pugeot 206 benzin 1.4 troši benzin

pugeot 206 benzin 1.4 troši benzin

Član
1.4 55kW 2002.god....
troši previše benzina (možda i čak 10L na 100km)
bila mi je izgorila ispusna cijev prije auspuha pa sam mislio da je to razlog tolike potrošnje...
sad kad sam zavario isti problem!!!!
ne pokazuje mi nikakvu grešku na kontrolnoj tabli....
(jedino nisam isao na dijagnostiku pa da vide imal šta iznutra...)
da li je neko imao sličan problem
hvalaaaa
 
Član
Trosi ti u gradu 10 litara ili na otvorenom? I kakav ti je tempo voznje?

Moze bit da ti je lambda sonda losa, PSA vozila su na to pravo osjetljiva i odmah dignu potrosnju za 40-ak %.
 
Član
ako ti je auto izgubilo vuču za 10-20% onda je sigurno jedna lambda sonda kvar.. ima dvije sonde jedna na izduvnoj grani jedna na katalizatoru ;)
 
kako se moze provjeriti ta sonda? kod mene je nekako slican problem isto auto samo 2000 god..u zadnjih pola godine sam primjetio da po gradu potrosi oko 10l dok na otvorenom trosi oko 5l e sad nisam bas primjetio neku znacajnu razliku u gubitku snage. javite ako znate pozzz
 
za 1.4 motor sa 75ks i nije bas to to a sto se tice gasa nekad sam bio prije 4 godine ali sad samo lagano tako da mi to bas i ne ide u glavu da je gradska 10l a urbana oko 5l....
 
Član
Ma to ti je to, evo ti pa vidi.

http://www15.zippyshare.com/v/96771925/file.html

A znamo da je to idealna fabrička potrošnja, uvijek je veća nego što oni napišu.
 
Član
To možete provjerit na dijagnostici, al skupa je ta sonda ako bude ona pravila problem, nije ispod 100-150 KM ;)
 
Član
Potrošnja u gradu, vječita rasprava. Otiđi na dijagnostiku, lako se utvrdi da li je do lambde/ lambdi jer euro 3 motori imaju 2 lambde sonde. Možeš novu iako bih ti preporučio polovnu, paše i s drugih motora i marki. Nađeš je za 30-40 km.
 
Član
kod mene je isto trosio na otvorenom 5 i to 100%!!!!!
a gradske trosio 7-8 ......
al ovo mi se pojavilo od ka dmi pregori idzuvna grana....
...............................
komsija mi odvuko na tehnički pregled pri registraciji vozila.....
njemu su rekli da smjesa benzina i zraka nije uredu te da auto vise troši benzina.....
(ja nisam bio tu pa ne znam detaljnije!!!)


ujedno da pitam ima li neko ovaj model peugeot al da ima ugrađen plin!!!!!
 
Član
Može biti i to, meni isto tako jednom smješa nije bilo u redu dok sam imao 206-icu, začepilo se nešto, majstor mi završio za 30km. Auto je znao zarzati pri kretanju i znao je skoro se ugasiti tako pri kretanju, i malo je slabije vukao. Ali opet, ta potrošnja nije pretjerano puno.
 
Član
mara- je napisao(la):
Može biti i to, meni isto tako jednom smješa nije bilo u redu dok sam imao 206-icu, začepilo se nešto, majstor mi završio za 30km. Auto je znao zarzati pri kretanju i znao je skoro se ugasiti tako pri kretanju, i malo je slabije vukao. Ali opet, ta potrošnja nije pretjerano puno.

suepr...kod mene se tako nesto lsicno desavalo...
bil mogo saznat 100% sta je bilo????
bio bih ti jako zahvalannnnn

mislio sam rsklopit usis i očistit....pa opet provjerit dok ne odem na dijagnostiku!!!
 
Član
Davno je to bilo, dijagnostika je pokazala lošu smješu. Majstor je odmah znao šta je na osnovu dijagnostike, mislim da nije do usisa bilo, lupam, možda neki ventil, nešto tako.
 
Top