Punjac akumulatora

Punjac akumulatora

Član
hocete pravi punjac:icon_rolleyes:

ako hocete recite pa da vam napravim, evo link:cool::cool:
http://www.startbox.it/catalog/pages.php?page=home&language=it

to je moja firma u italiji, ali otvaramo i ovdje pa ako vam sta treba eto:cool::cool:
 
adi187 je napisao(la):
Sarajlija071 je napisao(la):
10 A je previše , najoptimalniji je onaj do 5A , što više ampera ,brže puni ali i oštečuje ćelije akumulatora te tako skračuješ vijek

O cemu ti kume :icon_question::D
Znaci one od 15A niko da i ne koristi :D


kume ja o onome sto se uci u prvom razredu elektrotehnicke skole ...:icon_exclaim:
 
Član
Alternator puni po potrebi akumulatora,tj. kolika je potrosnja struje u vozilu.
Akumulator si sam uzima onoliko struje koliko mu treba, što je puniji, to manje struje vuče. Ako je dosta prazan uz to na njega jos i pojacalo kakvo nakaceno pa je potrosnja brza i sam akumulator povuce 10A od alternatora
A inace izlazna maximalana struja iz alternatora je u prosjeku 60A a ima i jacih ...

Tako da tih 10A ako daje punjac po meni nece da stete akumulatoru, a valjda siu ih i testirali prije prodaje da mogu bez posljedica drzati tih 10A , jebo i tih 5A ako cu ja cekati citavu noc da se dopuni akumulator :icon_rolleyes:
Sta je onda tek sa brzim punjacima od njih bi onda ti svi akumulatore krepali al bas naprotiv opet rade :D ako mu malo skratis vijek time barem ce ti sluziti kad ti treba, kad ne mozes upaliti auto,dopunis ga i vozi :icon_smile:
 
najbolje punjenje akumulatora je malom strujom veca struja unisti akumulator a ako je prazan moze se i napuhat
a svaki punjac bi trebao da ima strujni limiter, ja koristim punjac malo veci od kutije cigara nazivne struje 3 A i prezadovoljan
 
Top