Razni problemi golf 2

Razni problemi golf 2

Pozdrav ljudi imam probleme sa golfom 2 1.6 benzin kada upalim auto normalno odradi saug i kad se zagrije ugasi se i ler radi nornalno ali ako sjednem u auto pod saugom i vozim se citavim putem saug radi ne gasi se nikako iako je radna tenperatura sljedeca sitaucija sjedam u auto a saug je odradio upali mi se u sred voznje saug i radi. Nemam obrtaje ali ne.moram.gas uopste davat auto samo ide. Sljedeci problem je sto nakon voznje.ne.mogu ugasit auto ugasim ga i krenem vadit kljuc odjednom se upali bez kljuca !!!! A iz auspuha se cuje ruzan smrad goriva.
Izvadio sam osigurac od sauga ne razumijem.kako se moze uopste upalit
 
vakumi na karburatoru,ako je uopce karburator u tvornickom stanju?provjeri i crjeva od karburatora da se nisu zacepila...
vidi na njemu koji je karburator,koja marka i model,pa idi na dalje,vjerovatno je u losem stanju,kao i vecina njih
 
Član
Eh druze moj, znam ja kako ti motori znaju zadati glavobolje kad karburator ne radi kako treba, bas prosle sedmice sam rijesio jednog golfa sa tim problemom, izvadio motor i ubacio drugi, gti sa k-glavom :D
Provjeri sve vakume, moze se uzeti i set za reparaciju karb.a, nove gumice, membrane i ostalo, ali opet ti neko treba da ga usteluje fino, mozda najbolja opcija da nadjes nekog na otpadu kojeg mozes upalit pa vidjet, ako fino radi kupis karb. sa njega
 
Neki dan covijeku vozio stelovao ga je fino sada radi ne gasi mi.se na hladnom startu prije jest morao sam gascinu davat rekao mi otisao el saug, vakum sauga i temperaturni prekidac sauga
 
moj savjet,ja sam vozao koje kakvim majstorima,i naplacao se,dok nisam odveo covjeku koji je skopcao na kompjuter,izmjebjao vakume i diktunge,sve ponovo prestelovao i sve extra od tada :) trosi ko upaljac,radi ko sat :) a dobrog majstora za karburator je tesko naci,a i taj ti nece bez 150 km to uradit,to stelovanje na sarafu mozes i sam,tog sam se nagledao dizanja i spustanja,zacipljanja vakuma,blokade crjeva i sauga itd.... nije to rjesenje ako trazis rjesenje....
 
Član
Drug imo isti problem,kupio nov karburator stavio isti problem sve vakume I opet nista.moras skinut karburator ispod ima jedna gumica na usisnoj grani koja se siri I skuplja e ona ti je pukla a ta gumica gasi saug I pali.nju je tesko zamijenit jer se po potrebi mora usisna skidat a sarafi zapekli
 
Drug imo isti problem,kupio nov karburator stavio isti problem sve vakume I opet nista.moras skinut karburator ispod ima jedna gumica na usisnoj grani koja se siri I skuplja e ona ti je pukla a ta gumica gasi saug I pali.nju je tesko zamijenit jer se po potrebi mora usisna skidat a sarafi zapekli
Jel rijesio probleme kad je tu gumicu zamjenio
 
Top