Punto Mk2

Punto Mk2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo ovako neznam jel neko imo slicnih problema, al ev meni se nes pocelo dogadzati u posljendnje vrijeme...
Ovako kad pritisnem pedalu kocnice pali mi se lampica od airbaga, ili kad dajem zmigavac ili palim bilo koji potrosac u autu.
To se ne desava stalno lupam ugasim auto upalim par dana se ne pojavljuje i opet tako desi se nekad zmirkaju xenoni gasi mi se muzika i slicne budalastinje al napominjem ugasim auto upalim sve radi ok?????????

Imal ko pametnu kaku ideju sta bi moglo biti....
 
Član
Bio kod elektricara sve provjereno radi nema nikakvih smetnji, kad sam kod njega sve fercera radi drama.....kazem nekad se desi i to vecinom kad su padavine
 
Član
smajke je napisao(la):
Bio kod elektricara sve provjereno radi nema nikakvih smetnji, kad sam kod njega sve fercera radi drama.....kazem nekad se desi i to vecinom kad su padavine

ma onda imas negdje spoj,vjerovatno nakvasi elektronika negdje pa poludi,,svejedno moras to naci sta je,moze ti otic svasta nesto,struja je cudna stvarcuga:)
 
Član
Masa moze biti najprije, ili da ti ulazi voda negdje ukabinu gdje tije glavna elektrika.
Otidji kod majstora i dobro ga zali vodom :lol:
 
Član
Ma ako nenadjes gdje pravi spoj to ce se samo rjesit tako je to kod punta neke se stvari same poprave;)
 
Član
I ja sam imao isti problem kad isto punto 2, kad kocim ma kako lagano pali mi se lampica u sredini sijalica i upitnik (problemi s kontaktom krivi spoj ili tako nesto pise u manualu da predstavlja ta lampic)i kad god bi kocio palio mi se desni zmigavac, a zatim mi se pocela paliti i lampica od aribaga. odvuko sam ga kod elektricara i napravio je to nasao je nakakv kontakt ili gresku ne znam bas kako se to zove i on mi je rekao da je doslo do greske u elektornici kada sam mjenjao prednji far, ne znam kako al tako mi je covjek rekao. valjda kako nije originalni far bla bla pa je doslo do nekakve greske..mada ni meni nije jasno kakve veze far ima sa zadnjim zmigavcem ili airbagom
 
Član
pa eto vidis da ima veze,sve sto nije originalno ne bi trebalo da ide na auto,ja cesto vidjam kod ljudi da im se pale zmigavci kad koce,ili pak rikverc svjetla,sve je to negdje u elektronici greska,s tim se nije zezat,to pocne stradavat malo po malo,jbg-a
 
Član
standardna boljka punto-a mk2a i b je struja. provjeri konektor na centralnoj jedinici (dodje cesto do korozije kontakata usljed zapljuskivanja vode-skini klemu sa akumulatora prije nego sto dzek otpojis), provjeri masu (debela zica od akumulatora do sasije). xenoni najcesce blinkaju zbog potrosenosti cetkica na alternatoru i variranja struje (kod mene isto zna nekad mozda jednom u sat vremena da trepne - nista strasno).

provjeri ovo pa javi ima li efekta
 
Član
I kod mene je isti slučaj na stilu sa xenonima.
Kada mi brisači rade intervalno, na svakih pola sata jednom se ugase na sekund i ponovo onda rade ok.
Meni je izgleda problem u releu od brisača.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top