Registracija auta

Registracija auta

Član
A ja taman mislio prebacit auto na sebe, sad mi ne pada na pamet ako je tako. Mamicu im lopovsku.
 
Član
http://www.klix.ba/auto/nova-pravil...je-prilikom-registracije-automobila/150511102
Najveća novina odnosi se na vozače koji prvi put registriraju automobile. Naime, oni će prilikom prve registracije plaćati puni iznos bez bilo kakvog bonusa. To znači da za automobile za koje vozači koji već duže vrijeme registriraju automobile te nisu skrivili nesreću plaćaju premiju u iznosu od 200 KM, početnici će platiti dvostruko više, odnosno 400 KM.
Ovdje ne spominju period 3 godine, nego samo za prvu registraciju, bez obzira na to jel neko imao prije auto...
Ja bih se pomirio i sad s ovom cijenom, al mi rekose da ce svake godine premija padati samo po 10%, da nije jednokratno...pod uslovom da ne napravim nikakav udes.,..
 
Član
Edo, ne znam gdje registruješ auto, ali meni je nedavno najpovoljnija ponuda bila u Triglavu...u istoj onoj zgradi gdje je Amici, samo na drugom ćošku, prema Zeničanki...
 
Član
Edo, ne znam gdje registruješ auto, ali meni je nedavno najpovoljnija ponuda bila u Triglavu...u istoj onoj zgradi gdje je Amici, samo na drugom ćošku, prema Zeničanki...
Bio sam kod njih, registrovao sam auta od roditelja kod njih jedno vrijeme
Sa 50% polisom
Triglav 642,00 KM + 40KM goriva + članstvo u Bihamku (šlepanje, popust 0.05KM na Petrol pumpama za gorivo itd)
Camelia 590KM (sa uključenim popustom na gratis tehnički)
Zovko 640KM
Vjerovatno ću u Triglav jer imam neku foru da dobijem džaba tehnički ove godine, tj. da mi se isplati novac u vrijednosti tehničkog tako da mi ispada daleko najpovoljnije
Sa 100% polisom se cijena u svim osiguranjima uvećava za 346.00 KM
 
Član
Čitam tekst i komentare i ne mogu shvatiti jesam li čitao isti tekst? Ja sam to ovako shvatio:D Tko prvi put registrira auto ne sebe nema bonusa (popusta od 50% na policu osiguranja) nego plaća 100% policu. Tu nije bitno jel auto kod vas mjesec dana ili 10 godina ako su prijašnja auta bila registrirana na Vaše ime.
 
Član
Samo u slucaju da prvi put registeuue
Čitam tekst i komentare i ne mogu shvatiti jesam li čitao isti tekst? Ja sam to ovako shvatio:D Tko prvi put registrira auto ne sebe nema bonusa (popusta od 50% na policu osiguranja) nego plaća 100% policu. Tu nije bitno jel auto kod vas mjesec dana ili 10 godina ako su prijašnja auta bila registrirana na Vaše ime.

Potpuno ispravno si shvatio.ja ne znam odakle im onaj period od 3 godine, ko je to izmislio.

Btw ima ono wiener osiguranje, il kako se vec pise. Jel to bilo prije jahorina osiguranje il nije ne znam, znam da kod nas rade isti ljudi, elem najjeftiniji su. Ako neko od vas ima racun na koji prima platu u raifaisen banci takodje moze imati popust besplatnog tehnickog
 
Član
Samo u slucaju da prvi put registeuue


Potpuno ispravno si shvatio.ja ne znam odakle im onaj period od 3 godine, ko je to izmislio.

Btw ima ono wiener osiguranje, il kako se vec pise. Jel to bilo prije jahorina osiguranje il nije ne znam, znam da kod nas rade isti ljudi, elem najjeftiniji su. Ako neko od vas ima racun na koji prima platu u raifaisen banci takodje moze imati popust besplatnog tehnickog

Ni meni nije jasno odakle ovo 3 godine. Bitno je da si imao do sad auto regano na sebi, makar to bilo jednom.
 
Član
Samo u slucaju da prvi put registeuue


Btw ima ono wiener osiguranje, il kako se vec pise. Jel to bilo prije jahorina osiguranje il nije ne znam, znam da kod nas rade isti ljudi, elem najjeftiniji su. Ako neko od vas ima racun na koji prima platu u raifaisen banci takodje moze imati popust besplatnog tehnickog

Jeste bilo Jahorina osiguranje ranije, a barem u Zenici skuplji su 5KM i ne daju članstvo u BIHAMK-u poput ovog Triglava kog sam ranije spominjao...barem ovdje u Zenici.
 
Član
Ni meni nije jasno odakle ovo 3 godine. Bitno je da si imao do sad auto regano na sebi, makar to bilo jednom.
Dovoljno je jednom da si imo reg auto ali u zadnje tri godine bar su meni trazili to kad sam htio na zenu da reg al ona nije imala registrovano vozilo i htjeli su 100%. Kazu ako je imala u zadnje 3 god bilo kakvu polisu ostvarice popust od 50% i ja onda regam na sebe jer nije imala prvu regu.
 
Član
Dovoljno je jednom da si imo reg auto ali u zadnje tri godine bar su meni trazili to kad sam htio na zenu da reg al ona nije imala registrovano vozilo i htjeli su 100%. Kazu ako je imala u zadnje 3 god bilo kakvu polisu ostvarice popust od 50% i ja onda regam na sebe jer nije imala prvu regu.
jel se 100% placa samo jednom? meni rekose da opada po 10% svake godine?
sa jednokratnom polisom bih se i pomirio, al ako ce bit skuplje narednih godina onda je vec problem za dzep, imam precih stvari
 
Član
100% plaćaš prvi put...i onda opada, nakon 5 godina bi trebao imati 50%. Ako, naravno, ne skriviš udes.
 
Top