosu 80 +- par KM


adamse da nije to taj servis i to ta radnja?

kad si vec otkrio jednu , ja cu drugu :) da se nadovezem ,interauto takode motorex, jer ima identicnih dijelova a razlika u cijeni . .. naravno uzmu svoju marzu:icon_mad:, p.s. ovi iz motorex-a jos mi nisu na mail odgovorili da su makar rekli mrs konju ili bilo sta muu aaa, bilo sta ... poslao sam preko sajta njihovog primjedbu... mislim red je odgovoriti makar u roku dva dana..ja poslao u nedelju posle podne... dans srijeda niko nista... poslovnost na nivou :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Top