Puko grijač nafte, skidanje glave?

Puko grijač nafte, skidanje glave?

Član
Kažeš da dva sad rade zamijeni taj još jedan što se može taj , četvri slomljeni ostavi tak ne diraj ništa palit će zimi i bez jednog, a to da će kakve štete biti bez jednog grijača ne vjerujem da će ;)
 
Član
I ja se to pitam, zašto mora zagrijati naftu, kad će je svakako suzbit na veliki pritisak kad je bude ubrizgavo u cilindar :icon_question: Možda zimi koristi boljem sagorijevanju, nema nikakve veze sa paljenjem, pali uvijek isto, ha minu ha plus... i ne mogu bit pametan čemu i da li stvarno nečemu služe ti grijači. Sad sam u dilemi :D Jer kod mene je gotov 2 godine i bog te pito odkad su crkli ti grijači i ništa se ne osjeti...
 
Eh ako su ti u Remexu dali informaciju, pola od toga baci u vodu..I meni su nabrojali da imam 2.000 KM popravki, ali kad sam otisao u 2 druga servisa, ljudi su se smijali zapisniku iz Remexa, gdje je nalupano sta su stigli.
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
I ja se to pitam, zašto mora zagrijati naftu, kad će je svakako suzbit na veliki pritisak kad je bude ubrizgavo u cilindar :icon_question: Možda zimi koristi boljem sagorijevanju, nema nikakve veze sa paljenjem, pali uvijek isto, ha minu ha plus... i ne mogu bit pametan čemu i da li stvarno nečemu služe ti grijači. Sad sam u dilemi :D Jer kod mene je gotov 2 godine i bog te pito odkad su crkli ti grijači i ništa se ne osjeti...

grijac samo radi prije paljenja i tu je prici kraj, kad motor upali svejedno je dal neki grijac radi ili ne, nafta ulazi hladna u sve cilindre.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
I ja se to pitam, zašto mora zagrijati naftu, kad će je svakako suzbit na veliki pritisak kad je bude ubrizgavo u cilindar :icon_question: Možda zimi koristi boljem sagorijevanju, nema nikakve veze sa paljenjem, pali uvijek isto, ha minu ha plus... i ne mogu bit pametan čemu i da li stvarno nečemu služe ti grijači. Sad sam u dilemi :D Jer kod mene je gotov 2 godine i bog te pito odkad su crkli ti grijači i ništa se ne osjeti...

grijac samo radi prije paljenja i tu je prici kraj, kad motor upali svejedno je dal neki grijac radi ili ne, nafta ulazi hladna u sve cilindre.

To možda kod dvice... Kod novijih auta je drugačija priča.
 
Član
Pa ni kod mene jedan grijač na JTD nije radio skoro godinu pa je OK radio motor i palio zimi, a kolko znam i JTD je novij motor :D
 
Član
-Suki- je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
I ja se to pitam, zašto mora zagrijati naftu, kad će je svakako suzbit na veliki pritisak kad je bude ubrizgavo u cilindar :icon_question: Možda zimi koristi boljem sagorijevanju, nema nikakve veze sa paljenjem, pali uvijek isto, ha minu ha plus... i ne mogu bit pametan čemu i da li stvarno nečemu služe ti grijači. Sad sam u dilemi :D Jer kod mene je gotov 2 godine i bog te pito odkad su crkli ti grijači i ništa se ne osjeti...

grijac samo radi prije paljenja i tu je prici kraj, kad motor upali svejedno je dal neki grijac radi ili ne, nafta ulazi hladna u sve cilindre.

na dijagnostici ću provjerit kakvo je sagorijevanje na svakom cilindru, kad dođe minus. Što se tiče potrošnje, nisam imo uvećanu potrošnju, ako već ima lošije sagorijevanje zbog grijača, a mislim da bi se loše sagorijevanje trebalo odrazit na potrošnju, ako se ne varam...

adi187 je napisao(la):
Pa ni kod mene jedan grijač na JTD nije radio skoro godinu pa je OK radio motor i palio zimi, a kolko znam i JTD je novij motor :D

kod tebe je PD motor, ne znam da li je isti grijač, ali kod CR-a je mnogo duži od klasičnog grijača, koji je nalik na svjećicu...


evo ga, znači dužine je ko hemijska olovka

grijac_common_rail__xl.jpg


1-ds-12085_81029.jpg.axd
 
Diesel gorivo sagorijeva pod pritiskom, to je njegov osnovni princip rada... komora gdje gorivo sagorijeva, tu temp zna dostici i nekoliko stotina stepeni i tada je sagorijevanje najbolje, mada sagorijevanje zavisi i od kompresije motora... ALI, motor moze normalno i bez problema raditi bez grijaca, jer grijac ima funkciju da zagrije kompresioni prostor prije starta motora da bi motor imao olaksani start... motor koji ima dobru kompresiju ce bez problema i bez grijaca upaliti... ako ti je do sada normalno palio i radio, ne diraj nista ;)
 
Top