Reglaza

Reglaza

Član
Treba mi jedan savjet?
O cemu se radi...odveo sam auto na reglazu, odradili oni sve promijenili kuglu, stavili ga na komp i kazu gotovo spura je sad ok. Ajde platim ti ja cijenu usluge krenem prema dobrinji ali auto opet vuce u lijevo, davao gas ili ne on i dalje vuce u lijevo ne puno ali vuce, zbog toga sam i isao na reglazu.
Vratim se ja i to im kazem, oni kazu nema sanse sve je ok. Odem kod drugog da vidim sta ce on reci, cova prvo uze metar i izmjeri raspon tockova lijeve i desne strane. Desna je duza za 10mm i rece zbog toga ti vuce na lijevo.
Sad jeli moguce da zbog toga vuce jer mi nesto 10mm izgleda premalo.
Sta da radim? Ako je zbog toga gdje to mogu uraditi?:icon_rolleyes:
 
Član
Kod drugog majstora na pregled trapa da se vidi šta i kako je urađeno i šta se može uraditi...
 
Član
Ma znam ali kazu da tih 10mm smeta da urade spuru, kao spura je dobra ali da vuce na lijevo zbog tih 10mm, zato mi nije jasno jeli moguce da ebenih 10mm i pored uradjene spure smeta i da auto ide(vuce) u lijevo :icon_rolleyes:
:lol: ja sto ja pretjerah spominjuci 10mm u jednoj recenici :lol:
 
Član
Jesi li gledao zrak u gumama jesu li sve dobro napuhane? Na digitalni sat ih napusi da bude tocno, ali obicni jako lazu a ako je imalo drugacije napuhano vuce u stranu
 
Legend
dakon je napisao(la):
Ma znam ali kazu da tih 10mm smeta da urade spuru, kao spura je dobra ali da vuce na lijevo zbog tih 10mm, zato mi nije jasno jeli moguce da ebenih 10mm i pored uradjene spure smeta i da auto ide(vuce) u lijevo :icon_rolleyes:
:lol: ja sto ja pretjerah spominjuci 10mm u jednoj recenici :lol:

nije dobra spura cim vuce !
ne znam za tog tvog majstora, izgleda da se ljudi uhvatili odokativnim metodama radit optiku .
Na putu od Ilidze prema Hadzicima, prije mostarskog rasksca ima servis ferhatovic, rade 3d spuru, tu kad ti urade spuru nece ti auto vuci sigurno.. osim ako nije bio udaren pa da se sve pomjerilo.. ili da su ti krivi trapovi, inace su precizni k'o doktori ;)
 
Član
Pa u cemu je problem Nadji uzrok razlike tih 10 mm - sto nije malo i rjesavaj ;) Cuj ovog bisera pritisak u gumama :icon_eek: svasta :lol:
 
Član
Cuj nema veze pritisak u gumama :lol::lol:
Napusi jednu na 1.9 a drugu na 2 pa ces vidit ima li veze a to je jos mala razlika pusti volan na 70 pa ces vidit
 
Član
ima veze pritisak u gumama ako je znatna razlika ali ovi tipovi nmozda nisu dobro uradili optiku jer ne znaju raditi ili im ne valja alat pa zato trebas ici nekom drugom da ti to rijesi.
 
Član
Vidis li ti sta je on napisao da vuce u stranu ali NE PUNO, tu je i najmanja razlika gumama osjetljiva ako ga drzi na pravcu malo duze.
 
Član
Franki je napisao(la):
Vidis li ti sta je on napisao da vuce u stranu ali NE PUNO, tu je i najmanja razlika gumama osjetljiva ako ga drzi na pravcu malo duze.

Koja je to razlika u pritisku gume o kojoj ti pricas Znas li ti sta je nejednak medjuosovinski razmak
 
Član
niksa je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Vidis li ti sta je on napisao da vuce u stranu ali NE PUNO, tu je i najmanja razlika gumama osjetljiva ako ga drzi na pravcu malo duze.

Koja je to razlika u pritisku gume o kojoj ti pricas Znas li ti sta je nejednak medjuosovinski razmak


Ma de bolan neda mi se sviđat. UPRAVU SI, pozz i zivio ;)
 
Top