renault clio 2.0 16v slabo ide POMOC!

renault clio 2.0 16v slabo ide POMOC!

e momci molio bi za savjet vozim renault clio 2.0 16v 172 ks inace ludo auto ali kod mene ne vuce mi dosta slabije zapravo takvog sam ga i kupio.ne znam do cega je moze par savijeta.malo kao da trza kad krecem i neravnomjerno rade obrtaji i nazad malo nekada bijel dim.ganjam se sa tdi motorima 1.9 i molim goba da nije 96kw jer ako jeste male su sanse da ga uzmem a zapravo bi ga trebao iscijepati. to j moja vozilica
slika-157443-54098290c2740-velika.jpg
 
Član
Definitivno nešto nije uredu, ti bi trebo bit ravnopravan sa Gti-ovima a Tdi-ove jest
 
ovaj je dosao ja mislim iz zenice, tamo negdje :D cak sto vise bio je kod mene na avliji,
havarisan je par puta ako nisi primjetio :D
al fina je vozilica sve u svemu , treba da ide ko nevrijeme, na dijagnostiku (bez dijagnostike tesko da se moze zanti sta je kod tog benzinca)
 
Član
Slabo ce ti ko preko foruma pomoci, nadji majstora koji zna svoj posao, da ga fino pregleda. TDI od 130 KS te cak i uz tvoj los start ne bi smio ostaviti...

A kad ga popravis, fino ce to ici :)
 
Savjet, ako trza kreni od svjecica i bobina, pa dalje trazi uzroke
cest uzrok gubitka snage moze biti i los maf tj protokomjer zraka.
 
na dijagnostici mi pokazuje jedini neki relej da je otiso predostavljam da je on pa ne daje dovoljno dobru struju na bombine i svijecice tako da ne sagorjeva kako bog zapovjeda a svakako kad sam iza auta osjeti se dosta kao da benzin ne sagorjeva kako treba.jeste bio je u sarajevu i u zinici momak iz sarajeva ga je farbao kompletnog i dosta dobro uradio
 
Top